85

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Teď mám podstatně větší parvifolii, ale dřív to byla atrovaginata. Na novém stanovišti mi roste pouze 4 rok a nestačila ještě vyhnat tak silná stébla, nejsilnější jsou ty, které jsem přesazoval.
Podívej se do historie webu, je tady umístěna fotka přesazované sazenice.

V tématu: Phyllostachys atrovaginata u pana Hans Prins ... a u mne - 3 stránky zpět
(já na fotce jsem místo metru)

86

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

S3
http://images68.fotosik.pl/951/8c50713f347a01ea.jpg
http://images69.fotosik.pl/950/67942e2277bec6f6.jpg

87

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

moj Ph. spectabilis

bambus

88

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

pro martin.pa
moc pěkný.
jak je to stará rostlina?

89

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

vysadeny bol na jar 2013 a mal 3 stebla.

90

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal karlos.mexican:

ahoj lidi
posílam pár fotek phyllostachys atrovaginata. karlos

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

91

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Phyll.Atrovaginata se přes bariéru vydala na výlet do zahrady...

Phyllostachys-atrovaginata-rhizom-davor-2015-01.jpg

92

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zdar lidi
tak se sice píše, že bambusy jsou přerostlá tráva, ale já seno nepotřebuju a jestli nezaprší tak ho bude docela dost. zalejvám skoro každý den, ale je takový vedro, že začínaj usychat špičky stébel a listy, hlavně u fargesií a to mě štve. mám pozemek osluněnej od osmi ráno do osmi večer, takže peklo!!! jak je to u vás??? co ty jirko v břeclavi, tam máte taky pořád šílený vedra?? jak to u tebe vypadá? wufengu ty máš bambusy na víc místech tak to máš taky co dělat.
dnes to zase na déšť nevypadá, takže ráno jdu opět zalejvat.... mějte se karlos

93

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Tak to horko je již šílený - v neděli 39 a ve středu taky 39, mezi tím o trošku míň. Déšť - co to je?
Již si nepamatuji, kdy trošku napršelo. Každý druhý den zalívám a zalívám. Nepamatuji si tak suché léto. Kdybych neměl studnu, tak tento rok nic nemám. Jinak již zalívám i ovocné a ostatní stromy, které pěstuji. Toto léto je fakt nejhorší na sucho.
Podle předpovědi snad příští týden naprší.

94

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

tak to je mazec jirko. u mě zatim max 34. ovocný stromy taky zalejvam. studno nemam, takže z řádu jsem zvědavej na vyúčtování. taky sleduju předpovědi, a dam se snad na modlení aby zapršelo. karlos

95

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Taky zalívám, ale jen v Praze, ostatní se musí o sebe postarat samy. Byl jsem pryč a nezalité bambusy byly hned poznat, nové výhony zastavily růst, byly zkrácené, občas proschlá nová větvička. Teď při pravidelné zálivce už se vzpamatovaly a rostou dál.

96

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Ahoj,
mám letos nasazenou Parvifolii a dnes jsem objevil nový asi 1cm výhonek (na fotce vlevo) a hned vedle roste horizontálně další, ale nevím jestli je to výhonek, nebo oddenek. Podle čeho to poznám? Zatím totiž většina výhonků na rostlině moc kolmo nahoru neroste...  A pokud je to oddenek, neměl bych ho třeba zasypat hlínou?
http://www.imagehosting.cz/images/dsc07608.jpg