13

Re: Začala rašit stébla

Chtělo by to fotku. Můžete jí poslat na wufeng@bambusy.info a já jí sem přidám.

14

Re: Začala rašit stébla

zaslal kenyman: sazenice Fargesia rufa

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

15

Re: Začala rašit stébla

Myslím, že jí vůbec nic není. Ty poškozené listy jsou důsledkem zimování. Některé sazenice zimu zvládnou lépe, některé hůře. Chce to jen čas, sazenice časem vymění listy a bude vypadat normálně. Sázení, pokud se nepoškodí bal by šlo už teď, ale lepší by bylo ještě 14 dní počkat.

16

Re: Začala rašit stébla

Vdaka, ano este pockam a tak pojdu do zahrady.

17 Naposledy upravil: zdeněk Ltm (08.04.2012 21:01:04)

Re: Začala rašit stébla

Zdravím
U nás v Ltm začala tak jako zde píše nahoře jako první Fargesia murielae x nitida koupená loni u p.Kocourka a ještě téhož roku
docela bujně vyrazila a už nyní na stéblech z lonského roku vyráží nové lístky takže se s tou zimou co byla je na tom nejlépe,
jako druhá už vyráží nová stébla ze země Fargesia rufa.Ostatní tzn.Phylostachys decora,vivax huanwhenzui,aureosulcata
spectabilis vypadají jako dokonale vyschlé listy kukuřice.No uvidíme jestli něco letos udělají. Zdeněk Litoměřice

18

Re: Začala rašit stébla

U mě venku stále nic, co zimovalo doma žene ukrutným způsobem. Jinak zimování za oknem proběho úplně v pohodě. Vše jsem nechal na domovní chodbě, cca 10C a ve velkých mrazech k nule. Zálivka menší množství vody cca 1x týdně. Na začátku zimy spadlo pár listů, ale to bylo vše. Zelené až do teď, teď navíc nové listy a vyráží nová stébla. Dokonce i loňské podzimní výhony zabržděné zimou se teď znovu rozjely. Nigra vypěstovaná z loni zasazeného kořene mi za jihozápadním oknem žene nové stéblo rychlostí cca 7cm denně. Těším se, až se to všechno probudí venku, přihnojuju zkvašeným ovčím trusem a zalévám tak jednou týdně pořádně, je megasucho.

19

Re: Začala rašit stébla

Novinky: Kompletně všechny moje Phyllostachys, co mám venku, začínají vyhánět nové listy. Už je to tady! :-)
Těším se na tu hromadu výhonů :-) Navíc už je vidět, která stébla zmrzla, takže můžu čistit.

20

Re: Začala rašit stébla

Zdravim, jsem tu poprvé.
Řešim podobný problém jak už zde bylo několikrát napsáno, následky letošní zimy. Mám zatím dva bambusy (oba od p. Kocourka) s dosti rozdílnými výsledky po zimě.
Fargesia Jiuzhaigou 1 (mám 3 roky) - přežila nádherně, vypadá lépe než loni, ztráta stébel vůbec žádná a ani sebemenší poškození (samozřejmě kromě nějakých listů), už krásně raší nové listy a dokonce i stébla. 
Phyllostachys aureosulcata spectabilis (2 roky) - ten vypadá dost špatně, tak jak bylo mnohokrát napsáno např. zdeněk Ltm. Zatim se vůbec nic neděje. Stébla vypadají hrozně až na pár náznaků, ale nic jistýho (alespoň se snažim být optimista). Podle fotek loni touhle dobou už měl nová 20cm stébla.
Tak by mě zajímalo jestli už někomu vyráží nová stébla u jakýhokoliv Phyllostachysu?  O nových listech můžu pouze snít, totální sušina. Jsem zvědavej co udělá blížící se velké oteplení.

21

Re: Začala rašit stébla

Zrovna dnes jsem kontroloval svuj Phyllostachys viridiglaucescens a zatim zadne naznaky novych stebel, ci raseni novych listu.

22

Re: Začala rašit stébla

Dnes jsem nafotil nějaké nové výhonky u Phyllostachys propinqua "Hangzhou".Mám ho nasazen na Znojemsku.Jsem zvědavý, kolik toho najdu v pátek doma na zahradě.Foto zašlu wufengovi.

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

23

Re: Začala rašit stébla

O víkendu první výhon - Fargesia rufa - po letošní zimě pro mě číslo 1 pro extrémní podmínky - už raší listy na všech stéblech.

Jiné roky byla první Bashania qingchengshanensis, ale letos zatím nic a vypadá, že všechno nad zemí je kaput.

Zelené stébla už má akorát Phyllostachys aureosulcata a bssetii, ale horních 20% a větve jsou nejpíš po smrti, takže listy nečekám a doufám, že si rostliny vezmou ze stébel před seschnutím co nejvíc živin pro nové výhony.

Letos to u mě vypadalo na pořádný bambusový skok kupředu, ale ten jeden brutální měsíc to hodil hodně zpátky - pořád věřím, že všechny rostliny zatím sbírají síly a v květnu ješte pořádně překvapí.

24

Re: Začala rašit stébla

Tak včera jsem objevil první známku života u Pchyllostachys atrovaginata. U země jsem objevil nový začínající zelený lístek na pomrzlém stéble.

hurá žije (-: