73

Re: Jaro 2011

Potvrzuji i já z Čelákovic poškození stébel, která se lámou v místě kolínek, ale netýká se to rodu Phyllostachys, ale pouze Bashania qingchengshanensis - cca 50% nových stébel.

Pavel napsal:

Po několika dnech od posledních mrazíků v mé lokalitě, se to projevilo na nedorostlých nových stéblech všech bambusů.Ty se lámou v místě kolének a uhnívají.Takže minimálně 3/4 nových stébel, možná všechna jsou nenávratně ztracena.Jedině stébla v lokalitě Znojmo jsou nepoškozena. Posílám pár fotek na ukázku.

74

Re: Jaro 2011

U mě zatím žádně zjevné škody. Ale mám nové sazenice od p. Rezla, sázené letos v dubnu.

U Phyllostachys aureosulcata "Aureocaulis" mám dvě stébla, vyška cca 55 a 65cm.

U Phyllostachys atrovaginata mám od pátku první výhonek. Trošku mu to trvalo, než se projevil.(-:

75

Re: Jaro 2011

Tak u mě (490 mnm) Phyllostachys aureosulcata spectabilis vyrazil jako první a po mrazech přišel o první 2 výhonky (cca 20 cm) Ale už raší další výhonek, tak snad škoda nebude velká. Horší je to, že v dubnu čerstvě vysazené 2 sazeničky Ph. nuda měly už pěkné výhonky (každá jeden) a mráz je spálil. Sazeničky jsou ale dost malé tak nevím, kdy nastřádají dostatek sil na vytvoření nového výhonku.
Nový výhonek jsem objevil už pod Shanghai 3, ostatní rostliny jsou stále bez výhonků. Už se jich nemůžu dočkat.

76

Re: Jaro 2011

U nás žádné poškození a bambusy rostou jako z vody a dělají nám jenom radost smile

77

Re: Jaro 2011

Hlásím poškození výhonů mrazem i v lokalitě Znojemsko.Myslím si,že na namrzání výhonů má velký vliv i příliš velké dávky hnojiv (hlavně dusíku) a vody.Foto posílám Wufengovi.

78

Re: Jaro 2011

Tak jsem si včera dovezl bambusí miminka od p. Štěpána z Brna. Jsou to letošní semenáčci kwangsiensis a rubromarginata.
 
Tímto mu ještě jednou děkuji.(-:

Vím, že to tu bylo již diskutováno, ale bylo to v daleké minulosti, tak jsou třeba již nové zkušenosti.

Sazenice mají cca 10cm, jsou čerstvě rozesazeny.

Je pro ně vhodnější je nechat ještě tuto zimu doma, nebo je již teď dát do volné půdy, aby měli čas se na zimu připravit?

Předem děkuji za příspěvky.((-:

79

Re: Jaro 2011

Já bych je zasadil do půdy a na zimu dal mulč. Osobně jsem to tak udělal a sazenice přežili. Jinak jsou venku výhonky Phyll. parvifolie.

80

Re: Jaro 2011

Ahoj Jirko, nemáš, prosím, fotečku?

81

Re: Jaro 2011

Fotku nemám. Na zimu jsem kolem malých sazenic dal polena a vnítřek vyplnil kůrou. Polena jsem dával proto, že mi jinak kočky a ptáci mulč vždy rozhrabali.

82 Naposledy upravil: didanek (27.05.2011 16:53:32)

Re: Jaro 2011

moje Ph. atrovaginata měla od zakoupení před dvěma lety, jen jeden nebo dva výhony dvakrát do roka, a pokaždé byli slabší než předcházející, v minulém roce jsem často používal lignohumát, a myslím si že je to tím lignohumátem, že letos vyrašilo zatím 19 výhonků, z toho jeden bude asi tlustší než dřívější, a asi 14 jsou průměrné a ty nejtenší jsem odstranil.

nutno k tomu říci že rostlinu mám v paneláku , přes zimu v pokojové teplotě a od jara do prvních mrazů je na balkoně. myslím z vlastní zkušenosti že tento druh bambusu je asi nejvíce vhodný k pěstování v bytě, hlavně i proto, že snese přelití vodou.
na zalévání se snažím chytat dešťovou vodu, ale občas používám i odstátou a zmagnetizovanou vodu

83

Re: Jaro 2011

Poškození výhonků mrazem.

zaslal Pavel:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

84

Re: Jaro 2011

didanek napsal:

moje Ph. atrovaginata měla od zakoupení před dvěma lety, jen jeden nebo dva výhony dvakrát do roka, a pokaždé byli slabší než předcházející, v minulém roce jsem často používal lignohumát, a myslím si že je to tím lignohumátem, že letos vyrašilo zatím 19 výhonků, z toho jeden bude asi tlustší než dřívější, a asi 14 jsou průměrné a ty nejtenší jsem odstranil.

nutno k tomu říci že rostlinu mám v paneláku , přes zimu v pokojové teplotě a od jara do prvních mrazů je na balkoně. myslím z vlastní zkušenosti že tento druh bambusu je asi nejvíce vhodný k pěstování v bytě, hlavně i proto, že snese přelití vodou.
na zalévání se snažím chytat dešťovou vodu, ale občas používám i odstátou a zmagnetizovanou vodu


dnes ráno se objevil 20-tý respektive 15-tý větší výhonek. píši to proto, jelikož mi inženýrka v Rosteto tvrdila že atrovagináta moc výhonků nemívá, tedy že moc nepřirůstá, a mně se to tedy dosud dělo, a nyní se raduji z exploze nových výhonků:-)