1

Téma: Jaro 2011

.....Zdravím všechny. Už hnojíte nebo ještě čekáte???

2

Re: Jaro 2011

Ahoj,
chystám se na to dnes nebo zítra. Jsou hlášené přeháňky, tak se aspoň hnojivo dostane do půdy.

3

Re: Jaro 2011

Ahoj,take vsechny zdravim. Ja jsem to radne prihnojil vcera hnojivem na travnik ,pomer N P K je 20-8-8, tak doufam ,ze to zabere. Neco jsem jeste prihnojil slabsim roztokem od lonska prokvasenym holubim trusem a to jeste tak za 14 dni zopakuju, ale s vyssi koncentraci. Mam vyzkouseny pomer 2 zednicke fanky na 10l konev a v pohode to snesou. Jo a abych nezapomnel, v nevytapenem skleniku mi uz vylezaji vyhonky Ph. pubescens :-)

4

Re: Jaro 2011

Probudili jste mě ze zimního spánku wink a taky jsem se do toho dal. Sjel jsem včera večer pro koňský hnůj a začal hnojit.

5

Re: Jaro 2011

wufeng, kolko toho hnoja davas bambusom?

6

Re: Jaro 2011

Vypadá to, že bambusy jsou ke hnoji velmi tolerantní a svědčí jim, takže každý rok přidávám více a letos dávám souvislou vrstvu hnoje cca 5 cm tlustou u velkých tyčovinových druhů. U trsnatých dávám spíš Cererit, lépe se aplikuje. Kuličky jsou malé a dají se hodit i doprostřed trsu. U nízkých také Cererit, nebo nic. Rostou i bez hnojení až dost, takže tam hnojím jen málo.

7

Re: Jaro 2011

ja som im dal kravskeho granulovaneho, tak som zvedavy, co na to povedia ... ako som odstranil slamu, tak som nasiel kopec rhizomov, ktore sa splhaju von zo zeme... to dava tusit, ze pekne zapracovali korene

8

Re: Jaro 2011

Dnes jsem objevil první výhonky u Fargesia rufa.

9

Re: Jaro 2011

už mám 4 cm nové výhonky u rufy a sasaely jap.

10

Re: Jaro 2011

Tak nám to jaro už začalo. Bashanie fargesia má také výhonky venku. Hlavně aby nebyl ráno mrazík a výhonky nespálil. Minulé jsem tak přišel o výhonky Fargesia rufa.

11

Re: Jaro 2011

Jaro všem! Jaké máte ztráty?
U mě letos něco hůře, něco lépe. Lépe dopadl Indocalamus (lat i tess), dostšpatně už bohužel tradičně Phyl Shangai 3 (téměř celý bez listů) a oba vivaxy. Ani stará stébla neudržela, jen ta co byla pod sněhem. 
Vloni jsem to nechal obrazit, letos jsem je seříznul všechny u země. Tak uvidíme.

12

Re: Jaro 2011

Ještě jsem vše neviděl, ale vypadá to stejně, spíš o něco lépe než loni. Z vivaxů po letech už můžu konstatovat, že zelené drží v Praze lépe, než ty barevné.

Aktualizoval jsem teď článek Velké bambusy, kde jsem se snažil velké druhy seřadit podle zimovzdornosti. Mrkněte na to, uvítám od všech jakékoli připomínky.

Musím jít mrknout ven jestli taky něco neleze. smile Zatím jsem si ale ničeho nevšiml. sad