61

Re: Jaro 2011

ja mam tu aureosulcatu od p. Rezla, a robi mi radost

dufam, ze nigra sa predvedie, a vyzenie aj nejake riadne stebla, nielen tie mini, co sa ukazuju teraz

62

Re: Jaro 2011

MarekP napsal:

ja mam tu aureosulcatu od p. Rezla, a robi mi radost

dufam, ze nigra sa predvedie, a vyzenie aj nejake riadne stebla, nielen tie mini, co sa ukazuju teraz

Já mám všech 17 druhů od P.Rezla a su spokojený. Jěště na začátku července bude prodávat pěkné sazenice Fargesia Rufa které mají kolem 2m. Jak sem tam byl na jaře tak sem se na ně díval a hned jsem chtěl jednu koupit. Zrovna lezly ven výhonky a pěkně tlusté.
Tak musím jednu mít:)

Phyllostachys atrovaginata

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

63

Re: Jaro 2011

Tak jak u Vás ve středu a čtvrtek ráno mrzlo a jaké si myslíte, že je ohrožení současnými ranními mrazíky již vystrčených ze země stébel. Budou se dále vyvíjet ? Nebo došlo již ke katastrofě?  Bylo by to škoda neb letos rašení nových stébel je alespoň u mne v Čelákovicích velmi bohaté.

64

Re: Jaro 2011

Koukal jsem na výhonky na zahradě a přijdou mi bez poškození. Uvidíme.

65

Re: Jaro 2011

Tak jsem vypozoroval, že hodně záleží na tom, kde je bambus zasazený. Mám na dvou místech zasazený Phyll. concavu a ta mi na zahradě vyhání výhonky pravidelně nejdříve 20. 5., ale na druhém místě ji mám zasazenou mezi domy, kde je tepleji a není vystavená větru, tak tam jsou stébla venku již od 1.5. To je rozdíl 3 týdnů. Tím pádem je možné, že kdo uváděl výhonky Phyll. atrovaginaty tak je to možné.

66

Re: Jaro 2011

Asi na tom něco bude, když je bambus na chráněném místě v zástavbě. Já mám atrovaginatu mezi barákama na osluněném místě. Tak asi proto vylezla dřív. Teď už je plácek u atrovaginaty jako jěžek smile

67

Re: Jaro 2011

Dnes jsem našel výhonky poškozené mrazem.V horní části je výhonek měký a pokrytý bílou tekutinou, která vytéká ze špičky. Největší poškození je u P.prominens. Na zkoužku jsem na některé druhy Phyllostachysů aplikoval mykorhizní houby SIMBIVIT.

68

Re: Jaro 2011

Děkuji za odpověď na mnou otevřené téma, ale ještě prosím o info, kde ty Vaše bambusy rostou, v které oblasti. Děkuji.

Pavel napsal:

Dnes jsem našel výhonky poškozené mrazem.V horní části je výhonek měký a pokrytý bílou tekutinou, která vytéká ze špičky. Největší poškození je u P.prominens. Na zkoužku jsem na některé druhy Phyllostachysů aplikoval mykorhizní houby SIMBIVIT.

69

Re: Jaro 2011

Bambusy pěstuji na jihovýchodní Moravě,okres Uherské Hradiště,nadmořská výška 222m.

70 Naposledy upravil: Tomanek (10.05.2011 19:57:44)

Re: Jaro 2011

Tak mraz u nas byl take velky 179m.n.m.. Mel jsem obavy ale vyhonky meho Phyllostachys viridiglaucescens prezily a dnes rano pri kontrole jsem napocital 50 vyhonku - dal uz se me nechtelo pocitat. Tento rok bude asi nadherny. Budu muset prestat hnojit jinak se me do bariery nevejde. Foto zasilam ke zverejneni (omlouvam se za kvalitu , je to z mobilu).

PunBB bbcode test

71

Re: Jaro 2011

Včera a dnes jsem změřil přírustek nového stébla Phyllostachys propinqua "Hangzhou"-zasazen 20.4.2009.Za 24 hodin to hodilo 22cm,což se mi zdá docela hodně.Zkrátka hodně tepla,vody a hnoje dělá divy.Lokalita Znojmo.

72

Re: Jaro 2011

Po několika dnech od posledních mrazíků v mé lokalitě, se to projevilo na nedorostlých nových stéblech všech bambusů.Ty se lámou v místě kolének a uhnívají.Takže minimálně 3/4 nových stébel, možná všechna jsou nenávratně ztracena.Jedině stébla v lokalitě Znojmo jsou nepoškozena. Posílám pár fotek na ukázku.