25

Re: Jaro 2011

Zdravím, sazenice zakoupeny u P. Rezla ( jaro 2009 a 2010 ) a řekl bych že je to Atrovaginata. sazenice mám dvě a špičky už lezou u obou. No jak vylezou víc tak vyfotím a můžeme se tomu podívat na zoubek smile

26 Naposledy upravil: Jirka (07.04.2011 19:26:07)

Re: Jaro 2011

Musím souhlasit Phyll. atrovaginata roste až v červnu. Taky koupená u Rézla.

27

Re: Jaro 2011

Čau Jirko,
leze to u obou a byly zakoupeny rok od sebe tak že by se P. Rezl sekl 2x. Jednou bych řekl že jo ale 2x. No uvidíme jak to povyleze.

28

Re: Jaro 2011

A není ta od Pavla Rezla meristemová ?  Já kupuji P. atrovaginata zásadně u pana Dr. Lipenského v Žamberku.

Jirka napsal:

Musím souhlasit Phyll. atrovaginata roste až v červnu. Taky koupená u Rézla.

29 Naposledy upravil: radim77 (07.04.2011 20:10:23)

Re: Jaro 2011

Na to sem se ho ptal a říkal že jsou vegetativně množené a u jedné je poznat že je odseknutá z větší rostliny.
Tady sou nějaké fotky jak sazenice vypadala před rokem ale asi tam nepůjde moc poznat.
http://radim77.wz.cz/Phyllostachys%20Atrovaginata.htm

Když někdo pojedete kolem tak se můžete zastavit a podívat se smile

30

Re: Jaro 2011

A opět je tu "problém" s Ph.atrovaginata :-) Já mám Ph.atrovaginatu také od p.Lipenského a loni  vylezla někdy na začátku května.viz. Jaro 2010. Poté co bylo zpochybněno, že je to atrovaginata jsem mluvil s p.Lipenským a on se u mě stavil a koukal na ni. Říkal že jinou nemá a že k záměně určitě nedošlo. Jestliže má p.Knap atrovaginatu také ze stejného zdroje a dle prodejce u mě k záměně nedošlo tak jak si to vysvětlit ? :-)
P.S. Uvidíme kdy "vykoukne" letos. :-)

31

Re: Jaro 2011

Chtělo by to nové fotečky. Loni některé sazenice byly opravdu malé, loni snad už víc narostly, takže letos už by se snad dalo poznat víc.

32

Re: Jaro 2011

Phyll. atrovaginatu mám od roku 2005, kupovaná u Rezla a výhonky jsou 2007-15.5, 2008-10.5, 2009-16.5, 2010-26.5., pro ukázku jak vypadají výhonky atrovaginaty jsem poslal dvě fotky na email wufenga

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

33

Re: Jaro 2011

Zdravím všechny bambusáře.Stav mých bambusů po letošní zimě(u Broumova): U všech phyllostachysů se jedná o nová stébla,neboť minulý rok všechny umrzly k zemi.Nejlépe dopadly aureosulcaty,mají ve středu trsů i několik živých listů,pak bashania fargesii a ph.nuda.Bissetii letos opět zmrzlý až půl metru nad zem,tedy po linii sněhu.Zvláštní je,že vedle vysazený trs bissetii přesazený ze skleníku omrzl jen z poloviny,z čehož usuzuji,že vyzrálejší stébla mají větší mrazuvzdornost. Dále fargesia jiuzhaigou 1 a 5 na jaře vysazené jsou bez listí od půl metru nad zemí výš.Fargesia murieliae Standing stone,též nově vysazená bez poškození a tradičně také F.murieliae Jumbo ok.

34

Re: Jaro 2011

Zdravím, mám na zahradě 3 roky bambus, nějaký Phyllostachys, předtím rostly nové výhonky poslušně kolmo nahoru, letos vyráží několik silných výhonů šikmo, až skoro vodorovně. Je to normální? No, asi jo, jen mě to překvapilo, a nevím, co bude - ohnou se nahoru?

35

Re: Jaro 2011

Ahoj lidi, také mám dobré zprávy. Bambusy letos docela hezky přezimovaly. Omrzliny byly jen velmi mírné. Vršky stébel mají suché listy. Jinak bez úhony.

Druhý bambus má suché skoro všechny listy, ale už začíná kupodivu obrážet a roste mu pár nových výhonků. Až se stavím znovu na zahradě, musím je vyfotit.

Přikládám odkaz z fotkama.

http://www.facebook.com/album.php?fbid= … d38c5194d5

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E

36

Re: Jaro 2011

Alex napsal:

Zdravím, mám na zahradě 3 roky bambus, nějaký Phyllostachys, předtím rostly nové výhonky poslušně kolmo nahoru, letos vyráží několik silných výhonů šikmo, až skoro vodorovně. Je to normální? No, asi jo, jen mě to překvapilo, a nevím, co bude - ohnou se nahoru?


To je divné. Nebyla tam třeba vysoká vrstva mulče? Většinou je proces opačný, ze začátku rostou výhony šikmo a časem spíš vzpřímeně. Záleží také, jak který druh. Myslím, že alespoň některé se srovnají.