73

Re: Jaro 2010

Ani stonky neobráží

wufeng napsal:
Josef Knap napsal:

Phylostachys dulcis 'Hummel Kew' mi o listy přišel a zatím ještě neleze.

To znamená že u vás přišel jen o listy, ale stonky přežily a obráží?

74

Re: Jaro 2010

Tak jsem u toho Phyllostachys dulcis Hummel-Kew trochu ztratil optimismus. sad

pro Jirka: Ty výhonky u  Phyllostachys aureosulcata spectabilis jsou teda pořádný mackové. smile

75

Re: Jaro 2010

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli je normální aby stébla Phyllostachys atrovaginata na slunci zfialověla a Phyllostachysu bissetii ztmavla natolik že až fialovo-zčernala. mám podezření že v případe u Phyllostachysu bissetii se nejedná o tento nýbrž by to mohl být Phyllostachys nigra. zkoušel jsem to vyfotit ale fotky jsou nic moc sad jakmile si vzpomenu jak je sem dát tak dám;)

76

Re: Jaro 2010

Pošli mi je na wufeng@bambusy.info a já je sem dám.

77

Re: Jaro 2010

Wufeng došli ti fotky na email???

78

Re: Jaro 2010

Nic nepřišlo.

79

Re: Jaro 2010

fuha.. mam taku malu otazku - tie bambusy, co som mal doma v byte som dal teraz von a uplne im preschli listy. akoze niesu uplne suche, ale akoby spalene, alebo co, moze to byt ostrym slnkom? alebo skor zmenamy teploty medzi ranom a vecerom? jedna sa o druh phyllostachys pubescens, na dendrocalamus giganteus tento jav nepozorujem..

len tie listy proste tak na niektorych miestach uplne zoschli.. nie cez cely list, ale napriklad 70 percent listu uschlo.. moze za to to ostre slnko?

exoticke druhy bambusov

80

Re: Jaro 2010

Danny mal si ich dať najprv do polotiena aby si zvykli.

81

Re: Jaro 2010

Wuf:Pošlem znova

82 Naposledy upravil: Josef Knap (12.05.2010 19:01:44)

Re: Jaro 2010

Phyllostachys dulcis 'Hummel Kew' dnes vystrčil první nové stéblo. Uff, je zachráněn !!!

Josef Knap
Čelákovice  3km proti soutolu Labe s Jizerou na levém břehu Labe

83

Re: Jaro 2010

Danny napsal:

fuha.. mam taku malu otazku - tie bambusy, co som mal doma v byte som dal teraz von a uplne im preschli listy. akoze niesu uplne suche, ale akoby spalene, alebo co, moze to byt ostrym slnkom? alebo skor zmenamy teploty medzi ranom a vecerom? jedna sa o druh phyllostachys pubescens, na dendrocalamus giganteus tento jav nepozorujem..

len tie listy proste tak na niektorych miestach uplne zoschli.. nie cez cely list, ale napriklad 70 percent listu uschlo.. moze za to to ostre slnko?

Já mám to samé každý rok na té rostlině co roste ve studeném skleníku. Buď je to nějaká jarní reakce na nevímco, nebo je opravdu popálí slunce. Rostlina většinu starých listů vymění za nové a roste dál.

84

Re: Jaro 2010

Tak jsem se konecne dockal! Hlasim mnoho vyhonku u meho Phyllostachys viridiglaucescen (viz foto na predesle strance).  Jeden ma dokonce uz 40 cm a to jsem ho kontroloval v pondeli a nic!