49

Re: Jaro 2010

Kdo pěstuje bambusy, měl by sledovat počasí. Právě jsem se dodíval na  http://www.wetterzentrale.de/  a u nás v Čelákovicích u Prahy začlo ve 23:40hod pršet. Vláhy je bambusům třeba a k tomu teplé noci. Ty teplé noci jsou u nás již od pátku a dle http://www.wetterzentrale.de/ to vypadá že bude tento týden pořádně pršet aniž se v noci výrazně ochladí, dle synoptických map na tomto meteoserveru to vypadá ve čtvrtek a pátek na vytrvalý déšť. To teprve vypukne rašení nových letošních stébel.

50

Re: Jaro 2010

Dakujem. Ked budú tak mám záujem. Ja som zo Šurian.

51

Re: Jaro 2010

Ked budem mať odkopky tak sem napíšem.

52

Re: Jaro 2010

Po prehliadnutí si obrázkov od Betyar-a som presvedčený že sa jedná o Phyllostachys viridiglaucescens. Mladé steblá a výhonky sú identické ako u môjho viridiglaucescens. Podobne aj prezimoval. Pri porovnaní si stebiel a výhonkov na stránke Freda Vaupela  www.bambus-lexikon.de  je rozdiel evidentný. Phyllostachys viridis Sulphurea ktorý mám ja vysadený, je omrznutý na 30% aj so steblami po tejto zime. Podobne by asi dopadol aj Ph.viridis (zelený)

53

Re: Jaro 2010

konecne jsem se dockal i ja ,zacinaji vylezat stebla u Ph. iridescens. U Ph. v. aureocaulis, Ph. atrovaginata a Fargesia jiuzhaigou zatim nic... . Je to tady nejake opozdene, ale na to jak po zime vypadaji muzu byt rad , ze vubec neco roste :-)

54

Re: Jaro 2010

P. atrovaginata u mne raší stébla až kolem 20. června.

amaba napsal:

konecne jsem se dockal i ja ,zacinaji vylezat stebla u Ph. iridescens. U Ph. v. aureocaulis, Ph. atrovaginata a Fargesia jiuzhaigou zatim nic... . Je to tady nejake opozdene, ale na to jak po zime vypadaji muzu byt rad , ze vubec neco roste :-)

55

Re: Jaro 2010

Szomolányi: Tieto 2 druhy sú podobné preto Vás môžu pomiešať.

56

Re: Jaro 2010

Mě už lezou P.Atrovaginata a P.Aureosulcata Aureocaulis.Mám s toho radost smile

57

Re: Jaro 2010

Tak nevím, zda-li to máte opravdu P. atrovaginata. Ten vystrkuje svá první stébla mnohem později než ostatní Phyllostachys.

radim77 napsal:

Mě už lezou P.Atrovaginata a P.Aureosulcata Aureocaulis.Mám s toho radost smile

58

Re: Jaro 2010

Josef Knap napsal:

Tak nevím, zda-li to máte opravdu P. atrovaginata. Ten vystrkuje svá první stébla mnohem později než ostatní Phyllostachys.

radim77 napsal:

Mě už lezou P.Atrovaginata a P.Aureosulcata Aureocaulis.Mám s toho radost smile

je to atrovaginata ještě je na ní cedulka. Mám ji od p.Rezla.

59

Re: Jaro 2010

pro Betyar: Nešla by udělat nějaká fotka celku porostu? Ale v některé části, kde dole nejsou vystříhaná stébla. Aby bylo vidět větvení odspoda až nahoru. Mě osobně to taky přijde divné, že takhle vůbec neomrzá.

60

Re: Jaro 2010

spravím nejaké fotky potom pošlem