61 Naposledy upravil: Vanjos (05.05.2010 05:57:00)

Re: Jaro 2010

Tak včera mi taky vylezlo jedno stéblo u Ph.atrovaginata. Ph.a. Aureocaulis už má asi týden jedno stéblo a včera vylezlo druhý a Ph. bissetti jich má nejvíc, cca 6 a první vylezlo asi tak před 10 dny. Možná lezli už dříve, ale mám u nich hodně tlustou vrstvu mulče, takže tam mohli být schovaný :-) Ph. vivax Aureocaulis zatím nic...

62

Re: Jaro 2010

Mě u P. Bisseti zatím neleze nic jen Atrovaginata 6 stébel a Aureosulcata Aureocaulis 3 stébla tak 25cm.

63

Re: Jaro 2010

Mně leze u P. nuda spousta výhonků, ale všechny tak nějak divně pod úhlem zhruba 45 stupňů. Mulč jsem včas odstranil, protože loni jsem zjistil, že jak byl mokrý, tak mně hodně výhonků uhnilo a navíc se tam objevila plíseň. Jednalo se o koupenou mulčovací kůru.

64 Naposledy upravil: Tomanek (05.05.2010 10:30:37)

Re: Jaro 2010

Tak takhle dopadnul muj Phyllostachys viridiglaucescens pro porovnani, min. teplota -22°C. Zatim zadne nove vyhonky ale rasi nove listy.(foto odeslano)

PunBB bbcode test

65

Re: Jaro 2010

Tak hlásím první výhonky (Náměšť nad Oslavou) Shanghai 3 - jeden tlustý výhonek, propinqua - 2 tenké. Měl jsem po zimě strach, že jsem o ně přišel, všechno mi přes zimu umrzlo. Ještě čekám na prouzení dalších, snad zimu přežily.

66

Re: Jaro 2010

I já hlásím 11 nových rašení stébel P. Shanghai 3, který ovšem po této poslední zimě ukázal, že zdaleka není tak odolný, jak se o něm psalo. Na loňských i předloňských stéblech zmrzly na 100% listy i pupeny, takže až ta zmrzlá stébla uschnou, budu je muset vyřezat. Stejně jako Shanghai 3 mi dopadl P. vivax aureocaulis, P. vivax 'Hwanwenzhu', P. humilis je na tom o něco lépe neboť raší nové listy z pupenů loňských stébel. Zajímavé je ža u sazenice od Wufenga P. vivax 'Shanghai', kterou sníh přibil k zemi aniž zlomil stébla, tak u něj nenamrzly ani loňské listy.

Takže z obřích bambusů resp. bambusů s tlustými stébly se mi pro naše podmínky jeví jako nejlepší tato trojka:
P. parvifolia,  P. atrovaginata,  P. kwangsiensis - ten však přece jen v listech cca na 50% omrzl.
Skoro ani lístek nenamrzl u P. rubicunda a Bashania qingchengshanensis.  u Bashania fargesii zmrzly listy na 100%, ale perfektně již vyrašily na loňských i starších stéblech nové.

Josef Knap - Čelákovice - na levém břehu Labe 3km proti proudu od soutoku s Jizerou


Pepa napsal:

Tak hlásím první výhonky (Náměšť nad Oslavou) Shanghai 3 - jeden tlustý výhonek, propinqua - 2 tenké. Měl jsem po zimě strach, že jsem o ně přišel, všechno mi přes zimu umrzlo. Ještě čekám na prouzení dalších, snad zimu přežily.

67

Re: Jaro 2010

zdenek napsal:

Mně leze u P. nuda spousta výhonků, ale všechny tak nějak divně pod úhlem zhruba 45 stupňů. Mulč jsem včas odstranil, protože loni jsem zjistil, že jak byl mokrý, tak mně hodně výhonků uhnilo a navíc se tam objevila plíseň. Jednalo se o koupenou mulčovací kůru.

A já hlásím, že to nejsou výhonky, ale rhizomy. :-(  Jsem zvědavý, co udělají, protože jich je opravdu hodně a většina jich míří vzhůru.

68

Re: Jaro 2010

Josef Knap napsal:

Takže z obřích bambusů resp. bambusů s tlustými stébly se mi pro naše podmínky jeví jako nejlepší tato trojka:
P. parvifolia,  P. atrovaginata,  P. kwangsiensis - ten však přece jen v listech cca na 50% omrzl.

V mojí zahradě v Praze zimovaly Phyllostachys vivax Shanghai a Phyllostachys parvifolia nejlépe z velkých druhů. Ostatní vivaxy, Phyllostachys kwangsiensis, Phyllostachys Shanghai 3, Phyllostachys iridescens přišly o lupení ale obráží. Phyllostachys atrovaginata zimoval také dobře i na studenější lokalitě.

U Phyllostachys kwangsiensis si nejsem jist, jestli se dá řadit mezi opravdu velké druhy. Alespoň v Holandsku byl v porovnání s ostatními ve více zahradách vždy menší.

Nalákal mě pan Szomolányi na Phyllostachys dulcis Hummel-Kew. Vysadil jsem ho v Praze a jsem zvědav jak se mu tady bude dařit a jestli tady bude také dobře zimovat.  Phyllostachys dulcis u J. Kocourka v Tróji zimoval letos dobře, přišel o lupeny ale obráží, tak šance tu je, že bude dobrý.

Pokud jde o výhonky, tak nejvíc mi leze Phyllostachys iridescens a Phyllostachys kwangsiensis, ostatní zatím jen sporadicky.

Nemáte někdo vysazený  Phyllostachys Shanghai 2? Moje sazenice nějak nerostla, tak s ním nemám zkušenosti. Zajímalo by mě jak zimoval.

69

Re: Jaro 2010

Mám radost, že se potvrdila odolnost Phyllostachys vivax 'Shanghai'.   Phylostachys dulcis 'Hummel Kew' mi o listy přišel a zatím ještě neleze.

wufeng napsal:
Josef Knap napsal:

Takže z obřích bambusů resp. bambusů s tlustými stébly se mi pro naše podmínky jeví jako nejlepší tato trojka:
P. parvifolia,  P. atrovaginata,  P. kwangsiensis - ten však přece jen v listech cca na 50% omrzl.

V mojí zahradě v Praze zimovaly Phyllostachys vivax Shanghai a Phyllostachys parvifolia nejlépe z velkých druhů. Ostatní vivaxy, Phyllostachys kwangsiensis, Phyllostachys Shanghai 3, Phyllostachys iridescens přišly o lupení ale obráží. Phyllostachys atrovaginata zimoval také dobře i na studenější lokalitě.

U Phyllostachys kwangsiensis si nejsem jist, jestli se dá řadit mezi opravdu velké druhy. Alespoň v Holandsku byl v porovnání s ostatními ve více zahradách vždy menší.

Nalákal mě pan Szomolányi na Phyllostachys dulcis Hummel-Kew. Vysadil jsem ho v Praze a jsem zvědav jak se mu tady bude dařit a jestli tady bude také dobře zimovat.  Phyllostachys dulcis u J. Kocourka v Tróji zimoval letos dobře, přišel o lupeny ale obráží, tak šance tu je, že bude dobrý.

Pokud jde o výhonky, tak nejvíc mi leze Phyllostachys iridescens a Phyllostachys kwangsiensis, ostatní zatím jen sporadicky.

Nemáte někdo vysazený  Phyllostachys Shanghai 2? Moje sazenice nějak nerostla, tak s ním nemám zkušenosti. Zajímalo by mě jak zimoval.

70

Re: Jaro 2010

Phylostachys dulcis 'Hummel Kew' mi umrzl k zemi a taky ještě neleze

71

Re: Jaro 2010

Josef Knap napsal:

Phylostachys dulcis 'Hummel Kew' mi o listy přišel a zatím ještě neleze.

To znamená že u vás přišel jen o listy, ale stonky přežily a obráží?

72

Re: Jaro 2010

Phyl. hummel kew  mi zmrzl a stébla taky, ale už pěkně rostou nové výhonky.  Phyl. shangai3 mi taky nevydržel tuto zimu listy na 100% a stébla na 50% pryč, ale už taky má hodně nových výhonkůl. Phyl. vivax aureocaulis listy na 100% a stébla na 80%. Nejlépe mi vydržel Phyl. atrovaginata(stébla ještě nerostou), Phyl. concava (stébla ještě nerostou), a Phyl. aure. spetabilis, má mnoho nových stébel.

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys Shanghai 3

PunBB bbcode test

Phyllostachys Hummel-Kew

PunBB bbcode test