13

Re: podpora růstu bambusu

zaslal Tomanek:   "past na mamuta"

http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-01.jpg

zasazeno 10.4.2008, na fotce z 10.5. jsou jiz videt prvni 4 vyhonky


http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-02.jpg


soucasny stav, vyska cca 1m  a 11 vyhonku

http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-03.jpg

14

Re: podpora růstu bambusu

četl jsem na netu že ty bariéry jsou většinou neučinné a zbytečně drahé, že nejučinější ochranou je bdělost.

http://66.102.9.104/translate_c?hl=cs&a … 32#barrier

15

Re: podpora růstu bambusu

a když už tedy někdo barieru dává, měla by být nálevkovitého tvaru, aby bambus po tom plastu lezl spíše nahoru než dolů, nebo se provrtal skrze bariéru. prý má šílenou sílu, že například nesmí být v keramických nádobách nebot je je schopný roztrhat yikes

16

Re: podpora růstu bambusu

Ono to zas tak špatně nefunguje. Takhle pěkně udělaná bariéra svůj účel splní. Je jasné, že výhonky budou mít snahu prorůstat dál, ale prvních pár let to myslím bude fungovat. Ty co přelezou shora, ty se dají snadno odstřihnout. Otázkou je co po letech až se vymezený prostor vyplní. Tam pak budou mít snahu se zavrtávat hlouběji a najít si cestu spodem.

17

Re: podpora růstu bambusu

No doufam, ze ne. Tohle je 1m siroka 2mm tlusta, pekne tvrda folie-deska. Original Dupont korenova bariera ma tloustku jen 0.826mm a garantuji, ze koreny neprojdou. Ano vim, ze bambus ma velmi agresivni koreny ale timto neprojde, jen podleze.  Jen doufam, ze si nevybere smer souseduv bazen ;o)

18

Re: podpora růstu bambusu

wufeng napsal:

Ono to zas tak špatně nefunguje. Takhle pěkně udělaná bariéra svůj účel splní. Je jasné, že výhonky budou mít snahu prorůstat dál, ale prvních pár let to myslím bude fungovat. Ty co přelezou shora, ty se dají snadno odstřihnout. Otázkou je co po letech až se vymezený prostor vyplní. Tam pak budou mít snahu se zavrtávat hlouběji a najít si cestu spodem.

prvních pár let jo, ale co potom až bude mít kořeny tlusté jako ruka? nebo ještě větší wink viděl jsem co dokáže obyčejná pampeliška. prostě se provrtala skrze silnici, napřed tam dlouho byla boule, která se zvětšovala, a pak se tam objeviky listy pampelišky yikes co by s tím udělal bambus lze jen těžko domyslet wink ale i přesto do toho půjdu, i když mám zahradu vedle silnice, a chci udělat bambusoživý plot právě mimo jiné okolo silnice, ale kupovat bariéru tedy nehodlám v žádném případě smile nechám to čistě na přírodě a mojí bdělosti

19

Re: podpora růstu bambusu

řekněme že bych jako náhražku folie použil jiný materiál, například plachtovinu která je poměrně pevná, podobná té co je na nákladních autech. ne že bych chtěl ten bambus omezovat, spíše mne napadá že by bylo lepší jej zpočátku směrovat do jednoho místa,. a až později mu popustit uzdu wink

20

Re: podpora růstu bambusu

pozor na PVC! postupem času z něj voda vyplavuje ftaláty, které jsou jedovaté (myslím že přímo karcinogení), proto vlastně PVC folie křehnou a trhají se. platí to hlavně na bazénkové fólie, které se u nás vesele prodávají v zahradních centrech. Na západ od nás jsou tyto fóllie zakázané prodávat. Vždycky mě překvapí jak naše úřady se snaží naplňovat různé nařízení EU, aby jsme asi byli opravdu "in" v Evropské byrokracii, ale takovéto zásádní věci pak prostě unikají. omlouvám se jestli jsem moc odbočil od tématu, ale přišlo mi důležité varovat případné nahrazovače bariér...

21

Re: podpora růstu bambusu

yikes

22

Re: podpora růstu bambusu

Mam na Vas zkusene dotaz. Muzu k tomu svemu Phyllostachys viridiglaucescens  pridat do stejne "ohrady" i Phyllostachys bisseti ? Nepohadaji se nejak? Nebude jeden utlacovat druheho? Prorostou navzajem? Ma to smysl takhle kombinovat?

23

Re: podpora růstu bambusu

Tomanek napsal:

Mam na Vas zkusene dotaz. Muzu k tomu svemu Phyllostachys viridiglaucescens  pridat do stejne "ohrady" i Phyllostachys bisseti ? Nepohadaji se nejak? Nebude jeden utlacovat druheho? Prorostou navzajem? Ma to smysl takhle kombinovat?

ne nepohádají se, ale řekl bych že je to málo místa na dva, navíc kdyby jste pak časem chtěl odkopávat, mohlo by vám to dělat bordel, nemusel by jste vědět co vám to roste za sazenici... pokud by jste chtěl sázet kvůli rychlejšímu zabambusení zvolil bych ten samý druh

24

Re: podpora růstu bambusu

Dekuji za odpoved. Mam jeste dotaz k tomu svemu Phyllostachys viridiglaucescens. Ted tak posledni mesic se zastavil rust. Ma to tak byt nebo mu neco chybi?