25

Re: podpora růstu bambusu

To jen vyrostl do své konečné výšky a teď se bude už jen zalisťovat.

26

Re: podpora růstu bambusu

Konecne vysky? Tim myslite pro tento rok? Ja mam odkopek z tak 7m vysokeho hajecku. A chtel bych ho taky kolem 7m.

27

Re: podpora růstu bambusu

Jasně,pro tento rok.Ten odkopek je teď vlastně mladá rostlina,která bude rok od roku teprve růst výš a na těch 7 metrů se dostane až za pár let.

28

Re: podpora růstu bambusu

Aha. Toz tak to jo ;o) Sem se lek.

29 Naposledy upravil: Tomanek (05.08.2008 12:50:37)

Re: podpora růstu bambusu

Tak me muj bambus dela radost. Vyrazil novy vyhonek, ktery jiz predrostl puvodni rostlinku a stale leti vzhuru. Zatim nema zadne listky. Uvidim jake vysky dosahne. Dalsi vec co me zajima je to, ze u zeme se plazi dva nove (asi) korenove vybezky (puvodni rostlina je trosku na kopecku). Muzu je usmernit smerem kam chci? Mam je prihrabnout hlinou?

Jinak bambus prihnojuji 1x za 14 dnu Kristalonem na okrasne dreviny. Nevim zda je to spravne.

Fotky poslu vecer Wufeng aby je sem pridal. Popripade se snim domluvim, at me zalozi me vlakno a presune vse tam.

30

Re: podpora růstu bambusu

Tomanek napsal:

Tak me muj bambus dela radost. Vyrazil novy vyhonek, ktery jiz predrostl puvodni rostlinku a stale leti vzhuru. Zatim nema zadne listky. Uvidim jake vysky dosahne. Dalsi vec co me zajima je to, ze u zeme se plazi dva nove (asi) korenove vybezky (puvodni rostlina je trosku na kopecku). Muzu je usmernit smerem kam chci? Mam je prihrabnout hlinou?

Jinak bambus prihnojuji 1x za 14 dnu Kristalonem na okrasne dreviny. Nevim zda je to spravne.

Fotky poslu vecer Wufeng aby je sem pridal. Popripade se snim domluvim, at me zalozi me vlakno a presune vse tam.

big_smile Bambusy umějí dělat radost.

jinak osobně nejsem přítelem umělých hnojiv, myslím že i pánům Supersaabovi, Wufengovi, Kocourkovi se hodně osvědčil hnuj. Já osobně jsem letos vyzkoušel novou variantu "neprůstřelného mulče" a to z vrstev 1. piliny (pozor hlavně listnaté dřevo) 2. hnuj 3. Rozložené lepenkové krabice bez potisku a zbavené izolepy 4. hnuj 5. sláma
uvidíme co nám příští rok, klucí zelený ukážou.

31 Naposledy upravil: Tomanek (08.08.2008 09:30:08)

Re: podpora růstu bambusu

Jeste se vracim k memu dotazu ohledne vyhonku co se plazi u zeme. Jsou to vyhonky nebo koreny? Muzu je usmernit kam chci a prihrnout hlinou? Nebo je nechat na povrchu a zavrtaji se samy?
Priklanim se k tomu, ze jsou to koreny protoze se netlaci vzhuru ale plazi po zemi.
Fotky jsme odeslal Wufeng, tak mozna az je sem da, zkouknete je prosim. Dik.

32

Re: podpora růstu bambusu

Pro Tomanek:
Pokud opatrně odhrneš cca 30 cm zeminy,měl by jsi vidět zda jde o rhizom (kořen) nebo přímo výhon do stvolu.Je-li to rhizom,můžeš jej odklonit,zastřihnout atd.Pokud jej odstřihneš,je možné jej zasadit (ideální do květináče) a nechat jej přezimovat v nemrznoucích prostorách,při malé péči se v příštím roce plně zakoření a odmění se Ti dobrým růstem jako samostatná rostlina.Pokud by jsi jej nechal ustřihnutý v zemině venku,nemusí se uchytit a zimu přežít.
Přeji hodně pěstitelských úspěchů.

33

Re: podpora růstu bambusu

Tzn., ze i stvol se muze plazit po zemi a pak zacne rust vzhuru? Oba dva se totiz evidentne plazi po zemi. No pockam az sem da Wufeng moje fotky.

34

Re: podpora růstu bambusu

NN,předpoklad je,že konec rhizomu může být vybíhající stvol (zahnutý směr vzhůru,jiná charakteristika vzhledu a barvy).V zemi se může plazit jen vybíhající kořen-rhizom,ne stvol.Počkáme na foto,ale předpokládám že je to rhizom.

35 Naposledy upravil: Tomanek (08.08.2008 11:50:32)

Re: podpora růstu bambusu

OFF TOPIC: Uzivatele nemaji moznost sem vkladat fotky? Tag pro toto forum me je jasny, ale fotka musi byt umistena nekde na netu a dat k ni odkaz. Ale me se jedna o ulozeni sem primo na toto forum?


Tak jsem to uz nasel v predchozich diskuzich, ze to jde jen tak, jak jsem popsal vyse.

36

Re: podpora růstu bambusu

Přidávám poslané fotky. Omlouvám se za zpoždění, ale jsem teď na dovolené mimo internet, tak jestě týden budu mimo.

zaslal Tomanek:

http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-foto1.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-foto3.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Tomanek-foto4.jpg




pro Tomanek:

P.S. Postupy pro zveřejnění fotek jsou zatím jen dva. Buď je někde nahrát a sem je dát linkem, nebo mi je poslat a já je sem dám. Na podzim možná vymyslím ještě něco jiného, ale zatím to funguje takhle.