37

Re: podpora růstu bambusu

Tak uz vim, ze to jsou nove vyhonky. Uz se staceji vzhuru.

38 Naposledy upravil: Tomanek (24.07.2009 11:32:11)

Re: podpora růstu bambusu

Tak stale nevim, zda to jsou vyhonky ci rhizomy? Ale syn to za me vyresil. Vytahl je ze zeme. Pokud je to rhizom, tak aspon vim, ze neprorazi barieru. Stocil se podel ni. Jestli jsou to vyhonky proc se tahnou v zemi a nerostou vzhuru?

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

39

Re: podpora růstu bambusu

Podle mě výhonky rostou pokaždé rovnou vzhůru.Pod zemí lezou jen rhizomy a někdy se omylem vynoří nad zem a asi už se jim nechce zpátky,tak se stočí nahoru a je z nich stéblo,bohužel je vždy takové tenké,k ničemu.Mě takto zlobí hlavně pubescens.Co se týká počtu rhizomů,tak je obrovsky aktivní,ale skoro všechny se cpou na povrch.Většina se teda zase stočí zpátky pod zem,ale některé nahoru.Tak vyrýpnu pod ním járek a pěkně ho zahrabu tam kam patří.
Jestli kecám,tak mě,prosím,Wufengu oprav,ale toto je moje zkušenost.

40

Re: podpora růstu bambusu

Naprosto souhlasím.

41

Re: podpora růstu bambusu

Takze je mam radeji zahrabat do zeme? Nebo uz je nechat venku?
A pokud je to teda rhizom, jsem rad, ze 2mm LD-PE desky z Fatry je zastavi.

42

Re: podpora růstu bambusu

Klidně se můžou zahrabat, ale nevím jestli se z nich vyklube něco kloudného. Já takovéhle moc neřešim. Když někde narostou, tak je buď nechávám na pokoji, nebo je stříhám.

43

Re: podpora růstu bambusu

ja to tiez neriesim, ale vacsinou mi z nich asi az po roku zacnu rast nove bambusy.. jednoducho kolienko toho rhyzomu sa zakoreni a tam vznikne nova rastlina.. a nove rhyzomy..

exoticke druhy bambusov

44

Re: podpora růstu bambusu

ahoj, kdy je nejlepsi cas zacit hnojit na vyzrani pletiva listu? je jeste brzo, nebo s ti muzu zacit uz ted, i kdyz se jeste poradne nerozvinuly na vetvich listy? ma to nejaky negativni dopad na tvorbu listu? Diky

45

Re: podpora růstu bambusu

Negativní dopad to mít nebude, určitě se tím hnojením nic nezkazí. Otázkou je, zda se to nějak projeví. Pár let to různě zkouším, a přijde mi, že na letošní listy a stvoly to vliv nemá. Když pozoruji, jak po zimě bambusy dopadly, tak čerstvá stébla a listy dopadají podstatně hůř, než starší. Mám za to, že potřebují alespoň rok na to, aby vyzrála a projevilo se to na nich. Obecně se doporučuje od konce srpna hnojit hnojivy z draslíkem. Nevím jestli to není jedno a nehnojit s nimi občas v průběhu celého roku. Myslím, že jde o to aby v půdě nějaký draslík byl průběžně, aby mohla vyzrávat i starší stébla.

Pokud má někdo zkušenost, že pohnojení draslíkem na podzim zvedlo zimovzdornost čerstvých stébel, dejte prosím vědět.

46

Re: podpora růstu bambusu

Dekuju za odpoved. Zkusim teda zacit prihnojovat draslikem uz ted a uvidi se, jestli to bude mit nejaky vetsi vliv na nova stebla a listy. Bydlim na jihu cech cca 620 m. nm tak to pro ne bude asi tvrda zkouska :-) v zime tady obcas byva i pod -20st. C ,ale taky vetsinou dost snehu, tak jsem uz zvedavy, jestli z nich neco zbyde:-) Urcite po zime napisu jak dopadly.

47

Re: podpora růstu bambusu

To jsem také zvědav jak dopadnou. 620 metrů už je docela dost. Držím palce ať jsou škody co nejmenší.

48

Re: podpora růstu bambusu

Ahoj,  zkousel uz nekdo pouzit lignohumat na bambusy? Jevi se mi jako zajimavy na zakoreneni, a hned kak ho nekde sezenu, tak chci skusit. Pokud nekdo ma nejake zkusenosti, tak se tu s nami podelte;-)