Téma: podpora růstu bambusu

Mám pět let Phyllostachys viva aureocaulis. Každoročně se obmění asi 3 stébla, ale bohužel nedorůstá výše než 3m. Jak dosáhnout toho, aby stébla vysrotla alespoň na 5-6 m?

2

Re: podpora růstu bambusu

Záleží hodně na umístění a půdě. Pokud mu dopřejete slunné stanoviště a humózní půdu, tak určitě vyroste víc. Také to chce hodně hnojit a zalévat, zvlášť na jaře a v období růstu nových výhonů.

3

Re: podpora růstu bambusu

chtěl bych se zeptat, jaké hnojení je nejlepší, chemické nebo přírodní? a podotázka: čím tedy hnojit?:)

4

Re: podpora růstu bambusu

TEDY PRO MNE BY BYLY LÉPE SEHNATELNÉ PŘÍRODNÍ HNOJIVA, TYPU: KONSKÝ, SLEPIČÍ , PRASEČÍ A KRAVSKÝ HNŮJ tongue roll

5

Re: podpora růstu bambusu

Já používám hnojivo na trávníky, ale asi je to jedno v jaké podobě, kdysi se pro bambusy doporučovalo hnojit dokonce i mrtvými zvířaty.
Hnojim převážně dusíkem, vloni jsem tak zachránil sazenici - měla úplně zežloutlý listy a po pohnojení dusíkatým hnojivem se pěkně zazelenala.

6

Re: podpora růstu bambusu

yikes

7

Re: podpora růstu bambusu

Já hnojím převážně Cereritem, ale vypadá to, že použití hnoje bude asi lepší. Viz. dobré výsledky po hnojení měli Betyar a J. Kocourek. Koňskej bude asi nejlepší. Ten sice nemám, ale letos zkusím králičí a uvidíme co příští rok vyleze.

8

Re: podpora růstu bambusu

díky za odpovědi. takže pokud chci cca za 20dní koupit  sazenici bambusu, co bych měl tedy udělat jako přípravu?

9

Re: podpora růstu bambusu

tedy nevim,ale asi bych vykopal jámu asi něco přes metr v průměru hlubokou asi 30-40 cm. hlínu z ní promíchal s pískem a přidal určitou část perlitu a trochu hnojiva asi cereritu. a na dno jámy poházel  konský hnůj, pokud možno vyzrálý a nasypal to zpět do jámy a zamulčoval například posečenou trávou aby tam nic nerostlo. a až budu mít sazenici, tak ji tam prostě zahrábnu a zaleju a pak už se děj vůle boží:)

10

Re: podpora růstu bambusu

Tak jsem se dal take na bambusy. Sehnal jsem si Phyllostachys viridiglaucescens a muj postup sazeni byl nasledujici. Vykopal jsem 1m hlubokou jamu o rozmerech 3x0.7m. Po obvodu jsem vlozil korenovou barieru z 2mm tluste LD-PE desky od Fatry, kterou jsem stahnul nerez srouby pres telekom. zemni chranicku.  Zakoupil 5x70L pytle se substratem a 3kg granulovaneho kravskeho hnoje. To vse jsem promichal s puvodni zeminou a nahazel zpet do "pasti na mamuta". Rostlina zasazena v dubnu s jednim vyhonem ma nyni 11 vyhonku a vysku asi 1m.
Dotaz pro ostatni. Mam jeste tento rok hnojit na rust? Bude stacit pro tento rok ten granulovany kravsky hnuj co jsme vmichal do zeminy? Na podzim planuji urcite hnojit na vyzrani pletiva, at me nezmrzne.
Prilozil bych fotky ale nevim jak?

11

Re: podpora růstu bambusu

Vyzkouším koňský, koně se nám pasou nedaleko domu.

12

Re: podpora růstu bambusu

Tomanek napsal:

Mam jeste tento rok hnojit na rust? Bude stacit pro tento rok ten granulovany kravsky hnuj co jsme vmichal do zeminy? Na podzim planuji urcite hnojit na vyzrani pletiva, at me nezmrzne.
Prilozil bych fotky ale nevim jak?

Pokud je první rok v zemi a má tam granulovaný hnůj, tak bych už dál letos nehnojil. Fotky můžete poslat na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám.