73

Re: Zima 2006-2007

pro Lime: Znamená to, že vivaxy vydržely více? U mě v Praze Shanghai 3 je na tom lépe. Letos poškození nula, akorát teď shazuje část listů, ale to je normální jarní výměna.


Jinak pokud hnědnou listy spíš bych tipoval na nedostatek vody. Možná vlhká půda nestačí a vyplatilo by se zalít. Že by je poškozovaly mrazy těsně kolem nuly se mi nezdá.

74

Re: Zima 2006-2007

Pro Wufenga: Taktak, oba moje vivaxy (Huanwenzhu i Aureocaulis) jsou na tom o neco lépe. Nělal bych z toho však zásadní závěry. U všech třech se týkalo o prvňáčky, u těch může být ledacos jinak...

Pro Karla: Zkontroloval jsem vše za světla a žádné mimořádné hnědnutí rostliny nemají.

75

Re: Zima 2006-2007

Jsem zvědav jestli se to změní. Spousta zdrojů v zahraničí uvádí že Shanghai 3 vydrží víc. Tak uvidíme po další zimě co to udělá.

76

Re: Zima 2006-2007

Tak já už vystěhoval bambusy z průjezdu ven a včera před katastrofou je odvozil do garáže. Mám je moc rád abych je obětoval.U nás je něco kolem 30 cm sněhu ,mráz tak do -2,-4.Ale za týden co byli venku B. qing. vyhnala asi 8 výhonků,Ph. atrovaginata se tlačí taky skromně jedním výhonkem. A pak jen neznámý druh který jsem si pojmenoval podle dárce (Malyik)ten má dva výhonky kolem 10cm. Po odchodu sněhu nafotím.Jak se daří ostatním příznivcům bambusů?

77

Re: Zima 2006-2007

Zdá se, že jsem tu příčinu hnědnutí bambusů objevil. Pořádně jsem je zalil a nad krtčími chodbami se propadala půda. Sázel jsem sice bambusy do drátěných košů, ale dnes již stébla rostou daleko od místa vysazení. Jsou již velké a tak je nějaký krtek tak snadno nezlikviduje.
Decora již vyhání třetí stéblo a zcela jistě již rostou nová stébla Sasy palmaty. Několik nových stébel má Pleioblastus linearis, ale ten trávil zimu za oknem a tak se není co divit. U ostatních Phyllostachysů zatím nic.