1 Naposledy upravil: Lime (20.01.2007 21:38:43)

Téma: Zima 2006-2007

Dovolil jsem si založit nové téma. Myslím, že už si to letošní zima zaslouží smile
Vloni touhle dobou už tady byla rozjetá diskuse na téma omrzliny... Letos NAŠTĚSTÍ nic. A vypadá to zatím velmi slibně.
Wufeng psal o tom, že se domnívá, že jsou bambusy pod zemí aktivní. Pozorujete ostatní něco podbného (já jsem tedy nic moc letmou obhlídkou nezjistitl)
Pokud je to tak, tak na jaře by mohlo být veselo.. smile

2

Re: Zima 2006-2007

Pokud bude mít zima i nadále takový průběh a neudeří nečekaně silné mrazy, tak se máme na co těšit. Moje rostliny jsou na 100% v pořádku a dokonce jsem si všimnul  nových listů a to začátkem ledna. Takže minulý rok mrzly stébla-tento rok narostli i nové listy, to je změna šílená. Do hliny jsem nevrtal, ale při takových jarních teplotách bych se ničemu nedivil.

3

Re: Zima 2006-2007

Môžem potvrdiť.Bambusy začínajú aj umňa niektiré tlačiť nové listy.Dúfam len že neudrú silné mrazi vo februári,lebo potom to asi bude horšie ako minulú zimu.

4

Re: Zima 2006-2007

Letošní zima docela jde. Sice ta stébla a listy z konce září a října mi v polovině října a v listopadu omrzly, ale od té doby naprostá pohoda. V prosinci jsem již pozoroval nové listy a jdou stále. Především decora  se s listy snaží. Ani současné vychřice bambusům nijak neublížily Jenže tento týden by mohl být dost kritický, protože meteorologové předpovídají mrazy -16 - -18°C. Dobré bude, že napadne sníh. Kdyby však opět foukal vítr, tak by i za těch pár dnů  mohl bambusy poničit. V únoru se má zase oteplit. Dost divná zima.

5

Re: Zima 2006-2007

Mě se také hodně pozdních výhonů dolistilo. V hlíně jsem se nehrabal, ale vím od H. Kocourka, že jemu jedou pod zemí výhony, tak předpokládám, že u mých rostlin přírůstky budou taky. Taky doufám, že už žádný krutý mrazy nebudou. Snad se ty mrazy vyčerpaly loni a letos bude klid.

Na kdy jste pane Karle viděl tu předpověď? Koukal jsem teď na tento týden a předpovídají do -5°C a pak zas tepleji. Tak doufám že -18°C nás nepotká.

6

Re: Zima 2006-2007

zaslal Betyar:

V severnom Madarsku začíná vyhánať výhonky Indocalamus solidus.

http://bambusy.info/img/uploaded/Indocalamus-solidus-Madarsko.jpg

7

Re: Zima 2006-2007

Hezký večer,tento týden při vyjasnění až -15 (18). Jinak jsem pozoroval taky že Bashania qing. taky tlačí listy, ale mám to v průjezdu kde je relativně teplo. Zdravím Z.

8

Re: Zima 2006-2007

wufeng napsal:

Na kdy jste pane Karle viděl tu předpověď? Koukal jsem teď na tento týden a předpovídají do -5°C a pak zas tepleji. Tak doufám že -18°C nás nepotká.

Dlouhodobá předpověď na e-pocasi

čtvrtek 25.1   - Noc: -9/-13°
pátek            - Noc -12/-16°
sobota          - Noc: -13/-17°
neděle          - Noc: -11/-15°
pondělí         - Noc: -7/-11°
http://www.e-pocasi.cz/pocasi-predpoved 
Třeba tak zle nebude. Je to jen pár dní a pak se má oteplovat. Hlavně aby v noci neřádil vítr.

http://www.e-pocasi.cz/do_stredni_evrop … _zima.html

Na Novinkách předpovídají trochu jinak, ale také uvádějí -15°C a to ve čtvrtek.
STŘEDA (24.1.)
-5/-9 - -6/-2 °C
oblačno sněhové přeháňky

ČTVRTEK (25.1.)
-10/-15 - -7/-3 °C
oblačno sněhové přeháňky

PÁTEK (26.1.)
-4/-8 - -6/-2 °C
oblačno sněhové přeháňky

SOBOTA (27.1.)
-4/-8 - -5/-1 °C
oblačno sněhové přeháňky
http://pocasi.apexnet.cz/pocasi/jdinaur … seznam.cz/

9

Re: Zima 2006-2007

Tak tady máme spoustu sněhu, tak neváhejte a zaházejte bambusy co to půjde. Taky přistínění jim určitě prospěje. Naštěstí mrazy nejdou příliš pod bod mrazu, tak škody snad zatím nehrozí.

10

Re: Zima 2006-2007

Naštěstí se ty katastrofické včerejší předpovědi o -20°C nenaplnily, bylo jen kolem -6°C. Tak snad ani přes neděli to nebude tak hrozné.
Je jen škoda, že včera přes den bylo poměrně teplo, sníh tál a z prašanu vznikla tuhá, těžká, zledovatělá hmota. Dnes se již budou bambusy obtížně sněhem přihazovat. Naštěstí má ještě další sníh připadat.

11

Re: Zima 2006-2007

Břeclav - tak u nás 26.1 -9°C, ale jen jednu noc, dnes jen -4°C to je v pohodě. Má se oteplovat tak uvidíme.

12

Re: Zima 2006-2007

OSTRAVA-včera -8,dnes -2,takže no problem. Vloni touto dobou pod - 20st.a Phyll.Bisseti naprosto beze strát                       ,taktéž Fargesia nittida.