1

Téma: Kalupik-bambusy

zaslal Kalupik

na jare 2000 jsem u p.Kastnera koupil Phyl. A. Spectabilis, v kvetinaci tri asi 80 cm vyhonky. Takhle vypada dnes:

http://bambusy.info/img/uploaded/kalupik_01.JPG

(to vpravo je Bashania od p.Rezla vysazena 2004)


a takto prezimuje:


http://bambusy.info/img/uploaded/kalupik_02.JPG

Pro upresneni, zahrada je ve vysce cca 400 m n.m. jizne od Prahy.
Mozna by to nekoho mohlo zajimat.

2

Re: Kalupik-bambusy

Oba jsou to pěkné kousky, gratuluji, ale ta Bashania, že by za dvě sezóny takhle narostla, to se mi nechce věřit. Určitě je v zemi jen dva roky? A jak byla velká sazenice? Pokud vím P. Rezl prodává celkem malé sazenice, tak to se mi nezdá, že je to možné, aby takhle vyhnala. Jinak by to byl nejrychleji narůstající bambus u nás, co jsem viděl.

3

Re: Kalupik-bambusy

Sazenice byla mala, asi pul metr. Byla vysazena v dubnu 2004 tj dnes ma za sebou tri sezony. Je to velmi odolny a agresivni druh. Mam foto z vysadby (konec brezna 2004) ale neumim jej zavesit k prispevku, tak jej poslu mailem.


http://bambusy.info/img/uploaded/kalupik_03.jpg

4

Re: Kalupik-bambusy

Tak to tedy klobouk dolů, roste jak zběsilá. Takhle velkou jsem u nás ještě neviděl. Moje neroste nic moc, ale mám jí v Liberci kde je dost zima a na zimu jí nijak nezakrývám. Možná na ní letos něco hodím, třeba to pomůže. Uvidíme co letošní zima. Zatím to vypadá výborně, klidně by to mohlo vydržet.

5

Re: Kalupik-bambusy

Velice pěkný, taky se těším až mi tak narostou.

6

Re: Kalupik-bambusy

Pekný obrázok.Zaujímalo by ma o ktorý druh Bashanie sa jedná

7

Re: Kalupik-bambusy

Moc pěkná Bashanie. tipoval bych B.fargesii. Mám první sezonu její příbuznou B. qingchengshanensis. Držel jsem jí v květináči a koncem září rozsadil do třech květináčů a ještě hodila výhonky,sice malé ale hodila. Fakt živel.

8

Re: Kalupik-bambusy

Jedna se skutecne o B. qingchengshanensis alespon podle cedulky od p.Rezla

9

Re: Kalupik-bambusy

Skutecne pekne, je videt, ze zakryvani porostu na zimu je asi nejlepsi reseni. Mam zkusenost, ze zimni slunicko je to nejhorsi co bambus v zimne nici.

10

Re: Kalupik-bambusy

Ta aureosulcata Spectabilis nahoře, to je skutečně dílo. Pokud tak porostou všechny, tak abych přikoupil další pozemky. Fakt je, že 7 letních sezón by už mělo být někde vidět. A na snímku vidět skutečně je,  všechna čest.
Bashania na snímku je trochu blíž k fotografovi a tak snímek trochu zkresluje. Vysoká určitě je. Navic na snímku patrně není celá.
Zajímavé je porovnání rostlin - 7 sezón a 3 sezóny. Čím je rostlina starší, tím bujněji roste. Tam už se vyplatí konsumace výhonů ve velkém. Nejen vyplatí, ale jeví se to jako nutnost.
Za 10 let by člověk zahradou nemohl prolézt.
Kalupíkovi k takové rostlině gratuluji.

Tak pánové i případné dámy, během dalších 10 let, pokud nepřijde nějaká přírodní pohroma, ty velké bambusové háje skutečně budeme mít. Už tomu věřím. Danny neblafe jen na prázdno, když ty háje prorokuje. smile

11

Re: Kalupik-bambusy

Tak teď nevím jsem-li blázen já nebo zda se mi skutečně obrázky na této stránce zobrazovaly jinak. Nebyly vidět celé.

12

Re: Kalupik-bambusy

No to je bomba, taky bych chtel mit neco podobneho na zahrade. Nechtel byste se podelit o Vase pestitelske rady? Myslim ze by to zajimalo i ostatni.