61

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Zdar,

Takže letos opět... už to "odnesly" čtyři stébla :-( Sice nebyly nijak tlustý, ale i tak to zamrzí. Je tam ještě pár tlustších, takže uvidím, jak dopadnou.

62

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Vanjos napsal:

Takže letos opět...

Ty už máš atrovaginatu tak velkou? Moje teprve leze ze země..

63

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

No už leze asi tak 14 dní, takže některá stébla mají i přes metr a půl. Lámou, respektive ohýbají se v různé výšce...

64

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

u mě jsou taky metr a půl  a zatim nic

65 Naposledy upravil: davor (22.05.2018 12:45:05)

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Vanjos napsal:

No už leze asi tak 14 dní...

U mne 1.špička vylezla před 3-mi týdny, což je na ni hodně brzo. V noci je ale pořád zima (někdy i 4stC), tak se jim moc růst nechce, zatím cca 25cm. Aureosulkáty mají už i 2m.

66

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Při podrobnějším průzkumu jsem našel několik takto ohnutých stébel i u F. scabrida a F. robusta´Campbell´. Ale ty jich vyženou vždycky tolik, že to nevadí... :-)

67

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Jako každý rok jsem pozadu. Moje rostliny teprve začínají růst. Loni jsem sázel asi 8 sazenic na nové místo. Letos z nich jako první lezou výhonky u těch menších, větší si dávají na čas.

68

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

tak jsem zvědavej, ale atrovaginata se zatim neláme, zato parvifolia má už dvě stébla zlomený a pár jich v metru zakrnělo. to se mě stalo poprvé.

69

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Všiml jsem si u některých bambusů, že mi nový výhonek jakoby zgumovatěl a přestal růst.. Setkali jste se s tím?

70

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Stává se to pravidelně. Taky už jsem letos pár "gumáků" našel.

71

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Téměř na den přesně, jako minulá léta, se milá atrovaginata začala nejen ohýbat, ale i lámat.
Zatím jen 3 stébla zlomená a 1 ohnuté, snad jich alespoň pár vydrží vcelku.
Letos dorostla do 3m a 16mm průměru.



Phy_atro_2018_01

Phy_atro_2018_02

72 Naposledy upravil: Jirka (12.06.2018 09:32:01)

Re: Phyl. atrovaginata - lámání stébel - poraďte, prosím

Podle fotek vypadá rostlina v pořádku. U mě jsem vypozoroval, že když rostlina roste ve volném prostoru, tak na špičky sedají ptáci a pak stéblo zlomí. Každý rok, tak přijdu o několik stébel.
Jde vidět, že rostlině se daří, tak se máš příští roky na co těšit. Phyll. atrovaginata se rozrůstá pomaleji, ale pak se to celkem zrychlí a rostlina pěkně zmohutní. Měl jsem ji cca 6,5, vysokou, ale pak jsem ji na původním stanovišti zrušil a mám teď dvě rostliny asi jak Ty.