1 Naposledy upravil: DanielS (30.01.2012 18:00:21)

Téma: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Ahoj, podle předpovědí až -35C, dnes jsem všechno pozaléval a zabalil do bílé netkané. Také jsem hodně vysoko zasypal mulčovací kůrou. Balíte nebo čekáte?

2

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Taky sem zalil a co slo to sem ted ohnul k zemi a nahazel na to listi (viz obr. F. robusta a P. Atrovaginata). Neco sem jen omotal netkanou textilii. (Minulou zimu sem taky jeden bambus, P. a. spectabilis, kolem vetvi omotal potravinovou folii, aby ho neofouklo, coz ted vim ze asi nebylo nejlepsi, ale ve vysledku, to co bylo pod folii zustalo zelene, to co nebylo – oschlo)

PunBB bbcode F. Robusta_P. Atrovaginata

3

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Zatím ta předpověď vypadá strašidelně. Pokud to jde, tak se určitě vyplatí je zabalit. Já nemám možnost už nikam jet nic balit, tak nezbývá než doufat, že dopadnou co nejlépe. Tady v Praze schovám alespoň pár menších, u kterých to půjde. Velké trsy musí vydržet, ty už se balit nedají. Trochu mě povzbuzuje, že až doteď byla zima mírná a hodně mokrá, tak se snad dosud rostliny nevyčerpaly a mají šanci to teď zvládnout. Pokud ale tohle mrazivé období bude dlouhé, asi nás čekají velké škody.

Musíme držet palce, že to dobře proběhne a škody budou rozumné.

4

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Zdravím,

Taky jsem zakryl co šlo a na co jsem měl materiál – zakrýval jsem vším co bylo po ruce smile, (viz. foto). Zkoušel jsem zakrýt ty druhy, co jsou choulostivější a mladý. Doteď byly všechny v pohodě. Ph.bissetii, Ph.aureosulcata Aureocaulis a Spectabilis a některý Fargesie nechávám. Měly by vydržet.

Phyllostachys parvifolia

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys vivax Huanwenzhu

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Chvalabohu som stihol zakryt svoj B. Moso, co je relativne narocny druh, uvidime, ako to prezije.. Dufam, ze bude OK. Mam kamarata meteorologa a on ma prognozu taku, ze mraz bude max nejakych 6 az 8 dni a potom pride vraj teplo a dalsie take silne mrazy uz udajne nebudu. Tak dufam, ze ma pravdu..

exoticke druhy bambusov

6

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Tak doufám, že kamarád bude mít pravdu.

7

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Začíná to vypadat lépe:


Mrazy poleví zřejmě už příští týden, meteorologové i příroda čekají oblevu

Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petra Dvořáka by se teploty mohly dostat nad nulu již příští středu. Pro blízké oteplení napovídají i změny v přírodě.

"Orientačně si už teď můžeme naznačit, že mohutná ruská tlaková výše se začne pozvolna přeměňovat v pás vysokého tlaku napříč Evropou a posune se poněkud na jih, čímž po jejím severním okraji v příštím týdnu začne do střední Evropy pronikat teplejší atlantický vzduch," uvedl Dvořák. Před tím by se mohlo objevit i slabé sněžení.

"Výstupy matematického modelování počasí už v úterý naznačovaly jisté zmírnění tuhých mrazů na přelomu první a druhé únorové dekády, novější výstupy modelů oteplení ještě více časově přibližují," osvětlil mluvčí důvody upřesněné předpovědi.

Dvořák přidal i "nevědecký" poznatek, že na mnoha místech republiky začínají intenzivně štěbetat ptáci. "Osobně s tím mám tu (vědecky nepotvrzenou) zkušenost, že je to skoro jistá předzvěst teplejšího počasí," dodal optimisticky.

ČHMÚ bude střednědobou předpověď dále upřesňovat.



zdroj:

http://www.novinky.cz/domaci/257839-mra … blevu.html


Já měl zatím nejméně v Praze -10°C, a v Liberci - 22°C, jinde nevím, tak uvidíme jak to dopadne.

8

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Bodaj by mali pravdu. U mna zatial min -11C a nastastie cez den sa teplota zatial vzdy vysplhala apson k +1C.

9

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Předpověď sice mírné oteplení slibuje, ale pořád má být v nejbližších 10 dnech v noci -17°C.
Včera jsem jel večer zkontrolovat bambusy a zabalite je. Přijel jsem ale asi trochu pozdě. Sp. Kew mi omrzá k zemi každoročně a už má suché všechny listy. Aureosulcaty drží, ale poškození listů na nich je už trochu patrné, zvlášť na straně osvícené sluncem. Parvifolia, concava v pořádku, nuda má také už částečně suché listy - to jsou ale mladé rostlinky. Při balení jsem omrzl trochu i já. Tak s pocitem, že jsem něco pro bambusy udělal (sice asi trochu pozdě) se těším na jaro...

10

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

Taky mi tu zatím přituhuje. V Praze už -17°C. Jediné štěstí zatím je, že skoro nefouká. To by to vypadalo hůře, ale začínám už také pozorovat poškození na listech.

11

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

4.2. sobota 15:00 hodin -10°C a fouká ledový větr. Tak jsem zvědav, jak to letošní zimu dopadne. Už jsem so myslel, že po dvou studených zimách to dopadne lepší, ale asi ne.

12

Re: Velká kosa ve výhledu, balíte, nebalíte?

V noci -10C a dnesne max len -5C. A 10 dnova predpoved neukazuje ziadne zlepsenie. A tak dobre sa tato zima vyvijala.