1

Téma: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

Zdravím, jaký materiál je nejlepší na mulčování pod bambusy?
Mulčovací kůra , štěpka z listnáčů, štěpka z jehličnanů, sláma ?
Napište jaké máte zkušenosti.

2

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

ja mulcuju jen posekanou travou a zatim dobry. Dneska jsem kolem bambusu hnojil 5-10cm vrstvou kraliciho hnoje a az bude trava ,tak to jeste zamulcuju travou a melo by to snad byt v pohode

3

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

Sláma by měla smysl pouze jako teplotní kryt před zimou, teď bych jí nedával, je to taková hlušina z které se nic nevylouhuje.

Já letos získal zdroj na koňský hnůj, takže už mám namulčováno právě jím. Uvidíme co to udělá. Loni jsem dával králičí a u Phyllostachysů se to osvědčilo. Vyrazily někde pěkně tlusté tyče. Loni jsem pokusně dával hnoje míň, měl jsem strach aby se to nespálilo. Vypadá to ale, že pokud se to nechá jako mulč a postupně se to dostává ke kořenům, tak ani větší vrstva nevadí. Tak jsem letos dal víc a doufám že je nespálim. To se brzy uvidí.

Další mulče jako tráva, různé štěpky asi taky budou dobrý, ale hnůj je hnůj. Ten bych preferoval.

Dost se v literatuře doporučuje mulčovat bambusový listí, to pokud mám tak dávám taky. Jde prý hlavně o silice z listů, který se mají vylouhovat. Z toho důvodu mulčuji pouze zelený, čerstvý lupení, takové ty vysušené po zimě nedávám. Možná že v nich taky ještě něco je, ale mě to přijde spíš už jen jako balast, tak ty vyhazuji.

4

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

A jak to vidíte ze slepičím trusem?  nasypat přímo kolem bambusů nebo nechat překvasit a zalévat kváskem zředěným vodou?
Taky bych dal hnůj ale to by se zbytku rodiny asi moc nelíbilo. Bambusy mám na zahrádce za domem smile
Zkusím dát hnůj a zasypat ho štěpkama.

5

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

Já vždycky argumentuji, že kravský hnůj voní, takže už u nás nikdo neprotestuje. smile

Ty slepičince bych asi nechal překvasit a pak zaléval. Chce to ale vyzkoušet dávkování. Ředil jsem jeden kelímek od jogurtu na konev 10l a bylo to OK, takže možná se toho dá dávkovat i víc, ale radši opatrně.

6

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

http://www.ekoporadna.cz/wiki/doku.php? … jej_pouzit

7

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

Otevírám starší téma znovu:
Mám nabídku jestli nechci ovčí vlnu na mulčování, tak mě napadlo jestli by to nebyl vhodný mulč pro bambusy před zimou?

Máte někdo zkušenost, beru i návrhy a domněnky.

8

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

S tím nemám žádné zkušenosti. Otázka je, jak se bude mulč z vlny rozkládat. Nebude to plesnivět? Druhá věc je vítr. Nerozfouká se to a nebudeš mít nepořádek po celé zahradě? Třetí co mě napadá jsou myši. Nezalezou v zimě do toho, jak do teplého pelíšku? Jinak jako biologický odpad mi to přijde zajímavé, jen jestli by třeba nebylo lepší to zkompostovat a teprve potom to poházet k bambusům.

9

Re: Jaký materiál je nejvhodnější na mulčování pod bambusy?

svobiiik napsal:

...Mám nabídku jestli nechci ovčí vlnu na mulčování...

Předpokládám, že by se jednalo o surovou vlnu přímo ze stříhání ovcí?
Bude řádně impregnovaná lanolinem a nerozloží se ani za X let, zvláště ne jako mulč na povrchu hlíny.
Jeden jediný přínos vidím v přihnojení, až déšť rozpustí kaštany nalepené pod ocasem...