1

Téma: Jaký druh bambusu?

Zdravím,
nemůžu se rozhodnout jaký druh bambusu si vysadím před dům a tak se obracím na vás.
Popis stanoviště:
Orientace na Jiho-západ, ze Severo-východu stanoviště chráněné domem.
Když svítí slunce tak bude bambus na plném slunci.
Výška bambusu od 4m max.5m(z důvodu drátů NN).
Požadavky: stébla rostoucí rovně vzhůru,průměr stébla od 2cm výše,rychle rostoucí, pěkný a co nejvíc mrazuvzdorný.
Předem díky za odpovědi.

2

Re: Jaký druh bambusu?

Jaká je to lokallita? Jsou tam v zimě hodně silné mrazy? Barva stébla zelená či jiná?

3

Re: Jaký druh bambusu?

wufeng napsal:

Jaká je to lokallita? Jsou tam v zimě hodně silné mrazy? Barva stébla zelená či jiná?

Lokalita: Jižní Morava,Moravská Nová Ves.
Barva libovolná.Jen aby rostly rovně a nevybočovaly (ze dvou stran chodník a z jedné okno).
No a jaké tu sou zimy? Tento rok mě ujistlil že i k nám na jih může dorazit hnusná zima.Jinak zimy tu bývají mírné ale za poslední roky přituhuje, ted tu bylo nejvíc -21. Uvidíme co bude příští rok smile

4

Re: Jaký druh bambusu?

Tak co třeba Phyllostachys rubromarginata. Ta roste vzpřímeně, zezačátku sice v trsu do tvaru V, ale později se začne klasicky rozrůstat. Je odolná a do těch 5 metrů by se měla vejít.

5

Re: Jaký druh bambusu?

Jo ta se mi líbí.
Ještě to promyslím a na jaře zajedu k p.Rezlovi, jelikož to mám za rohem.
Ale kdyby byly jěště nápady tak sem s nima smile

6

Re: Jaký druh bambusu?

Jestli tam máš teplo, tak třeba Phyllostachys heteroclada. Ale je dost rozrůstavá. Tedy alespoň ta moje.

7

Re: Jaký druh bambusu?

Jo teplo tu bývá ale tuto zimu si připadám jako někde na horách,sněhu jako nikdy,mrazy taky byly moc velké a ještě budou.Od zítřka celý týden až -14.
Doufám že to tak nebude.
Moje sestra psala že mají v Itálii zimu a když sem se zeptal kolik tam je tak mě napsala že tam mají v průměru 5 a dneska tam měli 12. to by se bambusům asi líbilo smile

8 Naposledy upravil: radim77 (29.01.2010 19:47:00)

Re: Jaký druh bambusu?

Bambus nesmí narůst víc jak 5m jinak by se elektriáři (EON) zbláznil kdyby jim to vlezlo do drátů ( a já taky).

9

Re: Jaký druh bambusu?

Tím rozrůstáním jsem myslel do šíře, ne do výšky. smile Předpokládám, že se do těch 5 metrů vejde.

10

Re: Jaký druh bambusu?

Já sem to pochopil že do šířky v knížce p.Rezla se píše že Phyllostachys heteroclada dorůstá 5-6m.
Ale já to s ním risknu a uvidím. To si zase povezu z Němčic plno sazenic smile

11

Re: Jaký druh bambusu?

Wufengu moc díky za tip.

12

Re: Jaký druh bambusu?

radim77 napsal:

Já sem to pochopil že do šířky v knížce p.Rezla se píše že Phyllostachys heteroclada dorůstá 5-6m.
Ale já to s ním risknu a uvidím. To si zase povezu z Němčic plno sazenic smile


Ještě bych doplnil, že udávané velikosti jsou u všech autorů předpokládané. Dají se pouze odhadovat, protože dospělé rostliny u nás ještě nejsou, takže nevíme jakých rozměrů jsou schopny dosáhnout. Také lokalita bude hrát velkou úlohu, takže všechny tyhle údaje je nutné brát s rezervou.

Dále bych ještě připojil varování, že u pana Rezla můžeš bohužel najít i meristémově množené sazenice. Tak si na to dej pozor a ber od něj jen ty co množí sám z vlastních kytek. Meristémy bych nebral.

P.S. Texty použij, pouze tam dej zdroj odkud jsi čerpal, tak jak se to klasicky dělá.