1

Téma: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Docela zajímavá mapka rozšíření horských bambusů v Číně. Vypracoval jí francouzský botanik Jean-Pierre Demoly. Některé bambusy má zařazené v jiných rodech než jsme zvyklí, tak se nenechte zmást. Pro obecnou představu mi ta mapka přijde pěkně přehledná.

Copyright: Jean-Pierre Demoly ,2006

http://img208.imageshack.us/img208/8381/karteix3.jpg

2

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro Wufeng:

jen malý nápad-co zkusit za pomoci uživatelů zmapovat rozšíření bambusů u nás,včetně druhů.
Byla by to sice fuška,ale stálo by to za to.:rolleyes:

3

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Myslím že celkom dobrý nápad.Možno by bolo zaujímavé aj komu a kde do akej výšky a hrúbky narástli.Aspoň tie najväčšie druhy.

4

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

To se oklikou dostáváme k tématu "Projekt", který jsme tu rozebírali před časem. Zkusím to probrat s mým webmasterem, jak to co nejjednodušeji a přehledně udělat. Bohužel mi teď psal, že nemá čas, tak jak to půjde zkusím to s ním probrat. Nebo jestli znáte někoho kdo by takovouhle databázi udělal, dejte vědět. Nezapomněl jsem na to, ale zatím na to nebyl čas se do toho pustit.

5

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Mě se ten nápad taky líbí.Možná by to šlo dělat tak,že by každý z nás,kdo bude mít informace o lokalitě s bambusy,je mohl do mapky vložit např. pomocí GPS souřadnic a k tomu taky ty informace o pěstovaných druzích a vzrůstu.

6

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Já bych se také přidal.V případě těch GPS souřadnic,bych měl trochu obavy s nájezdy "lovců bambusů",takže jejich větší ochrana by byla asi na místě,ale jinak dobrý nápad.

7

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Poláci se už do něčeho podobného pustili dříve a mají to zatím takhle.

http://www.geocities.com/drzewa98/bambusy.htm

8

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Já bych si to představoval spíš ve formě mapy s vyšším rozlišením,barevným označením druhu na místě výskytu.Jediný Wufeng má přehled odkud kdo z nás pochází a pokud mu každý sdělí co za druh pěstuje,je možnost doplňovat mapu.V případě větší kumulace výskytu,lze druhy a množství řešit procentuálně v bočním odkazu.
Prostě něco přehledného jako když se podíváte na mapu srážek,teplot atd.
Mapa horských bambusů,která je tady na hoře,je taky bohatě dostačující,jednoduchá a přehledná.To by stačilo,ne?
Seznam,tak jak to mají v Polsku taky není špatný a bral bych ho jako doplněk k mapě,kde po kliknutí na odkaz by se ukázalo místo na mapě.
Ale to je již náročnější práce na Wufenga a webmastra,jedině,že by se někdo z nás,kdo tomu rozumí,do toho pustil a obětoval svůj čas pro dobrou věc.
hmm

9

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Mě se ten polský seznam nelíbí,je to jen přehled druhů a datum výsadby,to je o ničem.Mapa by byla super a přehledná.Jestli se do toho Wufeng pustí,tak mu to nezávidím.Myslím si,že bysme mu s tím mohli pomoct tím,že by každý z nás registrovaných měl možnost do toho vložit svoje údaje a polohu,pak by to pro Wufenga tak náročné nebylo,spíš pro webmastera to vymyslet a nachystat.

10

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Nápad je to skvělý! Mapa by byla naprosto ideální, ale mám podobné obavy jako jarome hmm

11

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Prosím Vás,nikdo po Vás nechce uvedení Vaší adresy.
Pro Ty,kteří se obávají loupeživých nájezníků - u Vašeho nicku máte většinou uvedené místo odkud pocházíte,myslíte si,že Vás podle toho někdo najde?
Bavme se o vymezené lokalizaci druhů a tím výsledně i počtu.
Např v souhrnu:ČR 400 pěstitelů (vymezení oblasti kraje nebo okresu či města) pěstuje 1-40 druhů (podle lokality) bambusů.
Napíši pro obraznost: na mapě 400 teček na různých místech republiky,tečky různých barev (podle druhů).
V jednoduchosti je krása,pokud chcete dělat statistiku,proč ne,ale jako doplněk k přehledné mapě.Na té můžeme přehledně vidět,jak se nám bambusy rozšiřují po vlasti.
lol

12

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

pride mi to tiez ako dobry napad, akurat tu realizaciu bude treba nejako vyhutat.

mapa by sice bola idealna, ale pokial by sme chceli farebne odlisit vsetky druhy v jednej mape, tak by sa to stalo znacne neprehladne. chcelo by to potom moznost v legende si zvolit len ten druh, ktory sa ma na mape zobrazit. viem si to predstavit, ale zial neviem spravit. pozna niekto nejaky sposob, ktorym by nieco podobne bolo mozne? v podstate je to alternativa webovych map, kde si mozete zvolit ci chcete zobrazovat restauracie, hotely, benzinky, ap.

skusal som sa povrtat v google maps, ale tam mi to vzdy vsetko hodi do jednej mapy a neviem si zvolit zobrazovanie len toho druhu, ktory chcem. vyzera to takto. ina, znacne zjednodusena a menej pracna moznost je, ze by sa zobrazovali iba lokality v ktorych pestujeme bambusy, so zoznamom druhov v popise. takto nejak. viem, nie je to ziaden zazrak, ale aspon pre ilustraciu by to stacit mohlo smile

ti, ktorym by vadili pripadne "najazdy pustosivych bambusarov ", by predsa nemuseli zobrazovat presne suradnice svojich zahradok...

tak co vy na to?