13 Naposledy upravil: Zdenko (23.11.2008 15:40:27)

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro tisoy:

Super ukázka,výborně zpracované.
Všechny druhy (dle Tvého odkazu) jsou na jen na těch dvou místech,musíš si mapu několikanásobně zvětšit,aby se Ti ukázaly jednotlivé druhy pěstované v dané oblasti.
To přece bohatě stačí.Dělal jsi to sám?

14

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Zdenko napsal:

Pro tisoy:

Super ukázka,výborně zpracované.
Všechny druhy (dle Tvého odkazu) jsou na jen na těch dvou místech,musíš si mapu několikanásobně zvětšit,aby se Ti ukázaly jednotlivé druhy pěstované v dané oblasti.
To přece bohatě stačí.Dělal jsi to sám?

jj, sam. akurat u toho prveho variantu je zasadny problem- totiz neviem si dat zobrazit len jeden druh vo vsetkych lokalitach. teraz to sice vyzera fajn, ale akonahle sa tam pridaju viacere, tak on nevie rozlisit, ze bissetii pri nitre a bissetii pri brne je to iste, mozem to jedine rozlisit farebnou ikonkou. chcelo by to, aby sa dali zobrazovat iba ikony jednej farby, ale na to som zial zatial neprisiel...

15

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Fakt paráda,když to bude takto fungovat,nemá to chybu.

16

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Musím se přidat, je to parádní!

17

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro Tisoy:

Že jsem tak smělý,nechtěl by jsi pro toto forum zpracovat mapu "zabambusení"?
Samozřejmě po spojení se a odsouhlasení Wufengem.
Moc by jsi nám pomohl,mluvím bohužel samozřejmě jen za sebe,i když v množném čísle (třeba může někdo se mnou souhlasit).:rolleyes:

18 Naposledy upravil: tisoy (24.11.2008 22:55:13)

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

tak mi to nedalo a trochu som sa v tom povrtal. predstavujem pracovnu verziu 2.0. smile uz sa to zacina blizit tomu ako som si to predstavoval, ale este stale treba vychytat nejake tie muchy.

19

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro Tisoy:

Klobouk dolů,velmi jsi mě překvapil,toto je velmi,velmi dobré.

Zkus se prosím Tě kontaktovat s Wufengem (pokud by jsi chtěl pro forum mapu udělat).
Navrhoval bych,aby uživatelé,kteří chtějí své druhy bambusů presentovat na mapě,odeslali Wufengovi údaje o druhu bambusu a místu jejich výskytu.
Wufeng by mohl přehled odeslat jako celek Tisoy.
Ale pozor,musíme počkat na vyjádření Wufenga a Tisoy.Je to pouze návrh.

20

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Možno by nebolo zlé,keby kliknutím na odkaz ,npr.Phyllostachys bissetii sa na mapke zobrazili lokality kde všade rastie a potom kliknutím na miesto na mapke sa dalo pozrieť konkrétne obrázky aj s prípadnými údajmi ako je výška,hrúbka stebla,vek rastliny..

21 Naposledy upravil: Zdenko (25.11.2008 08:48:30)

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro Szomolányi:

Tuto variantu bych navrhoval do zařazení náhledu profilu uživatele,kde si ji může každý uživatel řešit a měnit sám tak,aby byla vždy aktuální.
Wufeng by tuto variantu mohl probrat s webmasterem,aby to bylo možné pozměnit.
Taková varianta mapy by byla velmi náročná.Budeme rádi,pokud se Tisoy s Wufengem domluví a udělá pro nás takovou variantu,jakou předvedl.A za tu klobouk dolů.
wink

22

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Možno by nebolo zlé,keby kliknutím na odkaz ,npr.Phyllostachys bissetii sa na mapke zobrazili lokality kde všade rastie a potom kliknutím na miesto na mapke sa dalo pozrieť konkrétne obrázky aj s prípadnými údajmi ako je výška,hrúbka stebla,vek rastliny..

do urcitej miery je to mozne uz teraz v tej verzii, akurat ja som tam dal len nejake ilustracne ukazky obrazkov a textov. trochu ma hneva fakt, ze neviem docielit, aby sa na uvod zobrazila prazdna mapka bez znaciek a potom by si kazdy klikol len na druh ktory on chce.

Tuto variantu bych navrhoval do zařazení náhledu profilu uživatele,kde si ji může každý uživatel řešit a měnit sám tak,aby byla vždy aktuální.
Wufeng by tuto variantu mohl probrat s webmasterem,aby to bylo možné pozměnit.

bolo by to mozne riesit aj tak, ale v podstate jednoduchsie pre vsetkych by bolo, keby som databazu o bambusoch spristupnil na editovanie vsetkym a kazdy by si tam upravil informaciu o svojich bambusoch aku chce. v tomto pripade by sice hrozilo, ze tam niekto narobi paseku a zedituje to co nema, ale naozaj to nie je zlozite, jedine ze by to niekto chcel poskodit zamerne. je to len excelovska tabulka s tym rozdielom, ze sa na editovanie musi pouzit googlovska online alternativa excelu.

tabulku, o ktorej hovorim je mozne vidiet tu (zatial povolene len zobrazenie bez editovania):
http://spreadsheets.google.com/pub?key= … ingle=true

23

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Pro Tisoy:

Je to výborný nápad,ale souhlasil bych spíše s variantou,kdy do tohoto tabulkového seznamu bude zasahovat (zapisovat) pouze jeden člověk (a tím si tedy přiděláš práci).Jinak hrozí,že to někdo úmyslně zneužije.
Opravdu mě člověče překvapuješ,jsi vážně dobrý.Díky za projevenou snahu a ochotu. cool

24

Re: Mapa rozšíření horských bambusů v Číně

Vypadá to moc pěkně, já jsem určitě pro. Pokud by se toho tisoy dál ujmul, budu moc rád. Já mám z excelu husí kůži a nikdy jsem do něj nepronik, tak bych v tomhle případě radši zůstal v roli uživatele, který vyplní předvyrobené kolonky a to bude vše. Takhle, jak jsem koukal na ten náhled tabulky, tak to nevypadá až tak složitě.

Mám pár otázek.

Když vytvoříš tu tabulku, která pokud dobře chápu, vytvoří ty značky, popisky a fotky na mapě, tak tu uložíš kam? Ta je někde volně na webu, nebo jí máš někde na soukromém webu?

Dá se editace zaheslovat?

Dají se tam vytvořit jednotlivé přístupy pro zaregistrované uživatele? To znamená, že by si každý editoval jen část co mu patří, nebo se musí editovat celá tabulka najednou?

Myslím, že by bylo lepší aby do toho mohli vlézt všichni zainteresovaní a upravovat si svoje věci. Pokud můžu soudit podle sebe, tak editovat to za všechny někdy není problém, ale člověk taky občas nemá čas, případně zmizí na dovolenou a pak vše stojí.

Riziko poškození by se dalo asi omezit  povolením vstupu pouze registrovaným uživatelům. Jednou za čas by se mohla udělat záloha a ta by se v případě nějakého průšvihu dala snad nahrát zpátky.

Obrázky, jak jsem pochopil se tam dají zobrazit linkem. To by se dalo časem udělat tak, že bych na svojí stránku umístil nějakou free galerii, kam by si zaregistrovaní uživatelé mohli nahrát své obrázky a linkem je pak zobrazit na mapě. To by se dalo použít i pro zobrazování obrázků ve fóru. Některé galerie, jak jsem se díval umožňují i popisky u obrázků a vytvoření profilu uživatele, takže by se to možná takhle dalo propojit navzájem.

Možná to není dobrý nápad, ale myslím že by to takhle mohlo fungovat. Nevíte někdo o nějaké vhodné galerii, která by se dala použít? Já už se na pár z nich díval a zatím nevím, kterou vzít.