49

Re: 2008 - kořenová bariéra

Jak píše Wufeng, pokud budou 3 strany volné, tak se do chodníku bambus nepohrne, ale jinak bych neriskoval. Jinak starší rosliny mají klidně za sezónu i 3-4 metry dlouhé rhizony. Pokud chceš mít jistotu, tak dej zábranu a je to jisté.
Tento rok jsem zakopal již jednu zábranu u Phyll. atrovaginaty a ještě dokončuji zábranu u Phyll vivax.

50

Re: 2008 - kořenová bariéra

Jaro pokročilo, tak jsem se pustil do dalšího kopání. Zakopal jsem zábrany u dvou rostlin. Výška zábrany 70 cm. Již na podzim jsem rostliny totálně vystřihal a při kopání myslel na dostatečnou velikost místa, kde rostlina poroste. Pokud se nechá málo místa, tak rostlina nenaroste do své velikosti.
Teď mě čeká již jen pár roků počkat, aby bambus zmohutněl.
Fotky pro názornost nechám přidat.

Zakopání zábrany u Phyllostachys vivax

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Již zakopaná zábrana u Phyllostachys atrovaginata

PunBB bbcode test

51

Re: 2008 - kořenová bariéra

Jsi borec! Potřeboval bych si tě půjčit, já kopání odkládám, co to jde. smile

Máš moc pěkný pozemek. Nejen prostorný, ale i ta půda vypadá skvěle.

Sorry za zpoždění s přidáním fotek, přesazuji teď na jaře hodně rostlin, tak jsem se k netu dostal až teď.

52 Naposledy upravil: Jirka (08.05.2017 13:01:56)

Re: 2008 - kořenová bariéra

Dík za fotky.
Bohužel zábrany jsou nutnost. Už mi dvě sazenice přerostli k sousedům, takže pro dobré vztahy nic jiného nepomůže. Také se mi líbí, když každá sazenice roste samostatně. V začátcích jsem 3 bambusy nasadil cca 2 metry od sebe a pěkně se mi vzájemně promíchali a to se mi nelíbilo. Horší to bude příští rok, to se chystám zakopat zábranu 1m vysokou k Bashanii fargesii. Do teď mám u ní zábranu jen k sousedům, ale do volné ploch mi vyhání stébla až cca 10 metrů od rostliny.

53

Re: 2008 - kořenová bariéra

Po vzoru Jirky jsem zakopal bariéru. Práce na 2 dni. Od 20 cm kameny v jílu hrůza. To vkládání fotek sem je vážně otrava tak dám jen 2. Na víc nemám nervy.
http://i176.photobucket.com/albums/w198/donSoldier/Mobile%20Uploads/20170514_175112_zpsdrqtexna.jpg

54

Re: 2008 - kořenová bariéra

http://bambusy.info/img/uploaded/Soldier-korenova-bariera-02.jpg

55

Re: 2008 - kořenová bariéra

Tak ty kameny nezávidím. Já mám jen hlínů a tak od 70cm a víc mám jíl s pískem.

56

Re: 2008 - kořenová bariéra

soldier napsal:

Po vzoru Jirky jsem zakopal bariéru. Práce na 2 dni. Od 20 cm kameny v jílu hrůza. To vkládání fotek sem je vážně otrava tak dám jen 2. Na víc nemám nervy.

Jestli chceš, pošli mi fotky na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám.

57

Re: 2008 - kořenová bariéra

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat na názor na tuto barieru nebo jestli s ní nemá někdo zkušenost.http://denivkovazahrada.cz/catalog/textilie/protikorenova-zabrana-vhodne-k-bambusum
Phyllostachys parvifolia se poměrně rychle rozrůstá.

58

Re: 2008 - kořenová bariéra

Zkušenost s ní nemám, ale když se rozklikne to ilustrační foto co tam mají, tak je vidět půdu i za ní, což znamená, že je průhledná. Čili buď je tenká, nebo tkaná tak, že jsou v ní malé mezírky, přes které je vidět. Moc bych tomu nevěřil.

59 Naposledy upravil: Jirka (24.05.2017 20:33:50)

Re: 2008 - kořenová bariéra

Také tu zábranu neznám. Než ji koupíš, tak se snaž získat nějaké informace a jestli ji vůbec někdo u bambusu použil.
Ono zakopat se dá všelico, ale dělat tu práci opakovaně by se mi nechtělo a také to něco stojí.

60

Re: 2008 - kořenová bariéra

Chlapi nevenoval bych mu zadnou pozornost, je to jen pokus o ziskani zpetneho odkazu..