37

Re: Bambus na tyčovinu

takže pokud to dobře chápu, tak první rok nebo dva je ten vivax křehký a třetí rok už pevný jako jakýkoliv jiný vyzrálý bambus? nebo se pevnost různých druhů bambusů výrazně liší?

38

Re: Bambus na tyčovinu

Phyllostachys vivax má tenkostěnná stébla, takže není příliš pevný ani s přibývajícími lety. Kvalita stébel se opravdu liší druh od druhu. V produkčních oblastech kde se vhodné druhy pěstují pro tyčovinu, se sklízí nejdříve ve třetím roce. Pokud by se nechaly déle, zřejmě by byly kvalitnější, ale asi by se to vyplatilo méně z hlediska zisku. Četl jsem vyzkumnou zprávu o pěstování Phyllostachys pubescens v Číně a tam je běžné sklízet stébla mezi 3 - 5 rokem stáří.

39

Re: Bambus na tyčovinu

Díky za odpověď! smile no, stejně jsem přemýšlel že bych asi neměl to srdce je ořezávat na tyčovinu, když se dá relativně levně koupit. Možná časem, až jim bude zahrada malá. nebo až se budu stěhovat jinam:)

40

Re: Bambus na tyčovinu

řekněme teoreticky, pokud mi umrzne nadzemní část bambusu, a kořeny ne, bude další výhon větší nebo ne?
Je to různé, někdy se rozběhne na všechny strany, jindy začne teměř odznova a zažil sem i druh co dal zjara po velkém omrznutí zdravá velká stébla, ale jen 2.

41

Re: Bambus na tyčovinu

exkurze na okouknutí vašich bambusů asi neprovádíte, nebo jo? wink

42

Re: Bambus na tyčovinu

tedy bych chtěl nějaké vidět na vlastní oči roll než si pořídím vlastní wink

43

Re: Bambus na tyčovinu

didanek napsal:

tedy bych chtěl nějaké vidět na vlastní oči roll než si pořídím vlastní wink

udelejte si treba vylet do prahy, v botanicke v Troji je na co koukat

44 Naposledy upravil: didanek (19.06.2008 22:50:57)

Re: Bambus na tyčovinu

praha je daleko, ale začátkem července jedu do třebíče, třeba by mi kolega pospa ukázal výhonky wink

45

Re: Bambus na tyčovinu

než se dostanu do prahy, tak doufám už budu mít bambusáků několik smile

46 Naposledy upravil: Pospa (20.06.2008 11:10:56)

Re: Bambus na tyčovinu

didanek napsal:

exkurze na okouknutí vašich bambusů asi neprovádíte, nebo jo? wink

Morava je velká, ale nevím jak ty výhonky. Převážné množství mých rostlin už výhonky nemá, konkrétně Phyll. už jsou se stébly někde na 3metrech. Pokud je pro Tebe není naše zahrádka příliš z ruky tak se určitě domluvíme. Pospa

47

Re: Bambus na tyčovinu

ještě přesně nevím jestli to vyjde, ale zájem bych měl smile