25

Re: Zima 2006-2007

pekne...

exoticke druhy bambusov

26

Re: Zima 2006-2007

Výhonky v zemi jsou a čekají na teplo.  S vrstvou hnoje okolo to bude jistě enormní růst. Jenže hnůj je především množství dusíku. Nenapadlo mě nikdy dřív, že bambusy porostou i v zimě. Jistě, že ne za mrazu, ale při teplotách blízkých nule, jaké asi nyní pod povrchem půdy jsou. Navíc sílící slunce bude půdu ohřívat stále více. Mnozí jsme se však přesvědčili, že i v současných teplotních podmínkách bambusy rostou, hlavně rostou nové listy. Bohužel však nové listy a nové výhony zvlášť jsou velmi citlivé i na nízké mrazy. Pokud mrznout nebude, bude to dobré. Je však začátek února a v normálních dobách nejstudenější období nás teprve čeká.

Když jsem ten snímek nových výhonků uviděl, napadlo mě, zda by nebylo již vhodné bambusy začít přihnojovat. Přece jen nějakou dobu trvá, než hnojivo začne působit. Začínám hnohit koncem března a nové výhony vyjedou zhruba koncem května. Po úvaze si však říkám, že bude možná vhodnější počkat na konec února a pak teprve začít hnojit. Stačilo mi, co zmrzlo v polovině října. Mráz do nových jarních výhonů by byl katastrofou.

Asi nikdo z nás bambusářů nemá žádné zkušenosti se zimou, jako je letos. Navíc nám nikdo neřekne s trochu větší pravděpodobností, jak se letošní zima bude vyvíjet dál. Přesto víc lidí, víc zkušeností a víc názorů. Tak co říkáte? Začít již hnojit nebo ještě počkat?

27

Re: Zima 2006-2007

Zdravím tě Danny.
Jak jsi na tom s webovými stránkami? Už máš nějakou definitivní adresu? Tu starou jsem někde ztratil.

28

Re: Zima 2006-2007

Já osobně jsem opatrný a začnu hnojit radši až koncem února. Už jsem nad tím kdy začít hnojit dumal i dříve, ale myslím, že v našich podmínkách je lepší hnojit později. Pokud by jsme začli hnojit už v lednu, myslím, že riskujeme, že rostlina zareaguje a vyžene výhonky příliš brzo a mrazy nám je zničí. Na druhou stranu pokud by to vyšlo a první výhony by přežily bez úhony, je šance, že i druhá várka bude dříve a stačí do zimy vyzrát. Risk je zisk, ale já radši sázím na jistotu.

29

Re: Zima 2006-2007

Ja si ešte počkám na 3 mesiac a potom ich poriadne natankujem  dusíkom.:)

30

Re: Zima 2006-2007

Betyar, čím ho budeš tankovat? Chemii nebo přírodu?

31

Re: Zima 2006-2007

Slepačím trusom

32

Re: Zima 2006-2007

Hmmm, Já bych taky rychle vyjel, kdyby na mě někdo nasypal slepičí trus lol 
Bohužel ho nemám jednoduše dostupný. Máte někdo zkušenosti s králičím trusem/hnojem?

33

Re: Zima 2006-2007

Králičí hnůj bude jistě také dobrý. Nebude snad tak ostrý, jako slepičí trus. Ten by mohl při větším množství  kořeny bambusů spálit.
Když se tu tak o tom hnoji debatuje, tak bych nejraději někam vyrazil nasbírat aspoň suché kravince. To by se bambusům jistě moc líbilo. Dnes těch zemědělců produkujících tradiční hnůj je pomálu a vozit hnůj kilometry po kbelíku je dost nepraktické.

34

Re: Zima 2006-2007

Slepačí trus už používam 3 roky a funguje sú od neho krásne zelené listy.Vetším bambusom som dal aj viacej na skúsku čo snimi bude ala pohoda  neuškodilo im. Na Nigru  dávam králičí trus aj ten je dobrý.Hned ako sú čistené králikárne hned je hádzané všetko pod Nigru. Mne sa zdá že bambusom chutí všetko.:)

35

Re: Zima 2006-2007

Slepačí trus už používam 3 roky a funguje sú od neho krásne zelené listy.Vetším bambusom som dal aj viacej na skúsku čo snimi bude ala pohoda  neuškodilo im. Na Nigru  dávam králičí trus aj ten je dobrý.Hned ako sú čistené králikárne hned je hádzané všetko pod Nigru. Mne sa zdá že bambusom chutí všetko.:)

36

Re: Zima 2006-2007

betyar, ty si odbornik big_smile stacilo, ked si mi doniesol viridis - v tvojej hline mu bolo jedno kde je zasadeny, hned o 2 tyzdne vyhnal 2 vyhonky a uplne krasne rastie, obrovske listy, nadherne zelene! Mozno by som sa prisiel pozriet niekedy na ostatne bambusy, to musi byt super!

Karel, moja stranka zostala vo vyvojovom statiu asi spred roka, z dovodu mojej zaneprazdnenosti v skole - aj doma, mal som velke predstavy, na ktore nevysiel cas - ma to mrzi, lebo som si myslel, ake to bude super - ono by to aj bolo super, ale jednoducho o rok maturujem a nepracujem na tom tolko, aby sa stranka vyvijala casovo pravidelne... Ale raz si ju isto urobim, do pol roka ju uz chcem mat hotovu, nie len koli bambusom, ale aj dalsim veciam - hudba, prezentacie a tak... drzim palce vsetkym!

exoticke druhy bambusov