13

Re: Nové výhonky 2024

Tak moje Phyll. nigra nekvete, tak snad nezačne.

14

Re: Nové výhonky 2024

Naděje je vždycky. Moje Phyllostachys propinqua Li YU Gan přežila kvetení a už zase nabírá sílu.

15

Re: Nové výhonky 2024

Pro zajímavost. Phyllostachys nigra henonis naposledy kvetl v roce 1908. Masové kvetení ale nevyprodukovalo žádná semena. Kromě toho, že teď kvete hromadně ve Francii, Portugalsku, od roku 2020 také v Japonsku. Zaznamenal jsem zprávy i z USA atd. Jestli přežije se zatím neví. Zatím také nikde žádná semena neudělal.

16

Re: Nové výhonky 2024

Velmi zajímavé, že tehdy nebyly po kvetení žádná semena!
Že by se přeorientoval už jen na vegetativní množení?

17

Re: Nové výhonky 2024

Po mrazivých nocích tento týden to odskákala F. Rufa a její nový stébla. Jsou všechny ohnutá dolu a viditelně poškozená. Dají to, nebo je lepší je zastřihnout, aby rostlinu nevysilovaly?

Jak jste na tom vy?

18

Re: Nové výhonky 2024

davor napsal:

Velmi zajímavé, že tehdy nebyly po kvetení žádná semena!
Že by se přeorientoval už jen na vegetativní množení?

Těžko říct. Kvetení bambusu je pořád záhada. Uvidíme co teď.

19

Re: Nové výhonky 2024

MMysak napsal:

Po mrazivých nocích tento týden to odskákala F. Rufa a její nový stébla. Jsou všechny ohnutá dolu a viditelně poškozená. Dají to, nebo je lepší je zastřihnout, aby rostlinu nevysilovaly?

Jak jste na tom vy?

Jestli jsou ohnutá dolů a pomrzlá, tak nezbyde než se s nimi rozloučit a ufiknout je. Rufa naštěstí může dát další várku.

20

Re: Nové výhonky 2024

Tak nejen F. rufa mi pomrzla. Skoro dvoumetrové výhony F. sabrida jsou také pryč. Pomrzla Bashania qingchengshanensis, Sasa kurilensis Kiakebono a pár dalších. Menší výhonky u F. denudata Xian 1 a F. murieliae kupodivu vydržely.

Jinak mám na kaši acitinidie, magnólie a japoské javory.

21

Re: Nové výhonky 2024

U mě výhonky F.d.rufa přežily sníh i mráz bez problémů. Zmrzly ale předčasně vyhnané výhonky přesazeného P.a.spectabilis.

Jinak tři mrazivé noci odnesl vlašský ořech, réva a kiwi.