1 Naposledy upravil: davor (10.12.2022 09:58:02)

Téma: Zima 2022-2023

1. sněhová nadílka. 4metrové rostliny sklonily hlavy až k zemi.

zima2022

zima2022

2

Re: Zima 2022-2023

Pěkné tady odpoledne +4 a ještě teď mám +2, ale hlásí ochlazení, tak uvidíme.

3

Re: Zima 2022-2023

Víkend mezi bambusy. Počasí bylo jak na jaře. Ani se mi nechtělo věřit, že je leden.

PunBB bbcode test

vlevo aureocaulis moje mutace vpravo spectabilis

PunBB bbcode test

vlevo v popředí spectabilis pak Jiu B1 za ní Argus jabloň Black Fire Za ní decora pak bissetii

PunBB bbcode test

vlevo listy Argus Jiu 8 Blue Dragon rufa rubicunda

PunBB bbcode test

za vrbou spectabilis pak Black Beauty Eisenach semenáč Schensbossen

PunBB bbcode test

aureocaulis moje mutace spectabilis

PunBB bbcode test

Jiu 5 Prague Argenteostriatus

PunBB bbcode test

Eisenach semenáč 1 a 2 Songpan 3

PunBB bbcode test

Black Beauty

PunBB bbcode test

Schensbossen

PunBB bbcode test

atrovaginata

PunBB bbcode test

Gerry Jiu 10

PunBB bbcode test

Obelisk

PunBB bbcode test

concava

PunBB bbcode test

Eisenach

PunBB bbcode test

Black Beauty

4 Naposledy upravil: davor (18.01.2023 19:14:37)

Re: Zima 2022-2023

to wufeng: Liberec?

       foto č.10: Tobě atrovaginata rodí jablka? big_smile

5

Re: Zima 2022-2023

Pěkné. Tato zima ještě snad ani nezačala, tak uvidíme.

6

Re: Zima 2022-2023

Pěkná sbírka, jen bych potřeboval popisky. smile

7

Re: Zima 2022-2023

Je to focené v Liberci. Zkusím sem přidat fotky s popisky, zatím jsem aktualizoval článek tady:

http://bambusy.info/?clanky:Nove-kultiv … sia-nitida

Jsou tam i nové fotografie a podle nich se dají některé druhy poznat.

P.S: Doplnil jsem trochu názvy.

8

Re: Zima 2022-2023

Děkuju

9

Re: Zima 2022-2023

Po 3.mokré sněhové nadílce tuto zimu už to pár stébel nerozdýchalo a leží. Nejsou zlomená, jen je kořeny rhizomů už nezvládly udržet. Blíží se týden mrazů pod -10, tak jsem zvědavý, jak to rostliny rozdýchají na jaře.
Co hlásí zbytek republiky?

10

Re: Zima 2022-2023

V Praze sníh slezl, takže tady se nic neohýbá.

V Liberci toho mám hodně polehlého. Mokrý sníh se nalepil na listy, ohnul stébla a pak na to napadalo. Někde jsou to desítky kil zátěže. Dokonce i některé Fargesie mi to rozpláclo na všechny strany, ale ty se drží beze ztrát. Pár zlomených stébel u Phyllostachysů mám. Ale je to spíše moje vina. Něco jsem na zimu svazoval a to někdy způsobilo víc škody než užitku. Stébla se nemohla tak ohnout, jak potřebovala a praskla. Chce to mít vychytané. Některé jsem svázal tak, že se neohnuly, ale u spousty to bylo k ničemu, nebo ke škodě. Pár jsem jich oklepal, ale hodně toho přimrzlo, tak s tím nešlo moc dělat. Uvidíme až to sleze, kolik toho bude potřeba odstranit.

11

Re: Zima 2022-2023

Svazoval jsi v Liberci nebo v Praze u domu? Já tomu (zimě) nechávám volný průběh. Nezalévám, neotřepávám apod. Nemám pravda takovou sbírku jako Ty, ani možnost nad bádáním nad odolností druhů... Ale celý rok žasnu, jak jsou někteří zástupci rodu Phyllostachys odolní i mimo původní domovinu. Fargesia se mi nedaří, mám zřejmě jen "meristémy", nerostou moc do výšky, ale zdejší klima dlouhodobě zvládají. V blízkém okolí vím o několika letitých rostlinách, takže i u nás mohou růst...

12

Re: Zima 2022-2023

Nesvazuji všechno, ale u některých se mi to vyplácí, a zůstávají i v zimě pěkně vzpřímeně. Letos toho nelehlo tolik jako jindy, bylo méně sněhu, ale zase se mi položilo víc fargesií než jindy. Asi byl první sníh lepivý, ohnul je a pak na ně nasněžilo víc.

Já pokud to jde a není to přimrzlé je oklepávám. Ale spíš tak pro sebe, jim je to asi jedno. Zbytek co nechám se narovná sám.

Jiuzhaigou 10

PunBB bbcode test

Phyllostachys atrovaginata

PunBB bbcode test

Ohlá Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

F. nitidy a Jiuzhaigou 5

PunBB bbcode test

F. demissa, F Jiuzhaigou Deep Purple a další

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata Argus, mladší sazenice se slabšími stébly.

PunBB bbcode test

F. demissa Gerry porovnání stavu listů. Vlevo stočené byly na vzduchu, vpravo zelené ležely na zemi pod sněhem.

PunBB bbcode test