37

Re: Nové výhony 2022

Sazenice Phyllostachys aureosulcuta Blacfire zdvojnásobila počet výhonů. Zatím pouze slabých.

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata Argus letos také pěkně jede na dvou lokalitách co jí mám.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Pokus s malou sazenicí Phyllostachys incarnata zatím vychází dobře. Už začíná tvořit trochu rozumnější stébla.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

38

Re: Nové výhony 2022

Wufengu, krásné fargesie! Měl jsem rufu ve smíšeném listnatém živém plotě před domem. Dvě sazenice. Obě si postupně nějaký nenechavec vykopl a odnesl. Takže už žádné nemám.

Alpina ti snad vyroste. Ale kdoví... Každému, komu jsem ji dal tak buď živoří, nebo ji dokonce vykopal, že se jí vůbec nedařilo. Je to rostlina od Rezla, tomu to asi taky roste. Nevím, v čem je u jiných potíž.

Ale u mě jde. Letošní nejvyšší výhon už přelezl 6 m a jede dál. Očekávám tak 8 m. Snad to nezlomí nějaký poryv větru.

39

Re: Nové výhony 2022

Posílám letošní fotky výhonů Phyllostachys atrovaginata, a dodávám snad:
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

40

Re: Nové výhony 2022

svobiiik napsal:

Posílám letošní fotky výhonů Phyllostachys atrovaginata...

Soudě dle velikosti ulity jedince Helix pomatia v trávě pod nimi, budou mít výhonky Tvé atrovaginaty skoro 3cm ještě zabalené v pochvách? Letos doufáš ve skok do výšky nebo průměru stébel?

Moje atrovaginata zatím raší dost pomalu (cca 40cm/týden) a průměr výhonků je zhruba jako loni. Nečekám skok, jako před dvěma léty, kdy vyzrálé stébla dosáhly 28mm, což už vzdáleně připomíná tyčový bambus...

41

Re: Nové výhony 2022

davor napsal:
svobiiik napsal:

Posílám letošní fotky výhonů Phyllostachys atrovaginata...

Soudě dle velikosti ulity jedince Helix pomatia v trávě pod nimi, budou mít výhonky Tvé atrovaginaty skoro 3cm ještě zabalené v pochvách? Letos doufáš ve skok do výšky nebo průměru stébel?

Moje atrovaginata zatím raší dost pomalu (cca 40cm/týden) a průměr výhonků je zhruba jako loni. Nečekám skok, jako před dvěma léty, kdy vyzrálé stébla dosáhly 28mm, což už vzdáleně připomíná tyčový bambus...


Já především doufám, že se potvrdí, že je to atrovaginata, zaítm to na to vypadá :-) Mužu říct, že u většiny pěstovaných, což jsou parvifolia, atrovaginata, Spectabilis a slabě i alpina je letos skok jak do výšky tak do tloušťky stébel, bez přehánění u atrovaginaty a spectabilisu je nárůst více jak dvojnásobný. U atrovaginaty to soudím tak na 3-4m při tl. stébel 2-3cm. Spectabilis mi udělal stébla 2cm tlustá mezi kolénky a je tak mezi 4-5m a má krásná rovná stébla, letos mě fakt uchvátil. Fotky pošlu později.

42

Re: Nové výhony 2022

Orangutan napsal:

Wufengu, krásné fargesie! Měl jsem rufu ve smíšeném listnatém živém plotě před domem. Dvě sazenice. Obě si postupně nějaký nenechavec vykopl a odnesl. Takže už žádné nemám.

Já jich mám pár u plotu. Ale jedu na jistotu. Mám je zasazené vevnitř a nechávám je prorůstat ven. Tam je sice už nějaký ptačí zob, ale uspěšně se přes něj derou a rostou už i zvenku. Když někdo něco odkopne, zas to tam doroste.

Orangutan napsal:

Alpina ti snad vyroste. Ale kdoví... Každému, komu jsem ji dal tak buď živoří, nebo ji dokonce vykopal, že se jí vůbec nedařilo. Je to rostlina od Rezla, tomu to asi taky roste. Nevím, v čem je u jiných potíž.

Ale u mě jde. Letošní nejvyšší výhon už přelezl 6 m a jede dál. Očekávám tak 8 m. Snad to nezlomí nějaký poryv větru.

Na druhé zadhradě jde pěkně, tak doufám, že tadyta v mnohem lepší půdě a hlavně nesrovnatelně víc zalévaná něco předvede.

43

Re: Nové výhony 2022

svobiiik napsal:

Já především doufám, že se potvrdí, že je to atrovaginata, zaítm to na to vypadá :-) Mužu říct, že u většiny pěstovaných, což jsou parvifolia, atrovaginata, Spectabilis a slabě i alpina je letos skok jak do výšky tak do tloušťky stébel, bez přehánění u atrovaginaty a spectabilisu je nárůst více jak dvojnásobný. U atrovaginaty to soudím tak na 3-4m při tl. stébel 2-3cm. Spectabilis mi udělal stébla 2cm tlustá mezi kolénky a je tak mezi 4-5m a má krásná rovná stébla, letos mě fakt uchvátil. Fotky pošlu později.

Já myslím, že to Phyllostachys atrovaginata bude. Alespoň barva výhonků a velikost listů tomu odpovídá.

44

Re: Nové výhony 2022

Mě letos pěkně jede Phyllostachys aureosulcata spectabilis


PunBB bbcode test



PunBB bbcode test



PunBB bbcode test

Zatím nejbujnější je moje nová mutace Phyllostachys aureosulcata aureocaulis. Některá stébla se ohýbají jak blázen.


PunBB bbcode test



PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

45

Re: Nové výhony 2022

Phyllostachys bissetii


PunBB bbcode test

Phyllostachys nuda. Samozřejmě slimáci si vybrali ty největší výhony. sad


PunBB bbcode test


V Liberci zatím nevím zda jede, ale v Praze mi letos Phyllostachys parvifolia roste jak blázen. Loni nic, tak si asi odpočinula. Jinak roste zatím na minimálním prostoru cca. 0,5 x 0,5metru.


PunBB bbcode test

46

Re: Nové výhony 2022

wufeng napsal:

Mě letos pěkně jede Phyllostachys aureosulcata spectabilis

Potvrzuji, že i u mne se P.a.spectabilis naprosto zbláznil. I přes to, že jsem mu vyryl cca 25m nechtěných rhizomů, letos skočil o cca 1/5 do výšky i šířky. A to oba dva, z různých zdrojů.
Aureocaulis to samé, jen s genikulací to nepřehání tak, jako u Tebe...

47

Re: Nové výhony 2022

Už teď to je dobrý rok a to ještě zdaleka ne všechno leze. Všechny aureosulcaty letos frčí.

48

Re: Nové výhony 2022

Já jsem taky celkem spokojený. Jediné co mě zklamalo jsou Phyll. vivavax aureocaulis a i zelený.