Téma: Nové výhony 2022

Dnes jsem objevil nové výhony u Bashanie  quingshanensis a  maličké u F scabridy. Tak snad v příštích čtrnácti dnech neumrznou.

2

Re: Nové výhony 2022

Tak jsem se šel podívat a moje Bashania v Praze už taky raší. Tak jsem jí za odměnu pořádně zalil. Nevím jak u vás, ale na mých zahradách je dost sucho, takže bych doporučil pořádně zalít.

3 Naposledy upravil: Jirka (28.03.2022 20:42:54)

Re: Nové výhony 2022

Takové sucho si z jara již dlouho nepamatuji. Nejvíce trpí suchem bambusy pěstované v zábraně. Zalívám a připadám si v březnu fakt divně.

4

Re: Nové výhony 2022

Na brněnsku taky šílené sucho. Velkolistému Indocalamus Latifolius Hopei dost brutálně poschly listy. Doufám, že bez problému zregeneruje. Jinak na ostatních bambusech se to sucho zatím neprojevuje, proto mi ten Indocalamus unikl pozornosti. Zalil jsem radši vše.

5

Re: Nové výhony 2022

Tak nevím jestli se to počítá, ale už v únoru jsem našel minivýhonek u Spectabilisu:
PunBB bbcode test

a von mrcha v dubnu pokračuje v růstu:
PunBB bbcode test

na rhyzom se mi to zdá slabé.

U Phyll. vivax Shanghai jsem taky našel výhonek, ale nevím jestli už tam není od zimy, zdá se být živý, tak uvidím jestli poroste:
PunBB bbcode test

A velkou radost mi udělal můj pokus s Phyllostachys pubescenc, pěstovaném ze semínka, ha vykoukl na mně rhyzom:
PunBB bbcode test

Zdá se mi, že se mi bambusy začínají chovat prapodivně, nebo je to tím divným předjařím a jarem, nevím...

6

Re: Nové výhony 2022

Byla teplá zima, tak to výhonek přežil. Počítal bych to tak napůl. smile

Rhizom super, dostáváš se do další fáze pěstování. Radší ho ještě přihrň, má v noci ještě občas mrznout, tak ať ti ho to nepoškodí, to by byla škoda.

Jinak mi začala růst Fargesia scabrida.

7

Re: Nové výhony 2022

Dobrý den. Tak včera po 30 munitovém lození po zemi objeveny dva nové výhonky Spectabilis (Jižní Morava). Jeden obvodem vypadá moc slušně. Dnes půjdu hledat další.

8

Re: Nové výhony 2022

Tak držím palce. smile Ale zdá se mi ,že i na JIžní Moravu je ještě brzy.

9

Re: Nové výhony 2022

wufeng napsal:

Tak držím palce. smile Ale zdá se mi ,že i na JIžní Moravu je ještě brzy.

Ani ne, já včera našel výhon u Phyll. aureosulcata aureocaulis.

10

Re: Nové výhony 2022

Tak už to začíná. Phyll. aurea spetabilis a Phyll. aure areocaulis jsou venku od konce dubna.

11

Re: Nové výhony 2022

Tady je to jako klasicky zatím pod zemí. Ale nové lístky už mohutně pučí.

12

Re: Nové výhony 2022

V Beskydech se objevují první aureosulcaty, nové Fargesie mají 40cm.