25

Re: Shanghai 3

Vypada to, ze jedina sance bude u pana Rezla, ktery uz podle informaci letos zadne nema.
To se máte Moraváci, ze to máte k němu tak blízko (a prinejhorším České tropy). Já musím počítat s tím, ze jenom za naftu dám 1500,- sad

26

Re: Shanghai 3

pro Lime: Pokud bys k němu pro Shanghai 3 jel příští rok a jel přes Prahu, mohl bys mě přibrat a já bych ti přispěl na naftu. Má tam ještě pár kousků, který mě zajímaj, a zatím plánuji, že se tam napřesrok vydám. Pokud se ti nechce čekat, tak co vím nejblíž je u Hannoveru F. Vaupel. Ten ho asi bude mít, ale je lepší se předem emailem zeptat. Obchod na webu má tady: http://www.bambus-info.de/bambuspflanzenshop.htm

27

Re: Shanghai 3

pro Wufeng: Díky za tip. Ve čtvrtek jedu služebně Na Moravu, takže se zastavím ve Velkých Němčicích. Prostě to do příštího roku nevydržim. Pokud bys něco potřeboval, řekni si. Prahu budu projíždět někdy kolem 7h večer  (plusminusautobus smile

28

Re: Shanghai 3

V sobotu jsem byl v bambusáriu u p. Rezla a akorát jsem si kupoval sazenici Shanghai 3, měla něco kolem 1m a stála 540 Kč, ale je lepší se s ním předem domluvit, co má akorát skladem abys nebyl zklamaný, jinak jsem viděl, že má hodně skladem. Ještě jsem zakoupil jednu sazenici phyll. parvifolia, taky měla kolem 1m a stála 720 Kč o tuto sazenici sem se snažil již dva roky a až teď se mi podařila, měl jsem ji už několik měsíců domluvenou a hned jak byla tak jsem proni jel.  Tak ať se Ti podaří nakoupit !

29

Re: Shanghai 3

Díky. Gratuluji.
Domluvený jsem. Hovořil jsem s ním telefonicky a pak jsem ještě pro jistotu psal mail... Doufám, že si nás nesplet a že to nebyla ta poslední.To by mě mrzelo sad 
O Phyll. parvifolia jsem taky uvažoval. Na tu jsem se nedomlouval, ale vzal bych ji jinak taky okamzite.

30

Re: Shanghai 3

pro Lime: Děkuji za nabídku, ale pro letošek už končím a žádné další sazenice už nechci. Musím se teď věnovat těm co mám v zemi. Zrovna bojuji se suchem na lokalitě 3. Šťastnou cestu a ať uspěješ.

pro Jirka: Píšeš že jsi čekal až bude. Znamená to, že to jsou sazenice z letošních výhonků?

31

Re: Shanghai 3

Mám je!
Phyllostachys Shanghai3,
Phyllostachys vivax "Aureocaulis" ,
Phyllostachys vivax "Huanwenzhu",
Fargesia sp. Jiuzhaigou 5,
Fargesia robusta (Campbell)
Indocalamus tesselatus
Pleioblastus argenteostriatus "Albostriatus"

museli mě odtáhnout...  teď mě mrzí, že jsem ještě nevzal Pleioblastus pygmaeus. Tak snad příště.

Zítra si dám dovolenou a půjdou do země smile

32 Naposledy upravil: Jirka (28.07.2006 10:40:48)

Re: Shanghai 3

wufeng: ano ta phyll. parvifolia je nejspíš letošní výhonek, neptal jsem se. Jinak jezdím nakupovat brzy z jara (tento rok již koncem března) ,aby bambus měl dostatek času zakořenit na svém místě.
Lime: taky mám někdy problém se odtrhnout, když vidím ty všechny sazenice

33

Re: Shanghai 3

Pěkný výběr. Jsem zvědav jak v Plzni porostou. Ten Pleioblastus pygmaeus má i Honza Kocourek z www.bambusy.cz. Tak pokud jezdíš do Prahy můžeš ho pořídit i u něj.

34 Naposledy upravil: Lime (29.07.2006 21:21:51)

Re: Shanghai 3

Dneska jsem si připadal jak hrobař. Tolik děr jsem nikdy nekopal.
Jeden z Phyllostachysů dám těsně k chodníku, tak mo musím trochu pohlídat. Díra 130x130x70 dá zabrat. Mám ještě od stavby zbytek nopové folie (taky HDPE) , takže jí použiju na zábrany. Je o něco slabší než k 1mm, ale měla by vydržet (tedy doufám, nechtěl bych to kopat znovu smile
Ostatním jsem udělal taky větší jamky a zásobil jsem je poctivým kompostem. Doufám, že se mi za to odmění smile

35

Re: Shanghai 3

Dvě nové fotky Phyllostachys Shanghai 3.

http://www.carpweb.de/pics/Tai/sha1.jpg

http://www.carpweb.de/pics/Tai/sha2.jpg