13

Re: Shanghai 3

Hey, aj mne sa paci riesenie fotiek aj tato stranka, aj ta holandska. Su fakt super. Pan Jiří Svačina, ja som mal vcera rano pri zemi -27, tak neviem, urcite ste na tom lepsie nez ja.. ..teda s bambusmi...

exoticke druhy bambusov

14

Re: Shanghai 3

Ty obrázky jsou opravdu super. Viděl jsem v Německu i Holandsku řadu rostlin - výsadeb ale takto silná stébla a pěkné rostliny z chladnějších poloh neznám...
A s tím mrazem - jsem zvědavý jak to přežijí moje rostliny. Až se to přežene budu rád za každou dobrou zprávu, a přeji všem ať to jejich rostliny vydrží..... Danny -27, proboha to je pro bambusy asi už na samé hranici přežití. Snad to nedorazí i sem k nám.

15

Re: Shanghai 3

Nazdar ludkovia,

Kooooonecne koncia tie mrazy, uz len -10 a viac, takze all ok. Fakt je, co pisal aj pan Jiří Svačina, ze tie stebla su neumerne hrube a bambusy neumerne krasne ku ich polohe a v porovnani s inymi bambusmi, ktore tam rastu... No odporucal by som vam pozriet aj fotky bambusov z nemecka na http://www.bambus.de/sorten/bambus.php
Celkom haluzna fotka je aj na uvodnej stranke www.bambus.de, pozrite si to. Lebo podla mna niektore kusy su dost pekne.

exoticke druhy bambusov

16

Re: Shanghai 3

Ozaj, som zabudol,

Este dokazem pochopit, ked mi napise error pri otvarani vasej stranky, no to vcerajsie Forbidden ma naozaj dojalo... Som sa vobec od 11 rano nevedel dostat na vasu stranku. Osobne mi to extra nevadi, ked viem, ake su podmienky, no nechapem to Forbidden...

exoticke druhy bambusov

17

Re: Shanghai 3

Tak můj Phyllostachys Shanghai 3 zatím v pořádku. Bylo tu však pouze -15°C.

http://bambusy.info/img/uploaded/Phyllostachys-Shanghai-3-leden-2006-01.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Phyllostachys-Shanghai-3-leden-2006-02.jpg

18

Re: Shanghai 3

Pro Danny: Tu adresu www.bambus.de uvádím v odkazech. Jenom pozor, na některých fotkách jsou sice krásné, obrovské bambusy, ale ty jsou pěstovány v Ebertsově pobočce v severní Itálii. Čili, takové tady na severu nikdy nevyrostou.

19

Re: Shanghai 3

AVE,

Diky za upozornenie. Ja som si naozaj myslel, ze su vsetky z nemecka, ako som si ich tak rychlo prezrel, boli fakt pekne...

exoticke druhy bambusov

20

Re: Shanghai 3

Moc hezké stránky a pojednání na nich ale u nás je už 14 dnú kolem -15 a dokonce půlka těchto dnů pod -20 dnes bylo -26! tak jsem zvědav jakpřežije moje rubicunda.Zdravím všechny K.

21

Re: Shanghai 3

Wooow,

Tak to vy byvate v nejakej ladovej doline. My tu v BA mame uz tak okolo -3 a vsetky teploty su vyssie. Ako - su stale pod nulou, ale su vyssie nez boli posledny tyzden...

exoticke druhy bambusov

22

Re: Shanghai 3

Danny napsal:

Wooow,
Tak to vy byvate v nejakej ladovej doline

Danny, Bratislava a vůbec celý jih Slovensta, to jsou již skoro subtropy. Určitě v létě, což znám z vlastní zkušenosti. A v zimě zřejmě je u vás také tepleji, než ve vyšších polohách.  Navíc u vás máte výhodu, že můžete i v zimě zalévat termální vodou. Termální koupaliště jistě nezamrzají a koupání v nich bude příjemné i při padání sněhu.

23

Re: Shanghai 3

Pomoc. Shánim Shanghai 3 a nedaří se. Dá mi někdo tip?
Díky LIME

24

Re: Shanghai 3

Minulí rok jsem ho koupil u p. Rezla. Byl jsem u něho nakupovat již několikrát a jsem vždy spokojen. Je však lepší se předem informovat jestli má požadovaný druh bambusu. Jednou jsem si objednal s Českých tropů a hrůza co mi došlo a od té doby preferuji jen osobní odběr.