25

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Orangutan napsal:

Wufengu, ano, on tam Prins má rybník (na tom konci zahrady, kde je i atrovaginata). Něco v něm plavalo a skákaly tam žáby. Zalévá to z něj.


Letos to vypadá, že atrovaginata bez vody žije, ale teprve v její nejbližší blízkosti ukáže, co umí. Letos jsem přesadil kus trsu a už teď je na původní výšce a u země se chystá pupen o dvojnásobné tloušťce, než jsou současná stébla. Plus dva tenké výhonky těsně mimo přesazený drn. Je v mokrém místě u potoka a po deštích to tam pár dní čvachtá.

26

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Tak dej pak vědět. Všude píšou, že atrovaginata může delší dobu prosperovat i v zamokřené lokalitě, takže by mohlo pomoct, kdyby si brala vodu podle potřeby. Letošní mokřejší rok asi bude jednou z příčin, proč mně ta moje dorostla do 8 metrů. A i tak jsem ještě zaléval. Dávám si teď pozor, aby ve vegetačním období neproschla. Když pořádně neprší, tak jí zhruba od dubna do srpna dopřávám aspoň 50 mm srážek týdně svépomocí.

27

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Tak moje Phyll. parvifolie měří přes 8m a nejsilnější stébla necelých 5cm, zasazena v roce 2006, měřeno mezi kolínky v cca 1,5m od země.

28

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Jirkova parvifolie je impozantní (byl jsem tam před pár lety) - srovnatelná s obdivovanými kousky v Holandsku či Německu. Já mám jedno docela velké stéblo, ale u Jirky je to celý háj. Myslím, že podnebí v Břeclavi skýtá potenciál dosažení 10 m / 6 cm. Tak jen tak dál ;-)

29

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Já jí sice naživo neviděl, ale i na fotkách je parádní. Moje letos taky, konečně po přesazení před pár lety, začala docela narůstat. Letošní počasí jí svědčí.

30 Naposledy upravil: Martin Gross (14.08.2020 07:23:52)

Re: Poměr tloušťky a výšky stébla

Orangutan napsal:

Tak dej pak vědět. Všude píšou, že atrovaginata může delší dobu prosperovat i v zamokřené lokalitě, takže by mohlo pomoct, kdyby si brala vodu podle potřeby. Letošní mokřejší rok asi bude jednou z příčin, proč mně ta moje dorostla do 8 metrů. A i tak jsem ještě zaléval. Dávám si teď pozor, aby ve vegetačním období neproschla. Když pořádně neprší, tak jí zhruba od dubna do srpna dopřávám aspoň 50 mm srážek týdně svépomocí.

PunBB bbcode test