13

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

Zatímco dospělá rostlina Phyllostachys rubicunda se znovu dostává do síly a nová stébla jsou cca. 3,5 metru vysoká, semenáčky se vyvíjí velmi pomalu.

Tady jsou cca. 7 leté rostlinky. U první z nich jsem teprve loni v létě zpozoroval první rhizom, kterým se rozrůstá do stran.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

V zahradě De Groene Prins se mezi semenáčky objevil jeden hezky panašovaný.

Phyllostachys rubicunda Aureovariegata

Je vidět, že i tam v teplejší lokalitě nijak rychle nedospívají. Listy jsou velké, ještě stále v juvenilním stádiu.

PunBB bbcode test

14

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

10 let staré semenáče Phyllostachys rubicunda. Mají tak max. do 1 metru a moc se jim růst nechce.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

15

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

Pridávam obrázky môjho ph. Rubicunda. Jedná sa o 9 ročný semenáč. Ktorý je vonku vysadení už 7 rokov. Tento rok vyháňa sa mi zdá už "dospelé" výhonky.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test



PS: Ide mi pridať iba jeden obrázok. Ďalšie posielam Wufengovi.

16

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

zaslal Patronx:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

17

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

To je paráda, že jsi si je takhle dlouho nechal. Alespoň mám porovnání k těm mým. Rozhodně ty tvoje vypadají lépe. Zrovna letos už jsem si říkal, že se na ně asi vykašlu a dám je pryč. Zabírají mi místo a ani letos mi nevyhání pořádné výhonky, spíš takové slabé nitky. Mateční rostlina už znovu získává původní velikost, ale ty semenáčky jsou fakt slabé. Možná to bude tím samoopylením, že rostou tak pomalu.

18

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

Áno 3 roky dozadu dostali zabrať v zime a veľká časť vymrzla. No potom začali znovu vyháňať. Už minulý rok som si myslel že vysielajú dospelé výhonky ale keď začali rásť haluze tak boli z toho iba zhluky listov.  Tento rok však myslím že už sú dospelé pretože výhonky majú úplne inú farbu. Predtým boli tmavé teraz sú bledé. Ohlásim sa neskôr čo z nich vyrástlo. Semienka som mal od pána Szomolanyiho z Bernolákova.

Rovnako mám v zemi tak dlho aj semenáč ph. Kwangsiensis. Semienka mám myslím od vás Wufeng. Ten však mám nevhodne zasadení pretože ho už dusí ph. Shanghai 3. Tak som tento rok z neho urobil odkop.  Uvidíme časom čo z neho bude.

19

Re: Phyllostachys rubicunda - kvetení a nové semenáčky

Budu rád, když se dozvím, jak rostou. Je to zajímavé sledovat. Díky za info.