13

Re: Scháním bambusy , Morava

Díky za poznámku. Jo, jsem si toho vědom.Je to tam jenom dočasně.Předtím, než z toho bude mišmaš už to bude přestěhovaný. T

14 Naposledy upravil: rúpa (18.06.2020 21:53:37)

Re: Scháním bambusy , Morava

Jirka napsal:

Ahoj,
momentálně nic nemám. Přestal jsem dělat sazenice a pěstuji jen pro potěšení a teď má celkem udělanou velkou probírku stébel, aby rostliny měli dostatek místa na nové výhonky. Pokud bude tvůj zájem trvat, tak napiš v létě a určitě něco odkopnu.
Jinak se mrkni na stránky p. Rézla.


Zdar, můj zájem trvá.V blízké budoucnosti pojedu na Sk a Břeclav mám docela pocestě.
Budu rád když se mi ozveš na mail, který mám v profilu.

Díky

15

Re: Scháním bambusy , Morava

Ahoj, sháním Vivax, tak pokud by někdo z Moravy... Díky.

16

Re: Scháním bambusy , Morava

Ahoj, jen se zeptám, jestli máš nějaké zkušenosti s bambusy.
Phyll. vivax - zelený i žlutý klon jsou pěkné, ale jsou celkem málo mrazuvzdorné a i u nás na Moravě namrzají a např. Phyll. vivax aureocaulis mi opakovaně uměl vymrznou včetně stébel.
Proto osobně všem, kteří mají 1-2 sazenice doporučuji jiné sazenice např. Phyll. aure spetabilis + další jeho klony, Phyll. atrovaginata atd.

Jinak doporučuji p. Rézla z Velkých Němčic

17

Re: Scháním bambusy , Morava

Kupoval jsem tamtéž, u Pavla Rezla.
Moje zkušenost s mrazuvzdorností větších druhů bambusů (předhůří Šumavy, 500 a 700 m. n. m.) - jako ve škole:
Ph. alpina 1 (tu mám nejdéle, bez úhony přežila, na podzim čerstvě zasazená, legendární zimu 2005/2006) Mráz ji nepoškodil nikdy, možná jen část listů, zato letní vedra a sucha dost často..
Ph. atrovaginata 1 (taky prakticky beze škod, jen něco listí)
Ph. parvifolia 1 (ale zatím krátce, asi jako atrovaginata)
B. fargesii 1- (na jaře občas zmrznou listy, ale drží na bambusu, než vyrostou nové. Vyráží brzo, takže jednou mi to spálilo i stébla).
Ph. rubromarginata 4 (letěla pryč, vymrzala)
... jinak už jen menší druhy...