1 Naposledy upravil: rúpa (20.04.2020 19:39:05)

Téma: Scháním bambusy , Morava

Zdravím,

nadšenec začátečník schání bambusy .
Budu vdečný za tipy kde, výhodně pořídit .
Jsem z Prostějovska, tak nejlépe něco v okolí plus mínus 100km, ale  záleží na nabídce a okolnostech, když to bude dávat smysl, tak dojedu i dál.
Zatim mám jenom čerstvě Phyllostachys aureosulcata ´Spectabilis´.
Rád bych pořídil Phyllostachys nigra, vivax, bissetti, Bashania fargesii a další druhy  spíš snadnější na pěstování .
Co se týče odolnosti tak jsem 626m.n.m. a docela tady fouká, ale mám taky možnost pěstovat na pěkném krytém místě.

Pěstu zdar.

2

Re: Scháním bambusy , Morava

Ten seznam druhů bych ještě zvážíl a vybíral jen ty nejodolnější. Do téhle nadmořské výšky mi přijde cca. polovina vybraných bez perspektivy, budou tam namrzat.

3

Re: Scháním bambusy , Morava

Děkuji za odpověd. Asi myslíš nigra a vivax. Ano , zvažoval jsem to, ale přesto bych to chtěl skusit, alespon 1-2 ks.Poslední roky jsou ty zimy slabší a slabší a nemrzne tolik. Ted jsem overoval tu nadmorskou výšku a není to 650 jak jsem psal původně, ale 626, což zas takový rozdíl není.
Na druhou stranu pocházím z města které je 500 m.n.m. a tam jsou například ty teploty o hodně nižší jak tady, i když to paírově vypadá, že tady by to mělo být horší.
Tím chci jenom poukázat, že samotný údaj nadmorské výšky není zas až tak směrodatný jak by se mohlo zdát.

Zatim mě tady zaujal  Jirka z Břeclavi, který je v  rozumné dojezdové vzdálenosti a chtěl jsem poslat zprávu, ale nefunguje to, tak píšu sem.....jestli bys náhodou měl nějaké přebytky, tak budu rád když se mi ozveš.Email mám v profilu.

4

Re: Scháním bambusy , Morava

Rozklikni si jeho jméno a tam najdeš na něj email, má ho v profilu.

5

Re: Scháním bambusy , Morava

To jsem udělal jako první, ale žádný email se mi tam nezobrazil.Pouze :

Kontaktní údaje E-mail: Poslat uživateli e-mail prostřednictvím fóra

A skrz tenhle kontaktní formulář mi to zaboha nešlo odeslat.Pořád nějaký error.

6

Re: Scháním bambusy , Morava

Ahoj,
momentálně nic nemám. Přestal jsem dělat sazenice a pěstuji jen pro potěšení a teď má celkem udělanou velkou probírku stébel, aby rostliny měli dostatek místa na nové výhonky. Pokud bude tvůj zájem trvat, tak napiš v létě a určitě něco odkopnu.
Jinak se mrkni na stránky p. Rézla.

7

Re: Scháním bambusy , Morava

Díky za odpověd.
Na bambusárium jsem už koukal, mám to jako jednu z alternativ, ale dycky se nejdřív snažím oslovit pěstitele z fora, kteří můžou mít přebytky za lepší cenu, pak bazoš a spol. a nakonec ofiko eshopy :-)

8

Re: Scháním bambusy , Morava

rúpa napsal:

To jsem udělal jako první, ale žádný email se mi tam nezobrazil.Pouze :

Kontaktní údaje E-mail: Poslat uživateli e-mail prostřednictvím fóra

A skrz tenhle kontaktní formulář mi to zaboha nešlo odeslat.Pořád nějaký error.


Musíš na té stránce sjet až dolů a tam email najdeš.

9

Re: Scháním bambusy , Morava

Zdar,

tak pár kousků  už je doma.

K prvnímu Ph.aureosulcata spectabilis přibyli 3 sazenice od P.Rézla a to nigra, vivax huanwenzhu a shangai 3 a spolu s nima jsem včera v C5tce dotáhl 2 odkopky nigra boryana ca.6m stébla s 15-20 kg kořenovým balem a jeden odkopek atrovaginaty se 3 stébly jěště o něco delšími.Byl to docela úlet, nečekal jsem, že mi nabídnou takový hovada vysoký, ale nemohl jsem odmítnout a nakonec to vše dobře dopadlo.Cesta ca. hodku a půl po okreskách.
Jo, jsou to většinou kousky, které jsou popisované jako spíš méně odolné mrazům, ale musím si to vyzkoušet sám...naděje umírá poslední :-)


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

10

Re: Scháním bambusy , Morava

C5tka je na tohle parádní. Taky jsem s ní toho hodně převezl. Teď už bohužel míří do šrotu. sad

Mám trochu jinou techniku, bal v nohách spolujezdce. S tím se dá frčet i 130 po dálnici. smile

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Více zde: http://forum.bambusy.info/post/7482/#p7482

11

Re: Scháním bambusy , Morava

Bohužel na tý svojí nemám otevírací zadní okýnko jak ty, tak to bylo fakt těsně nad zemí, ale v pohodě.

12

Re: Scháním bambusy , Morava

Jenom poznámka, že to máš vysazený dost blízko u sebe. Za pár let z toho bude mišmaš.