1

Téma: Nové výhonky 2020

Z Beskyd hlásím první výhonky Fargesia murieliae, což je velmi brzo a v noci ještě občas mrzne.

2 Naposledy upravil: pavel.janko (27.03.2020 16:27:36)

Re: Nové výhonky 2020

To máš teda nejranější venkovní zeleninu v celejch Beskydech big_smile
Ani v Ivančicích ještě špargl nemaj.

jankop

3

Re: Nové výhonky 2020

wufeng napsal:

Mně leze nejvíc Phyllostachys humilis.

PunBB bbcode test


Měl jsem v zahradě -9°C a zdá se mi, že pár výhonků z fotky to zabalilo. Teď má přijít další vlna, tak pokud vám někde výhonky lezou, doporučil bych je pořádně zamulčovat.

4

Re: Nové výhonky 2020

Objevil jsem pár starých čísel německého Bambus Journal ke stažení. Link jsem dal sem dolů:

http://bambusy.info/?bambus-a-kultura:publikace-zdarma

5

Re: Nové výhonky 2020

31.3. v čase 4:00 hodiny je tady na jihu ráno venku - 6,5 °C.

6

Re: Nové výhonky 2020

Tady v Praze to bylo slabší, ale ráno jem tu měl pár centimetrů sněhu. Trochu mě straší předpověď. Jestli bude až -9°C, tak to asi něco odnese.

7 Naposledy upravil: pavelmicek (01.04.2020 11:05:08)

Re: Nové výhonky 2020

pavel.janko napsal:

...Ani v Ivančicích ještě špargl nemaj.

Máš bambusy v Ivančicích? Já v Lukovanech.
Brno-venkov 390mnm raší Fargesia Rufa + Indocalamus L.Hopei

8

Re: Nové výhonky 2020

Ne, ne to byl jen takový slovní obrat. Já mám vlastně jen dva bambusy F. nitida. Jeden přímo v Brně a druhý v Pernštejnském Jestřabí, což je kousek za Tišnovem.  Doma mám teď ještě pár mrňavejch semenáčků.

jankop

9

Re: Nové výhonky 2020

U nás zatím nic, Vamberk, 450 m.n.m. Jsme v takové mrazové kotlině. Bohužel, musel jsem se stěhovat a na půvldním místě bambusy zlikvidovat. Jen malou část jsem zachránil a přesadil už k baráku se zahradou.

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E

10

Re: Nové výhonky 2020

Mně leze zatím jen pomalu Fargesia rufa.

PunBB bbcode test


Je to vlastně docela dobře, ty první výhonky co jsem měl u Phyllostachys humilis zmrzly.

PunBB bbcode test

11

Re: Nové výhonky 2020

Snažil jsem se vyfotit nové výhonky Sinobambususa intermedia, které vylezly už v březnu a úplně jsem na ně zapomněl. Mrazy jim nic neudělaly. Jsou vzadu mezi stébly Phyllostachys nigra.

PunBB bbcode test

12

Re: Nové výhonky 2020

Tak jsem viděl, že jsou venku výhonky Phyll. aure. spetabilis a Phyll. aure. aureocaulis.
Jinak u mě je velké sucho a jsem nucen dost zalívat.