13

Re: Zima 2018-19

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

14

Re: Zima 2018-19

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

15

Re: Zima 2018-19

svobiiik napsal:
wufeng napsal:

Takhle jich může skončit hodně. Udržet je na živu není vůbec lehké. Možná to stříknout něčím preventivně by nebylo od věci.

No oproti Sekvojovci obrovskému je podle mého Ph. pubescens bezúdržbovej. Používám Previcur a ten se zdá být funkční. Ale včera mi jeden semenáček ukousl kocour a to jsem si myslel, že jediné čeho se bát je Panda velká :-). No, ale třeba se ten semenáček ještě zmátoří. Každopádně očekávám první výhonky. Postupně vše dokumentuji, tak kdyby byl zájem můžu založit vlákno s časosběrnými fotkami.

Vlákno založ, uvidíme jak ti porostou. V minulosti tu už podobných pokusů pár bylo, ale zatím se nikomu nepovedlo vypěstovat odolné, venku rostoucí rostliny, nebo o tom alespoň nikdo nedal vědět. Jestli chceš, pošli mi fotky na vburka@seznam.cz a já ti je tam přidám. Ideálně rozměr fotky delší strana 1000 pixelů, a popsané či očíslované jak jsou po sobě.

16

Re: Zima 2018-19

Tak poslušně hlásím, že tato je zima v pohodě. Nic nezmrzlo a poškození u některých rostlin minimální.

17

Re: Zima 2018-19

Taky jsem zatím spokojen, jen mě trochu dělá starosti to střídání mrazů v noci a silného slunce přes den. Některé listy na slunci začínají usychat.

Hezké video ze zimy v Číně (Cai Lun Bamboo Sea) jsem našel tady.  https://www.youtube.com/watch?v=_XRMUcL2Bms

Naštěstí podobná námraza na listech nás letos minula.

Více o tomto "bambusovém moři" zde: http://loloha.com/asias-largest-bamboo- … ople-know/

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

18

Re: Zima 2018-19

Letošní Zima je snad u konce, poškození bambusů minimální, jen zaschlé špičky listů. Teď jen doufat, že na Jaře nebudou extrémní výkyvy teplot. Ale to nejhorší máme asi za sebou.

19

Re: Zima 2018-19

Letos už jsem velký optimista. Zima byla super. Hnůj jsem rozházel, teď ještě aby letos alespoň v době růstu výhonů víc pršelo a bude to ideální. smile

20

Re: Zima 2018-19

Taky to vidím nadějně. Dosud nejlepší zima. Snad poprvé (zatím) nic neumrzlo, neuschlo, všechno je zelené. Loni jsem hnojil, zaléval, prořezával, takže kdy jindy než letos by to mělo poskočit?

21

Re: Zima 2018-19

Taky průběžně prořezávám. Nedávno jsem zmladil Fargesia sp. Jiuzhaigou 1. Už měla v trsu spoustu starých, uschlých stébel, tak jsem je vylámal.

PunBB bbcode test