1

Téma: zazimování kontejnerů

Ahoj,
mám pár bambusů v kontejnerech a zvažuju že bych je dal na zimu do garáže (temperované cca na 15°C).. 3 fargesie a 3 phyllostachysy, své místo v zemi dostanou až příští rok.. Máte s tím nějakou zkušenost? Je tam sice okno ale světla nic moc..
J.

2

Re: zazimování kontejnerů

Mám dobré zkušenosti s tím, že květináč se sazenicí zakopu volně do půdy a přihrnu. Pokud mi zmrzl vršek při velkých mrazech, tak vždy vyhnala z jara nové výhonky. Jinak nemám jinou možnost je zimovat.

3

Re: zazimování kontejnerů

Já kontejnery schovávám na nejmrazivější část zimy. Takže dokud to půjde (pár nocí s mrazy pod nulu nevadí), nechat je venku, když pak hlásí předpověď dlouhotrvající mrazy, či silné mrazy pod nulu, strkám je dovnitř. Pár měsíců uvnitř v pohodě vydrží. Chce to pravidelně zalévat. Pokud budou mít méně světla, můžou propadnout listy, ale to v pohodě na jaře doplní. Pokud je možnost strčit je dovnitř, je to výhoda.

4

Re: zazimování kontejnerů

Taky mívám 1 až 2 přes zimu v garáži. Na poličce pod úzkým oknem, ať jde k listům co nejvíc světla. Teplota mezi 12-18st. Hlídám aby nepřeschly, ale zalévám opatrně. Konce listů většinou usychají, ale třeba Pleioblastus pouští i výhonky. 4-5 měsíců to jsou schopny přežít.

Mimo téma: Je zajímavé, jak ve stejném prostředí dobře prospívá pod zářivkou Musa Basjoo.

5

Re: zazimování kontejnerů

davor napsal:

Mimo téma: Je zajímavé, jak ve stejném prostředí dobře prospívá pod zářivkou Musa Basjoo.

Co to znamená? Ty pseudokmen neořezáváš a necháváš mu listy? Roste a sílí tedy i přes zimu?

6

Re: zazimování kontejnerů

wufeng napsal:

Co to znamená? Ty pseudokmen neořezáváš a necháváš mu listy? Roste a sílí tedy i přes zimu?

Přesně tak. Před prvními mrazy ho vykopu, přesadím do velkého květináče a do poloviny Května je v garáži. Odpo a večer ta zářivka svítí téměř pořád. Zimování cormu na sucho se mi nikdy nepovedlo.

7

Re: zazimování kontejnerů

Já ho před lety zimoval v květináči, ale ořezaný a ve tmě. Zimoval dobře a po přesazení pěkně rostl. Pak jsem zkusil zimování v půdě se zakrytím a to byl jeho konec. Uhnil.

8 Naposledy upravil: láďa (06.03.2020 12:39:56)

Re: zazimování kontejnerů

Osobně zimuji v tmavé místnosti (dílna), ve které je jen minium světla a nemám žádný problém- je vidět, že rostlina přes zimu trochu chřadne (možná je to i tím, že zalévám radši méně, protože se bojím uhnití). Základem je ale opravdu velký květináč a ideálně něco třeba ze dřeva s menšími prduchy tak, aby se mohl přebytečná voda dostat ven. V takovém květináči se mi ještě nestalo, že bych přes zimu o nějakou rostlinu přišel.