1

Téma: Najvhodnejší bambus

Mám voliéru pre žaka, chcel by som mu v jednom rohu spraviť tieň, uvažujem ako. Minulý rok som si tam nasadil riadok kukurice. Bolo to o ničom, kukurica bola prinízka. niekto mi radil bambus. Iní však strašia, že sa mi rozlezie po celej záhrade. Keby som chcel z bambusu živý plot, tak cca 20cm hrubý, dalo by sa to?
Vlaožil by som aj obrázok voliery a Photoshopom spracovaný, ale neviem ako ;-)

2

Re: Najvhodnejší bambus

Chtělo by to víc informací, třeba o tom, odkud jsi (respektive Žako). Výška nad mořem, klima v zimě apod. Něco jiného jsou Tatry a Bratislava.


petrik1 napsal:

Bolo to o ničom, kukurica bola prinízka. niekto mi radil bambus.

U těch několika druhů bambusů, schopných růst celoročně venku v našich klimatických podmínkách, si můžeš dokonce i trochu vybírat jejich výšku (s přihlédnutím k tomu, jaké budou mít podmínky). Nebude to ale během jednoho roku, jako u kukuřice.


petrik1 napsal:

Iní však strašia, že sa mi rozlezie po celej záhrade.

Iní však nevedia, že bambusy jsou nejen výběžkaté (rozlezu sa), ale i trstnaté, které se do okolí rozrůstají velmi pomalu.


petrik1 napsal:

Keby som chcel z bambusu živý plot, tak cca 20cm hrubý, dalo by sa to?

Teoreticky ano, ale je to o zastřihávání větví a při tvém požadavku 20cm tloušťky se bude znatelně snižovat stínící účinek.


petrik1 napsal:

Vlaožil by som aj obrázok voliery a Photoshopom spracovaný, ale neviem ako ;-)

Obrázek vložíš pomocí BBCode:

 [img=Alt obrázku]http://adresa_obrázku[/img] 

Většinu těchto informací by jsi do dvou hodin našel při čtení a hledání na tomto fóru. Pro tvůj účel bude asi ta kukuřice nejlepším řešením, třeba vyšší odrůda. Nebo Afrikány apod.

3 Naposledy upravil: petrik1 (09.03.2018 21:57:29)

Re: Najvhodnejší bambus

Ivanka pri Dunaji, voliera má rozmery 400 (d)x300 (š)x220 (v)cm. Takže keby vyrástol do tých 2,5m je priam ideálne, ja viem, že to nenarastie hneď. Takto vyzerá voliéra a len pre predstavu som tam dal obrázok nejakej rastliny ako by som to asi chcel a samozrejme, že by to mohlo byť aj širšie než 20 cm ale nie zase veľmi
PunBB bbcode test

4 Naposledy upravil: davor (09.03.2018 22:38:10)

Re: Najvhodnejší bambus

Sláva! Pro bambus vhodné podmínky. No s tím Photoshopem ti to moc nejde. Ten Orobinec jsi si mohl odpustit, protože TU voliéru máš dost namakanou!
Proč první den, když jsi se zaregistroval, hledáš odpovědi zde? Bez předchozího studia a hledání..
Vedle v dědině máš dlouholetého pěstitele. Zdroj zkušeností i rostlin. Dojdeš tam i pěšky. Ale to asi víš...

Rudolf Szomolányi - Bernolákovo - bambusarium.sk

5

Re: Najvhodnejší bambus

Nie to som nevedel. My tu bývame len zopár rokov. Dik za tip. Ozvem sa mu.

6 Naposledy upravil: davor (09.03.2018 22:47:28)

Re: Najvhodnejší bambus

Možná u něj získáš vzrostlejší trs nějaké Fargesie a máš zastíněno na dlouhá léta i bez kukuřice.