13

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Na webu prodejce už nejsou dostupné, myslíš že bychom se mohli domluvit třeba příští rok na odkopek, pokud už bude mít rozumnou velikost? Přidáš letošní foto?

14

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

zaslal paul87:

sazenice 1:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Sazenice 2:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

15 Naposledy upravil: sunstar (07.06.2017 23:15:53)

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Jarek napsal:

Na webu prodejce už nejsou dostupné, myslíš že bychom se mohli domluvit třeba příští rok na odkopek, pokud už bude mít rozumnou velikost? Přidáš letošní foto?

sazenice na ceste, mely by dorazit behem par dnu cca 13.6.. Koupila jsem tady: http://www.hayloft-plants.co.uk/Phyllos … 21125.html

16

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

zaslala: sunstar

Dnes dorucene vyse zminene sazenice od Hayloft U.K. Dlouha cesta je unavila

PunBB bbcode test

17

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

A jsou ty lístky opravdu tak pěkně panašované?

18 Naposledy upravil: sunstar (14.06.2017 22:21:09)

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Pruhy maji i tyto male sazenice, listy jsou ale velmi svetle a roluji se, zalevam co to jde tak snad se vybarvi az se bambus zotavi po prevozu (zda se ze byl tyden v temne krabici). Za par dni vyfotim detail a poslu.

19

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

S tím zaléváním opatrně, takhle malé se dají i "ulít." Taky je radši nechat ve stínu, než se vzpamatují.

20

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

wufeng napsal:

S tím zaléváním opatrně, takhle malé se dají i "ulít." Taky je radši nechat ve stínu, než se vzpamatují.

Ten stin me taky napad, jsou u zdi sever-jih takze na ne sviti slunce jen rano az do poledne. Nebo radsi uplny stin? Mam pravda docela obavy, vypada to ze usychaji, listy jsou fakt suchy cim dal tim vic. Vypadaly by tak I po preliti nebo je to fakt sluncem? Nijak slunecno tu ted nemame, strida se dest s polojasnem a teploty do 16ti

21

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

zaslala sunstar:

Toto neni priznivy vyvoj 😟Nejake rady? Zasazene jsou v kompostu a prihnojene, slunce na ne svitilo ale nijak intenzivne, ty 4 dny co jsou presazene na zahrade bylo klasicke irske pocasi tzn chvilku dest, chvilku pod mrakem, chvilku slunce

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

22

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Psal jsem stín, protože tyhle laboratorně množené sazenice bývají dost choulostivé a pravděpodobně slunce v životě neviděly. Pro pochopení zhruba načrtnu proces "výroby." Odebere se z matečnice maličká část, ta se ve sterilních podmínkách nechá růst v živném roztoku pod umělým osvětlením, pak se přesadí do substrátu a jdou do počítačem řízeného skleníku, kde se vše dávkuje plánovitě. Rostlina je v ideální teplotě, vlhkosti, kažný den jí přiteče závlahou přesně naměřené množství hnojiva. Pak jde na trh, kde stráví kus cesty na cestě, teploty se střídají, může vyschnout, což se jí předím třeba nikdy nestalo, teplota kolísá. Pak jde znovu balíkem k zákazníkovi, opět střídání všeho, takže dorazí ve stresu a naprosto nezvyklá na normální venkovní podmínky.

Takže si myslím, že je lepší jí alespoň první 2 týdny nechat ve stínu, rozumně zalévat, aby byla vlhká, ne mokrá a doufat, že to zvládne a vzpamatuje se. Je možné, že tyhle shodí listy, ale je šance, že pak obrostou novými, teď už odolnějšími. Protože jste čekala na dodávku od obchodníka, než je naskladní, tak bych tipoval, že se u něj neohřály a hned je přeposlal dál. Kdyby už je měl nějakou dobu u sebe, bylo by to lepší, mohly už mít první aklimatizaci za sebou.

Zas abych ale nevypadal tak chytře, musím říct, že moje rostlina zdárně uhynula. sad Sice jsem se jí snažil aklimatizovat ve skleníku, ale měl jsem zrovna ten týden, kdy přišla, tolik práce, že jsem na ní zapomněl a nechal jí uschnout. smile

23

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Wufengu dekuju,kvetinac uz je ve stinu. Tak snad to bambus prezije.

24

Re: Phyllostachys nigra aureovariegata

Ja je kupoval loni ze stejného obchodu jako vy a průběh stejný, srolovane listy,suche špičky ale ve stinu se rychle dali dohromady a prezili i letosni zimu venku,jednu jsem tedy nechal na chodbe a zapomnel zalit ale k memu prekvapeni se nyni i tato sucha sazenice probrala k životu .