25

Re: zima 2016-17

zaslal: karlos.mexican

Fargesia Viking

PunBB bbcode test

Fargesia Viking list

PunBB bbcode test

Fargesia sp.Jiuzhaigou 4

PunBB bbcode test

Fargesia sp. Jiuzhaigou 4 list

PunBB bbcode test

26

Re: zima 2016-17

Phylostachys aureosulcata spectabilis v Praze zatím úplně v pohodě. Nejvíc tu bylo -18°C.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Stejně tak Phylostachys atrovaginata se zatím tváří, že zima jí vůbec nevadí.

PunBB bbcode test

27

Re: zima 2016-17

Fargesie mají svinuté listy, ale nemyslím, že jsou poškozené

Fargesia demissa Gerry

PunBB bbcode test

Fargesia sp. Jiuzhaigou 1

PunBB bbcode test

Fargesia sp. Jiuzhaigou 9

PunBB bbcode test

28

Re: zima 2016-17

Perfektně se drží Sinobambusa intermedia. Bambus u kterého jsem nečekal skoro žádnou zimovzdornost každým rokem překvapuje víc a víc.

PunBB bbcode test

Na Phyllostachys vivax Shanghai už toho začíná být moc. Listy už jeví známky poškození. Kolik z toho vydrží do jara se uvidí. Začínám pozorovat už i mrazové poškození na stéblech. Pletiva se začínají třepit.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

29

Re: zima 2016-17

Tak jsem dneska udělal kontrolu na zahradě a jde vidět, že tento rok poškození bude. Zatím jsou u mě poškozené Bashanie fargesie, Phyll. Shangai 3 a Phyll. vivax aureocaulis. Převážně spálené listí od mrazu. Už aby bylo po zimě.

30

Re: zima 2016-17

Dnes jak bylo tepleji se mi vsechny listy rozvinuly, ale vsechny jsou zlute.. Co to znamena?

31

Re: zima 2016-17

Jarek napsal:

Dnes jak bylo tepleji se mi vsechny listy rozvinuly, ale vsechny jsou zlute.. Co to znamena?

     U mne se takto trochu vyrovnaly žluté listy u P.A.Aureocaulis. Je zajímavé, že i když jsou úplně žluté, na omak nejsou úplně suché (křehké, lámavé) a nejde je jednoduše odlomit, moc neopadávají samy.
     Jinak všechny rostliny vypadají jako suchá sláma, jen uprostřed větších trsů je trochu zeleno.

32

Re: zima 2016-17

Řekl bych, že je to tím, že jsou poškozené (namrzlé, vysušené) a při oteplení a zejména je to vidět při dešti, nasají vodu. Dost často pak takové listy postupně opadají. Kontroloval jsem listy při oteplení a zatím se mi nezdálo poškození moc velké, ale načaté jsou a obávám se, že tahle další vlna mrazů je dorazí a listy půjdou pryč.

33

Re: zima 2016-17

No rozhodne ocekavam ze ty zlute listy pujdou pryc, da se ale nejak poznat ze rostlina jako takova je v poradku? Treba podle toho ze se ty listy rozvinuly, prestoze jsou zlute?

34

Re: zima 2016-17

Důležité je, jestli vydrží listové pupeny. Při bližším pohledu jsou na větvičkách vidět. Když jsou vypouklé, bez poškození na jaře z nich vyrostou nové listy. Když zmrznou bývají někdy placatější, při doteku se drolí, je na nich vidět poškození, někdy to ale chvíli trvá a mohou zpočátku vypadat normálně, je zde určitá setrvačnost. Teď při těch mrazech to ale skresluje, počkal bych až to přejde.

35

Re: zima 2016-17

Většinou mám vypozorováno, že to funguje zhruba takto. Pokud nejsou poškozené všechny listy, nebo jen jejich části, tak pupeny s největší pravděpodobností opět vyrazí. Když odejdou všechny listy, pupeny je brzy následují. Pak vyrazí jen některé, nebo žádné. Často se stalo, že z celého stébla vyrazilo jen pár pupenů, třeba tři, čtyři. A to je stejně k ničemu. Ale tady je mrazivo - větrný kraj, snad v nížinách nebude tak zle. A pozor na zmrzlou půdu a slunce po oteplení. Jednou mi to tady vydrželo do jara zelené, v březnu do toho vlítlo slunko, půda zmrzlá a bylo "posekáno"...

36

Re: zima 2016-17

Nazdar chlapaci,tak koukam na ty vaše fotky a rikam si jaky mate štěsti ,že vam to moc nepomrzlo.U mě bylo i -30C° a napadlo přez 60cm sněhu.Komplet všech 40 druhu je rezavejch jak liška.Doufam,že snad kořeny to přežily a najaře něco vobrazí.No na jaře uvidíme.