1

Téma: zima 2016-17

Dnešních  -21 stupňů se určitě podepíše na jarním stavu bambusů.
Zatím na nich není nic poznat,ale to už je hodně pod nulou.Denní teploty jsou třináct pod nulou a do toho sluníčko.
Snad to nebude trvat dlouho.

2

Re: zima 2016-17

7.1.2017 bylo v Břeclavi -17 stupňů. Bohužel chybí dostatek sněhu. Jinak mám o některé druhy obavu a to je teprve leden.

3

Re: zima 2016-17

Taky u nás pořádně mrzne, ale na pohled žádné poškození není vidět, jen někde listy na vrcholcích nových stéblech omrzají. Podle předpovědi se to má v Praze večer a v noci dostat nad nulu, tak se chystám zalévat. Předpověď i pro další lokality na noc vypadá příznivá. Dál má pak zas mrznout, takže bych doporučil všem pořádně zalít.

4

Re: zima 2016-17

U mne na zahradě to vypadá nevesele. Prosincový holomráz se nelíbil akorát F.murieliae. Letošní mrazy (7.1. -23°C) ale likvidují vše, i když je 25cm sněhu. Teplota přes den málokdy vyleze nad nulu. Z 8mi druhů šest usychá, jen uvnitř větších trsů nejsou stočené listy. Uvidím, co se dožije jara, popř. se v létě vzpamatuje.

Phyllostachys Atrovaginata zima 2017

5

Re: zima 2016-17

zaslal karlos.mexican:

zdar lidi
na tři dny jsem v čechách a hned jsem letěl na zahradu, abych zkontroloval bambusy. phylostachysy v pohodě ale fargesie maj stočený listy no hrůza. tady jsou fotky.  co u vás???  pořád čekám na lavinu fotek a nic se neděje.
                                                                                                               mějte se a posílejte dík
 
    karlos

PunBB bbcode test               

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

6

Re: zima 2016-17

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

7

Re: zima 2016-17

Zatím bych řekl, že dobrý. uvidíme co přinese další vlna mrazů. Toho stáčení bych se nebál, je pravděpodobně podmíněné geneticky a až se oteplí, zas se listy rozvinou. Pro zajímavost jsem přidal pár fotek semenáčů Fargesia nitida Eisenach, různě náchylných ke stáčení listů, sem:

http://forum.bambusy.info/topic/819/far … -semenacu/

8

Re: zima 2016-17

snad těch mrazivejch vln už moc nebude, co je ale dobrý je ten sníh. alespoň je zalito.

9

Re: zima 2016-17

karlos.mexican napsal:

snad těch mrazivejch vln už moc nebude, co je ale dobrý je ten sníh. alespoň je zalito.

Myslím, že je lepší zalít. Sníh taje málo, alespoň u nás, tak bych to před dalšími mrazy pořádně prolil. Podle předpovědí ještě delší mrazová období přijdou.

10

Re: zima 2016-17

ok zaleju.

11

Re: zima 2016-17

jirka

a co nového v břeclavi?? -17°c je dost. v plzni nejmíň -13°c.

12

Re: zima 2016-17

Bambusy se zatím drží, ale jaro je daleko. Jsou hlášené další mrazy.
Jinak v zimě a ve sněhu vypadají bambusy velice pěkně. Napadlo trochu sněhu, ale ten již skoro roztál.
Fotky pošlu.

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

Phyllostachys concava

PunBB bbcode test

Phyllostachys parvifolia

PunBB bbcode test