13

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Tak koukam ze do nabidky semen  pribyla  Fargesia albocerea   (viz thai-bamboo-seeds.blogspot.com)

14

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Škoda, že to je další z méně odolných druhů. Alespoň ty, co už v Evropě jsou, moc nevydrží, takže se dá očekávat, že i semenáče nebudou nic moc. Pokud by se někomu ale chtělo to vyzkoušet, bylo by to dobré. Já už mám semenáčů tolik, že už na to nemám sílu.

15

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Ahojte, nechcem otvárať novú tému, ale zaujímalo by ma či poznáte predajcu aj bambusov v onci Babice pri Uh. Hradišti,  pani Molková,  tu o nej nikto nepísal. Ide mi o to ze známy chodí pravidelne okolo (má to bližšie ako k p. Rezlovi),  a veľmi by ho to nezaťažilo keby tam zašiel a niečo mi priniesol. Rastliny posielajú aj na dobierku, čo nie je moc dobré. Inač stranka ceske tropy.com (nechcem robiť reklamu)
Vďaka za každé info.

16

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Doporučil bych zavolat jim a zeptat se odkud mají rostliny. Pokud jsou laboratorně množené, tak bych zvážil, zda má cenu je brát.

17

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Vdaka za radu.

18

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

kenyman napsal:

Ahojte, nechcem otvárať novú tému, ale zaujímalo by ma či poznáte predajcu aj bambusov v onci Babice pri Uh. Hradišti,  pani Molková,  tu o nej nikto nepísal. Ide mi o to ze známy chodí pravidelne okolo (má to bližšie ako k p. Rezlovi),  a veľmi by ho to nezaťažilo keby tam zašiel a niečo mi priniesol. Rastliny posielajú aj na dobierku, čo nie je moc dobré. Inač stranka ceske tropy.com (nechcem robiť reklamu)
Vďaka za každé info.

U paní Molkové jsem nakupoval dvakrát a určitě už naposled. Na podzim 2007 jsem koupil P.humilis,P.decora a P.bissetii.Byly to velmi malé rostlinky.S Bambusy jsem teprve začínal,takže jsem se na původ rostlin ani neptal.Až později jsem se dozvěděl že jsou laboratorně množené.Nejhorší bylo,že až po třech letech jsem s určitostí poznal,že mě prodala místo P.bissetii 2x P.decora.Všechny tyto bambusy rostou velmi špatně.Nejhůř P.decora,která vůbec neodnožuje a roste stále v těsném trsu.Navíc každou zimu umrzne celá nadzemní část.V roce 2010 na jaře jsem zakoupil několik Fargesií,o těch jsem už věděl že jsou meristémy.Do dnešního dne nepřežila ani jedna.Zásadně už nakupuji jen odkopky u pana Rezla i když i on už nabízí některé druhy laboratorně množené.Uměle namnožené bambusy jsou podle mě vhodné maximálně pro kytičkáře na jednu sezónu,ale ne pro opravdového pěstitele bambusů.Takže ČESKÉ TROPY nabízí jen laboratorně množené.

19

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Diky diky, ja mam F.rufu od p. Rezla a Phyllostachy od Jirka od tejto jari a zatial ziju a verim ze sa im bude darit. Ceske tropy radsej obidem.

20

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Sháněl jsem větrák do PC a dostal jsem se na čínské stránky aliexpres.com.
Zadal jsem jen tak ze zvědavosti Phyllostachys a vyjela spousta nabídek semen .
Pošta lodí je zdarma a ceny se pohybují od 20 centů dá se zaplatit kartou.
Je to asi trochu tombola na kvalitu a přesné pojmenování ale za deset Kč proč to nezkusit .
Semena doporučují máčet ve vodě 40°C jeden den pak je namočit ve slané vodě opláchnout a vysévat do vlhkého substrátu.
Použít kryt z igelitu .
http://www.aliexpress.com/af/phyllostac … llostachys

21

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Dorik napsal:

Sháněl jsem větrák do PC a dostal jsem se na čínské stránky aliexpres.com.
Zadal jsem jen tak ze zvědavosti Phyllostachys a vyjela spousta nabídek semen .
Pošta lodí je zdarma a ceny se pohybují od 20 centů dá se zaplatit kartou.
Je to asi trochu tombola na kvalitu a přesné pojmenování ale za deset Kč proč to nezkusit .
Semena doporučují máčet ve vodě 40°C jeden den pak je namočit ve slané vodě opláchnout a vysévat do vlhkého substrátu.
Použít kryt z igelitu .
http://www.aliexpress.com/af/phyllostac … llostachys

Z Aliexpress sem jednou objednal Nigru a P.Pubescens (Semena nebyla popsana a ani nevypadala jako semena bambusu, a ani z toho bambus nevyrostl - 1 semeno vyklicilo- nejaka neznama  kytka). Lepsi je to objednat tady http://thai-bamboo.blogspot.cz/

22 Naposledy upravil: Dorik (12.03.2016 11:22:51)

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Tak mi ani ne za měsíc přišla poštou semínka nigry z Číny . Jestli se mi to povede pošlu i fotku.
Semena jsem opláchl ve slané vodě a v peroxydu a vysel do inertního substrátu tak uvidím co bude dál :-)

PunBB bbcode test

tak mě vyrostly dvě rostliny Cassia tora  bohužel do bambusu mají daleko .
Tak jsem poslal do Číny reklamaci a mám slíbeno :-) prý to byl omyl a že pošle bambus tak uvidíme jestli dodrží slovo.

23

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Semena to budou, ale určitě něčeho jiného.

24

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Po objednání semen z Číny (Nigra+Pubescens) mi přišlo toto, dodnes nevím co to je za rostlinu co z toho vyrostlo smile)

PunBB bbcode semena
PunBB bbcode kytka