73

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Zdravim,tak sem konecne taky nafotil novy prirustky .foto 1a2 vivax prumer 1,7cm vyska254cm,foto 3,7,8 aureosulcata spectabilis prumer1,3cm vyska 215cm v jednom trsu dve tycky se zelenou prouzkou.foto 4 phyll.nuda prumer 2cm vyska 260cm,foto 5a6 phyll.biseti prumer 2,2cm vyska273cm.Phyll.nigra zatim nic moc,minulej rok udala skoro ctyry metry,tak uvidime.Fota posilam adminoj

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

74

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

ahoj. kde jsou ty fotky??

75

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Fotky jsem přidal.

76

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Dneska sem se zenou udelal dalsi 4 "kóje" pro chlapaky a dva zasadil.snad k narozkam dostanu dalsi druhy na ty volny mista :-))

77

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Phyllostachys alpina (zasazena 2005):
Asi 150 nových výhonků na ploše pouhých asi 2 m2. Polovina letěla pryč. Co zůstalo, má v průměru kolem 25 mm. Nejtlustší stonek 32 mm. Zatím rostou do výšky, uvidíme, kam. Loňských 6,5 metru by se mohlo přinejmenším dohnat.

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

Bashania fargesii (2009):
Dnes jsem naměřil 4,70 u nejvyšších nových tyčí. Tloušťka do 22 mm.


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

Phyllostachys atrovaginata (2008):
Teprve vyráží, dám vědět časem.


PunBB bbcode test

Všechny tři bambusy přezimovaly bez sebemenšího poškození.
Fotky posílám přes Wufenga.

78

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal Jirka:

Phyllostachys parvifolia

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata spectabilis vlevo, Phyllostachys parvifolia uprostřed a Bashania fargesii vpravo

PunBB bbcode test

79

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

hmm tak to si ještě počkám, než to bude jako u tebe.... nádhera
to stéblo parvifolie má kolem pěti cm? na jak velký ploše ti roste? karlos

80

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Pro Jirku:
Nádhera, nádhera, nádhera. Závidím.
Jak dlouho už máš tu parvifolii? Jaký je to klon - a od koho?
Jak si vede ve srovnání s atrovaginatou?
Co Bashanie fargesii, jaká je její výška? Jak dlouho je na stanovišti?
Můžeš něco říct o tom, jaká je půda, jak hnojíš a jak často a jak hodně zaléváš?
Díky
Orangutan

81 Naposledy upravil: Jirka (11.06.2015 01:48:28)

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Phyll. parvifolii pěstuji od roku 2006, sazenice od p. Rézla.
výška v roce 2014 - 6,5m, průměr nového stébla 4,7 cm.
První roky se moc nerozrůstal, ale tento rok vyhnal výhony až 3m od rostliny.
Všechny moje bambusy hnojím 2 x ročně. 1. prvně - konec března - začátek dubna - před růstem nových stébel. 2. hnojení vždy zhruba po 14 dnech od začátku růstu nových stébel. Hnojivo - cererit nebo NPK.
Při růstu odstraňuji - vylamuji vždy spodní větve, abych je nemusel později střihat. (první 3 roky jsem ji pěstoval bez jakéhokoliv zásahu). Mrazuvzdornost výborná.

Phyll atrovaginata je velice podobná. Zasadil jsem v roce 2005 a 2011 měla přes 6 m. V roce 2011 jsem ji zrušil na místě, kde jsem ji pěstoval a teď má něco přes 4 m. Mrazuvzdornost výborná.
Teď je u nás teplo, tak zalívám každý druhý den. Nejvíc mě štve, že ve zprávách vidím, jak někde prší a tady nic.

82

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Moje atrovaginata je od Pavla Rezla právě z roku 2008 (kdy už mohlo jít o meristém, ale u mě nevím). Je pořád dost nízká (4 m) a stébla nic moc. Ph. alpina už po těch letech měla tak o metr a půl víc. Ale ono je to asi i tím, že mám blbou, neúrodnou zem a je tady chladněji než u vás.

A buď rád, že tam dole máte teplo. Vodu můžeš většinou vždycky dodat, ale teplo ne. Ano, je pravda, že déšť je déšť a ideální by byla kombinace nočních dešťů a denního slunce, ale kdo z nás to tak má, že? Tady je třeba už od pondělí kosa, teploty mezi 11 a 15 stupni. Asi máš, Jiirko, i dobrou půdu, ne? Ale buď vděčný za to klima, co máte. Tady, i když je chladněji, taky bylo sucho a musel jsem zalévat skoro denně. Vidím to úplně stejně jako ty, že všude kolem leje, jenom nám se to vyhýbá :-)

Pořád ještě té atrovaginatě trochu věřím, ale jestli ještě tak dva tři roky bude stagnovat a do tří let neuvidím aspoň 4 cm stéblo, tak zauvažuju o změně druhu. I Bashanie, kterou jsem zasadil až v roce 2009, je vyšší. A hlavně se neláme, nikdy, ale opravdu nikdy.

83

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Orangutan
Ahoj nevím odkud jsi, ale pokub bys chtěl, tak Ti Phyll. atrovaginatu mohu odkopnout.

84

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Ze Sušice, okres Klatovy, severní podhůří Šumavy, údolí Otavy, cca 500 m n. m. Trochu z ruky.
Za nabídku každopádně díky, když tak se ozvu.

Jak silné stonky ti dělá? Je srovnatelná s tou parvifolií?