13

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Mne jeden výhonok Ph Spectablis na moju radosť cca 2 cm hrubý lezie od piatku ale asi 1 cm denne do výšky. Ostatne nič.

14

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Tak jsem dneska objevila první asi 2cm výhonky na svém P.a. Harbin inversa, je sázený teprv před třemi týdny (jinak by to měl být odkopek, do teď pěstovaný květináči, má zatím necelé 2 metry) tak uvidíme, jak se mu zalíbí svoboda smile
Každopádně to stihnul asi za noc, ještě včera jsem kolem něj běhala a nikde nic big_smile
Snad mu nebude to ochlazení a vydatné deště vadit...

15

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zdar lidi
tak u mě jede ph. aureocaulis, ph. propingua li yu gan, ph.spectabilis, f. viking.

16

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Od pátku registruji několik výhonků ph. Aureosulcaty.
Brno

17

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal tukabzuk:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

18

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Zatím mi toho jede poměrně málo. Sporadicky rostou výhonky u některých aureosulcat, ale myslím, že hlavní produkce je teprve čeká. Jako první mi letos asi vyrostly výhonky Sinobambusa intermedia. Pravděpodobně vyrazil dříve i než Fargesia rufa, která u mě vyráží vždy jako jedna z prvních. Když jsem si jich všiml, byly už půlmetrové, takže tipuji, že letos byly první. Sasa kurilensis roste jak šílená. Naštěstí jde pohodlně posekat sekačkou na trávu, takže jsem jí o víkendu umravnil. smile

19

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal kubaguma:

Zasílám pár fotek, když jsem se k tomu dnes dokopal. Je to paráda! Začalo to celkem pomalu 21. dubna 15 cm, ale poslední týden se to rozjelo.
Největší výhonek dnes jen od rána do večera než jsem přijel z práce dal 8 cm a zdá se že roste i v noci. Když to vemu od toho 21.4 - 4.5. -  tj 14 dní - z 15 na 132 cm.


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

20

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Já mám první 4 výhonky u Aureosulcaty Aureocaulis. Dle všeho teprve začíná.

21

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

6.05.2015 Phyllostachys vivax

http://images66.fotosik.pl/867/e8b8ea029bfb8e95.jpg
http://images68.fotosik.pl/866/5cdd2100d024d861.jpg

22 Naposledy upravil: Jirka (08.05.2015 12:59:13)

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Tak u mě vše krásně roste - Bashanie fargesie 2m nové stébla, Phyll. aure. spetabilis některé již přes 1m nové stébla, dále mi rostou Phyll. aure aureocaulis, Phyll. vivax aureocaulis, Phyll. shangai 3, Phyll. nigra a několik dalších.

Teď čekám a jsem hodně zvědavý na nové stébla u Phyll atrovaganata a parvifolie.

Osobně vždy hodně hnojím při růstu nových stébel a tady na Jižní Moravě je velké sucho, tak aké hodně zalívám.


Artur
Jinak ten Phyll. vivax na fotce je velice pěkný, u mě se mu moc nedaří. Poslední dvě zimy v pohodě, ale roky před tím mi vymrzlii vždy všechny stébla.

23

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal hruskalibor:  Phyllostachys aureosulcata spectabilis.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

24

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Ahoj,koukam ja vam to roste.Velka nadhera.Tady v krkonosich zatim nic moc jen Rufa a Nuda cca 70cm.Ostatni zatim do 15 cm.Trocha je prihnojim a uvidime.(co doporucujete na jarni hnojeni).Mam zatim 25 druhu a pestuju ve 400mnm.