13

Re: Pomoc s fargesii

omlouvám se nepovedlo se mi přidat fotku. Zdá se, že dešťová voda pomáhá.

14

Re: Pomoc s fargesii

Na slunci to chce hodně zalévat a smířit se s tím, že tam bude rostlina žlutější.

15

Re: Pomoc s fargesii

Už se lepší, začíná zelenat, snad je to deštěm, snad koňským trusem.

16

Re: Pomoc s fargesii

K Wufengovi: Dobrý den, to moje fargesie to zřejmě definitivne vzdává. Všimla jsem si, že nabizite bambusy k prodeji, tak se chci zeptat, jestli je f. Jiuzhaigou ještě k mání a jestli je vhodne ještě sadit. Není uz pozdě? A ev. Jste k zastižení tento či příští týden? 
Jsem z Kunratic, mám to k vám coby dup. Moc děkuji.

17

Re: Pomoc s fargesii

Ještě je doba na sázení. Ozvěte se mi prosím na mobil 777095330 ať se domluvíme na nějakém termínu. Jsem teď a příští týden v Praze.

18

Re: Pomoc s fargesii

Tak to vypadá, že obe rostlinky se uchytily dobře. Dnes jsem zjistila, že mají obe 2-3 nové výhony, tak budu doufat v dlouhý a teplý podzim, at to hned nezmrzne i když myslím že asi jo. Myslíte, že je mám na zimu nějak obalit? Přece jen jsem sazela dost pozde a ted se asi vysilujou. Díky, Z.

19

Re: Pomoc s fargesii

Mají šanci přežít. Vydrží docela dost. Pokud bude hodně sněhu, tak zapadají a budou chráněné před mrazy. Pokud by sníh nebyl, tak koncem ledna, pokud budou hrozit velké mrazy, je můžete něčím přikrýt.

20

Re: Pomoc s fargesii

Zdravím,po dlouhé době zase něco jiného než reklamy na viagru....Mám dotaz ,kdo máte fargesii nitidu Great Wall,taky vám letos tak hodně zežloutla?Můj cca 2,5metru vysoký a dobře rostoucí soliter je pořádně žlutý.Mám dvě a u druhé to není tak hodně.Přes víkend vyfotím a pošlu fotku.
Změna barvy šla celkem dosti rychle,chodím teď z práce až za tmy a ráno jsem si toho všimnul -trvalo to max týden a asi polovina listů je žlutá.
Ostatní fargesie vypadají mnohem líp,co se týká žloutnutí.Ale zase je fakt,že ještě nejsou zdaleka tak velké jako Great Wall.
U rufy i poměrně velké trsy jsou až na pár lístků zelené.

21

Re: Pomoc s fargesii

Dobré ráno všem :-)

F. nitidu nemám, ale pořádně prožloutlé jsou F. Jiuzhaigou 1 a 7 a taky F.denudata Lancaster. Ostatní Fargesie,(rufa, robusta a scabrida), jsou o dost zelenější.

22

Re: Pomoc s fargesii

Zacatkem zari jsem psal ( http://forum.bambusy.info/post/5606/#p5606 ), ze muj Phyllostachys viridiglaucescens skoro neroste a stale zloutnou vyhonky, co prezili tu posledni "nezvyklou" zimu. Tak ty vyhonky shodily listu uplne.