61

Re: Poptávka

Pre úplnosť aj na stránke www.bambuspflanzen.de  sa dá objednať. Takže kto má záujem, možnosť získať ho tu je

62

Re: Poptávka

Děkuji všem za vysvětlení a zasvěcení do problematiki bambusu:) Opravdu jsem lajk a nevěděl jsem, že právě tento bambus je tak žádaný. Nicméně se snažím založit bambusovou zahradu, nebo se o to spíše pokusit. Vypadá to, že si to odložím na příští rok. Do jara to nestihnu. Měl by případně někdo zájem o nějaké bambusy, kdybych objednal kontejner? Mám známe v číně, na tchajvanu, v koreji, v japonsku, v německu a v USA, kteří by mohli mít kolem sebe někoho s bambusem tak zkusím něco sehnat. Ale spíše plánuji až na přesrok. Hold 90 tis na kontejner zatim nemam.

63

Re: Poptávka

Dobrý den,
poptávám nějaký z těchto bambusů:  P.bissetii, P. nuda či P.aureosulcata a jeho kultivary. Jestli by někdo daroval, nebo za nějakou sumu prodal, tak bych byl moc rád. Jsem ještě bambusem "nedotčen" tak bych chtěl začít s těmito druhy, které by měly být, jak jsem se dočetl, dobře přizpůsobeny našim podmínkám.

Předem děkuji.

64

Re: Poptávka

všechny tři druhy o které máte zájem jsou v rubrice nabídka nahoře na liště......

65

Re: Poptávka

Byla bych Vám moc vděčná za odkopek PHYLLOSTACHYS  PARVIFOLIA. Sháníme ho už několik let, snad se letos konečně podaří.
Dále sháníme do živého plotu Phyllostachys BISETII,  AUREOSULCATU ´Aureocaulis´ i ´Spectabilis´.
I více kusů, ale v tom případě nebudeme mít dost rostlin na výměnu - rádi doplatíme.

Výměnou NABÍZÍM odkopky od následujících druhů:
Qiongzhuea tumidinoda
Phyllostachys vivax ´Huanwenzhu Inversa´
Indocalamus tesselatus
Indocalamus latifolius ´Hopei´
Pleioblastus pygmaeus ´Minimus´

66

Re: Poptávka

Bral bych Qiongzhuea tumidinoda ale může nabýdnout poze semínka  těchto druhů:

Fargesia fungosa
Fargesia gaolinensis
Fargesia huaningensis
Fargesia papyrifera
Fargesia similaris
Fargesia sonmingensis
Fargesia yuanjiangensis
Fargesia yunnanensis
Phyllostachys edulis

pokud bys měla zájem

67

Re: Poptávka

Zdravím
Nenašiel by sa prosím niekto z okolia Nitry alebo zo západného Slovenska čo by mal navyše nejaký odkopok P. Parvifolia. Buď na výmenu za p. viridiglaucescens alebo na predaj, bol by som mu naozaj vďačný. Prípadne neviete kde by som ho tu niekde dokázal zohnať?

68

Re: Poptávka

Ahojte mal by som zaujem o "nízky půdopokryvný druh s s panašovanými listy", najviac sa mi pacia Sasaella masamuneana“Albostriata“ a Pleioblastus fortunei. Odvoz by som si vedel zabezpecit z okolia Nitry alebo Brna. Vopred vdaka

69 Naposledy upravil: westikkrystof (07.08.2013 01:15:14)

Re: Poptávka

Ahoj,
pokud by měl někdo zájem o Pchyllostachys bissetii, měl bych pár odkopů na výměnu. Zatím jen menšího vzrůstu.

70 Naposledy upravil: jakubk (06.06.2013 08:30:52)

Re: Poptávka

Zdravím, měl bych prosbičku, jestli zde není někdo kdo by mi levně prodal nebo daroval odkopek  nebo semena. Jsem z Ostravy, takže v okolí Ostravy bych si přijel. Jsem v pěstování bambusů úplný začátečník, ale chtěl bych to vyzkoušet.

Děkuji

71 Naposledy upravil: tulacek (09.07.2013 16:04:25)

Re: Poptávka

Zdravím bambusáře,měl bych větší počet P.Bissetii cca 2m,vhodný na živý plot,nutno vykopat za rozumnou cenu.
A mám i různé druhy bambusů:
Phyll.Atrovagináta,Parvifolia,Decora,Concáva,Nigra,A.Spectabilis,viridiglaucescens,Nuda,B.Fargesii,qingchengshanensis,atd.
Odkopky,nebo i sazenice.Pouze osobní odběr,lokalita cca 10km od Domažlic. tulacek@seznam.cz

72

Re: Poptávka

Ahojte nema dakto na podarovanie dajaky bambus, ktory je mrazuvzdorny, rychlo rastuci, idealne do vysky 2,5 m a hrubka 2,5 cm /bambusove palice by so mchcel vyuzit ako oporu do zahrady/, kedze som zaciatocnik tak som cital viac nazorv ze lepsie sadit na jar ako na jesen, ale aj opacne....dakujem Idealne dakto zo Slovenska