37 Naposledy upravil: Drahoslav (11.07.2011 14:14:47)

Re: Poptávka

Dobrý den,
jako nový člen zdravím všechny stávající členy a mám k vám velkou prosbu.
Před několika lety mi kamarád přivezl z Vietnamu bonsajovou formu bambusu Budhův pupek (Bambusa Ventricosa), ale letos mi přez zimu uschl. Pokouším se sehnat semena nebo rostlinu, může mi někdo tento bambus nabídnout?
Děkuji.
Drahoslav

38

Re: Poptávka

Občas ho vídám v obchodech jako OBI, Bauhaus apod. Případně můžete zkusit bambusy.cz, občas ho mají, případně by ho mohli sehnat.

39

Re: Poptávka

Děkuji za radu a doporučení od wufeng.
Drahoslav

40

Re: Poptávka

Zdravím . Nemáte někdo k prodeji P.atrovaginata , P.parvifolia  či nějáký odolnější P.vivax? Stačí menší rostlinka nebo rhizom. Díky.

41 Naposledy upravil: JNK (19.07.2011 05:37:49)

Re: Poptávka

Atrovaginatu i Vivax má  p. Rezl z Velkých Němčic. Parvifolii je docela těžké sehnat. Určitě ji mají v Praze Tróji, ale cena sazenice je vysoká.

A teď se dívám, že tady na serveru někdo nabízí odkopky. smile

42

Re: Poptávka

Ahoj, daroval by nebo prodal nekdo odkopky nejakeho pekneho bambusu? Na druhu moc nezalezi. Radeji bych neco do bytu. Vymenou mohu nabidnout seminka chilli papricek. Diky

43

Re: Poptávka

Ahoj, do bytu bych doporučoval P.atrovaginata, jako jediný mi přežil už dva roky v bytě a prosperuje vcelku dobře, přes léto je na balkoně a jak začíná mrznout tak ho dávám dovnitř, sice by měl zimovat venku, ale měl jsem strach aby mi přes velké mrazy nezmrzl.časně zjara po posledních mrazech ho dávám ven.

44

Re: Poptávka

U mě v bytě přes zimu přežíval odkopek Phyllostachys nigra
a ani mu nesesychaly listy, ikdyž byl celou dobu na jižním okně smile

Bohužel jsem později zjistil, že nerostou žádné výhony.
Oddenek byl docela krátký, z něho rostlo stéblo, ale dál už nic sad
Asi jsem ho moc přelíval, nebo poškodil při přesazení.
Tak skončil v kompostu.

45

Re: Poptávka

Zdravím - scháním Phyllostachys parvifolia - prosím nabídněte. Předem děkuji

46 Naposledy upravil: linh (06.10.2011 19:52:10)

Re: Poptávka

Ahojky,schanim  phyllostachys pubescens a nebo jiny druh mrazuvdorny druh bambusu . Potreboval bych nabydky od clenu, kteri pochazi nebo bydli v Usteckem kraji,ale mozno  je i z okoli Noveho Boru. Dekujem za nabídky pokud nejaky budou smile

47

Re: Poptávka

Nikdo se neozval s tím, že by měl na prodej Phyllostachys parvifolia, tak bych se rád zeptal jestli alespon nevíte kde by se dala sehnat třeba semínka.. Děkuji moc za radu.

48

Re: Poptávka

Semena Phyll. parvifolie nejsou - bambus naštěstí nekvete. V odkazech jsou prodejci bambusů, tak je zkus kontaktovat. Bohužel si, ale myslím, že parvifolii na zimu již neseženeš. Jedná se o málo rozšířený druh. Od členu bys mohl získat odkopek, ale nejspíš až z nových výhonků ( ode mne určitě). Pokud se Ti jedná o to, že parvifolie má tlustá stébla, tak doporučuji Phyll. atrovaginatu, je velice podobná a lepší se shání.