49

Re: Poptávka

ahoj, dik za odpoved. Tak počkam do jara a uvidim. Atrovaginatu uz mam. treba nekdo nabidne.

50

Re: Poptávka

Zdarec - už jsem psal i jinde na foru, taky sháním sazenici nebo rhizom parvifolie - zaplatím co bude třeba, případně můžu nabídnout: Pleioblastus viridistriatus ´Auricoma´/ Sasaella masamuneana ´Albostriata´/ Pseudosasa japonica / Pphyllostachys bissetii a na jaře možná přibude Phyllostachys aureosulcata / Phyllostachys aureosulcata aureocaulis "Lama Tempel" / Phyllostachys nigra nebo můžu nabídnout i trávy jako Miscanthus / Dochan ... každopádně pokud se nějaká parvifolia na jaře najde - předem díky !

51

Re: Poptávka

Zdravím všechny příznivce pěstování bambusů.
Sháním na jarní výsadbu sazenice nebo rhizomy těchto druhů:
Arundinaria gigantea (Rákosovec / River Cane)
Phyllostachys Bissetii

Nejlépe Praha/Kladno/Slaný na osobní odběr, případně poštou.
Jelikož zatím nedisponuji žádým zajímavým druhem, tak nabízím peněžní odměnu.

52

Re: Poptávka

Vyměním na jaře sazenice bambusu - Pardubice. Máme Pseudosasa japonica a Phyllostachys viridiglaucescens za Phyllostachys Shanghai 3 nebo jiný mrazuvzdorný druh. Máme ho ze zahradnictví. Už se nám pěkně oba rozrostly. První rok japonica umrzla, ale od kořenů obrazila. Letos zatím oba dva drží. Krásně oba košatí a rozrůstají se. Kupodivu japonika hodně. Napište mi, jaký druh máte na výměnu. Na jaře pošlu foto.

53

Re: Poptávka

japinka napsal:

Vyměním na jaře sazenice bambusu - Pardubice. Máme Pseudosasa japonica a Phyllostachys viridiglaucescens za Phyllostachys Shanghai 3 nebo jiný mrazuvzdorný druh. Máme ho ze zahradnictví. Už se nám pěkně oba rozrostly. První rok japonica umrzla, ale od kořenů obrazila. Letos zatím oba dva drží. Krásně oba košatí a rozrůstají se. Kupodivu japonika hodně. Napište mi, jaký druh máte na výměnu. Na jaře pošlu foto.

pokud by byla moznost i jen prodeje tak bych mel zajem o ten shanghai 3 - ja teprve zacinam, takze mam jen maly bissety, atrovaninatu, nigru.

54

Re: Poptávka

Tu právě sháníme. My máme Pseudosasa japonica a Phyllostachys viridiglaucescens.

55 Naposledy upravil: Lecho (12.03.2012 20:11:12)

Re: Poptávka

Zdravím, sháním Phyllostachys parvifolia, potřeboval bych tak cca 200 kusů. Nevíte někdo kde by se daly sehnat? Pokud možno levně a v Moravskoslezském kraji?
Sazenice nebo rhizomy
Díky

56

Re: Poptávka

Lecho napsal:

Zdravím, sháním Phyllostachys parvifolia, potřeboval bych tak cca 200 kusů. Nevíte někdo kde by se daly sehnat? Pokud možno levně a v Moravskoslezském kraji?
Sazenice nebo rhizomy
Díky


lol lol Dobrej fórek, fakt jsem se pobavil. lol lol

57

Re: Poptávka

smile já jsem skromnější...mně by stačil jen jeden kousek smile a mám problém sehnat....

58

Re: Poptávka

Lecho napsal:

Zdravím, sháním Phyllostachys parvifolia, potřeboval bych tak cca 200 kusů. Nevíte někdo kde by se daly sehnat? Pokud možno levně a v Moravskoslezském kraji?
Sazenice nebo rhizomy
Díky


Pro neznalce upřesním, že o tento bambus je obrovský zájem nejen u nás, ale po celé Evropě. Pochybuji, že by se dalo tolik sazenic sehnat vrámci celé Evropy, natož u nás a ještě levně.

Údajně se ho pokouší namnožit laboratorně, což pokud se stane, tak trh zaplaví mraky sazenic. Jak porostou a zda budou stejně zimovzdorné se uvidí až po letech. Pokud budou byl bych opatrný a rozhodně jich nebral moc, ale pro začátek jen pár na zkoušku.  Spíše bych doporučil vegetativně množené a počkat si až se rozrostou a pak si je sám namnožit.

Takže sorry, že mě to rozesmálo, ale chtít jeden z největších špeků v takovémto množství a ještě "levně" to mě odrovnalo. wink

59

Re: Poptávka

Já ho taky sháněl složitě. Pak jsem byl vděčen za jeden kousek od Jirky , zde z tohoto fóra. A doufám, že přežil zimu. Nedokážu si představit jak z toho udělat 200ks na prodej a v jakém časovém horizontu. (-:

60

Re: Poptávka

Phyllostachys parvifolia majú v ponuke  www.kimmei.com  www.bambus-heppingsen.de www.hydro-maier.de  Lacno určite nie, ani v neobmedzenom množstve. Za určitý polatok za dopravu aj zasielajú, treba sa informovať.
Zaujíma ma aké plány má "Lecho" s takým množstvom bambusov.