85

Re: Jaro 2011

didanek napsal:
didanek napsal:

moje Ph. atrovaginata měla od zakoupení před dvěma lety, jen jeden nebo dva výhony dvakrát do roka, a pokaždé byli slabší než předcházející, v minulém roce jsem často používal lignohumát, a myslím si že je to tím lignohumátem, že letos vyrašilo zatím 19 výhonků, z toho jeden bude asi tlustší než dřívější, a asi 14 jsou průměrné a ty nejtenší jsem odstranil.

nutno k tomu říci že rostlinu mám v paneláku , přes zimu v pokojové teplotě a od jara do prvních mrazů je na balkoně. myslím z vlastní zkušenosti že tento druh bambusu je asi nejvíce vhodný k pěstování v bytě, hlavně i proto, že snese přelití vodou.
na zalévání se snažím chytat dešťovou vodu, ale občas používám i odstátou a zmagnetizovanou vodu


dnes ráno se objevil 20-tý respektive 15-tý větší výhonek. píši to proto, jelikož mi inženýrka v Rosteto tvrdila že atrovagináta moc výhonků nemívá, tedy že moc nepřirůstá, a mně se to tedy dosud dělo, a nyní se raduji z exploze nových výhonků:-)

aktualizováno28,6 vyrostli všechny krom jednoho tedy 14 stébel

86

Re: Jaro 2011

Zdravím, mám na zahradě 3 roky bambus, nějaký Phyllostachys, předtím rostly nové výhonky poslušně kolmo nahoru, letos vyráží několik silných výhonů šikmo, až skoro vodorovně. Je to normální?

87

Re: Jaro 2011

Já jsem sázel letos na jaře od p. Rezla Pchyllostachys aureosulcata aureocaulis a ten mi hned vyhodil dvě nové stébla. Slabší, tak metr vysoká, přímá nahoru. Nyní před 14 dny udělal 5 nových stébel, které vyrůstají jakoby ze středu rostliny, téměř vodorovně.Po nárůstu cca 30cm délky se špička začíná ohýbat nahoru.Uvidíme co to udělá dál.